únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862338
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky8-|
    Petro vítej!!!
    Evi, koukám, že jsme na tom hodně podobně, já jdu na ten velký utz + screning 7.10. jinak mi se taky hodláme stěhovat, takže ted jen to nejnutnější a teprve v létě to dovybavíme.
    jinak já budu mít také hodně věcí od známých apod. jediné, co jsem koukala, tak jsi psala monitor dechu – hodně výrobců upozorňuje, že by měl být nový, neboť ten starý je již „proleželý a je zvyklý na jinou váhu dítěte“ a proto by nemusel dobře fungovat.ten si chci koupit nový, jinak souhlas s druhou rukou – to bychom se takky namuseli doplatit8-|
    jo, v út jsem byla na odběru moči a krve – 3x za 3 hodiny, kvůli cukrovce – jestli nemáme, babička měla stařeckou, tak prý jen pro jistotu – nu což,sestřička nevolala, tak to máme asi dobré, jinak jdu na kontrolu zase 20.09. takže mi povědí více – teda byly jste na tom některá? hnus, hnus, hnus!!!! přinesete si čaj a oni vám ho osladí či co – no hnusná sladká sr… .tak půl hodiny jsem to rozdýchávala, ale dobrý, pak strašná žízeň, ale vy nic pít nesmíte, na záchod, jen když vás pošlou pro vzorek, no hrůza. jse, ráda, že to mám za sebou:)
    né. holky dá se to vydržet, zas tak šílené to není, ale byl to hnus.
    budeme absolvovat určitě horší věci než pití přeslazeného čaje.
    Petro doufám, že manžel dobrý a že to odnesly jen plechy.
    tak holčiny – pěkný den – ikdž bude asi pršet

    #862339
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kosto, já jdu na kontrolu taky 20.9. Co jsem četla v čekárně, tak krev na cukrovku se bere normálně kolem 25. týdne a čeká nás to opravdu všechny. Já babičku se stařeckou cukrovkou taky nahlásila a doktor mi řekl, že pokud jen brala nějaké léky a měla klasickou dietu, tak není potřeba to nějak hrotit, že na testy stejně půjdu tak jako tak. Co se týče toho monitoru dechu, tak sestra má 2 a vzhledem k tomu, že její děti váhu skoro nemají (3 a půl roku a 13kg a ta druhá má v roce 7kg), tak to snad problém nebude. Uvidíme, kdyžtak bych si pak asi koupila. Ale zajímalo by mě, jak teda funguje to půjčování …

    #862340
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    kolegyňka v práci si jeden monitor vypůjčila od jiné kámošky a měla s tím problémy a pak si stejně kupovala nový – ale je možné, že byl už použitý vícekrát – to nevím. vím, že jí pískal pořád pak zase vůbec, tak vyměnili baterie ale stejně pak pro klid duše raději koupila nový – stál 1200,-
    říkám si, že když budu mít spoustu věcí z druhé ruky, tak monitoring koupím a budu vědět, že se na něj mohu spolehnout.ale kdo ví, třeba zrovinka ten po sestře bude dobrý.

    #862341
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ano manžel vyvázl bez jediného škrábance, pro jistotu jsme byli na chiře, odpoledne jej začala bolet ruka a trup od pásu. A auto staré nám stojí zatím před barákem, ale je prohlášeno za vrak a čekáme až si pro něj přijedou z pojišťovny. Hlavní je že se manželovi nic nestalo a plechy??? to je jen spotřební materiál a vážně jen plechy.

    A maminky cítíte už nějaké pohyby??? Nevím jestli to je už ono nebo ne. A k monitoru jste mě trošku dostaly, vůbec jsem neslyšela, že může fungovat u jiného dítěte jinak. Mám ho domluvený s kamarádkou, že si ho pak odkoupíme. No snad budem mít štěstí a bude fungovat. Ona za něj dávala nějjak 2600,-. Ale také jsme prvně přemýšleli nad novým, no domluvíme se doma a pak uvidíme po čem šáhnem 🙂

    #862342
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak sem se dívala na net na ty monitory a našla jsem zajímavý odkaz
    http://www.kocarkynec.com/nanny-monitor-dechu.html?page=1
    Myslela jsem, že je jen jeden monitor a ono je jich víc druhů. Mě teda zaujal ten Respisense. No uvidíme jak bude fungovat půjčený a kdyžtak přikúpíme …

    #862343
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holčiny:-))
    tak jsem projížděla ty monitory a jak kde, někde na to půjčování upozorňují viz. odkaz
    http://www.baby-eshop.cz/akce/monitor-dechu-babysense-ii
    a někde zase po překontrolování v servisu vám dají i po třech letech ještě záruku, ale musí se překontrolovat v servisu – píší, že se může stát, že bude ležet dlouho ve skříni v poloze ve které nemá apod. tak nevím, nevím, pokud bych si teda koupila nějaký ojetý tak ho asi nechám překontrolovat.
    budeme o tom muset s mužem pokecat
    ostatní holčiny – dejte vědět – jaké máte zkušenosti
    díky a pa pa

    #862344
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem si zjišťovala něco o těch monitorech dech (volala jsem distributorovi Nanny do Olomouce). Tak prý se to půjčování a koupě použitého nedoporučuje zvláště kvůli tomu, že nevíte jak s ním kdo zacházel. Stačí skladování v nesprávné poloze nebo když s ním zatřesete. Ale prý pokud vím, že byl monitor celou dobu v postýlce a potom vložen zpět do krabice, tak by měl fungovat normálně. Špatné fungování se projeví velmi brzo, prý většinou nezačne „pištět“ po vydělání dítěte z postýlky. Tak snad nám ten půjčený bude fungovat dobře.
    A co je u koho nového? Holky, pište, ať si na neschopence máme co číst 😀 …

    #862345
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky, jj, já jsem také na neschopence, v po jdu k doktorce a chci jí poprosit, jestli by mi nemohla napsat trošku delší vycházky – nyní je mám od 13,00 – 16,00, což je blbé, když chceš někam vyrazit do města, tak hodku jedeš tam, hodku tam můžu šmejdit a hodku zase domu, takže toho moc nestíhám a riskovat, že přijdu o prachy to se mi nechce. hodně lidí říká, že kontroly nechodí, ale riskni si to, pak přijdeš o prachy a co? nikdo ti nic zadarmo nedá.
    předtím mi to bylo jedno, bylo mi fakt dost špatně, takže jsem byla ráda, že mě nechala doma, ale ted když už je mi lépe, tak bych ráda šmejdila8-| po obchodech a pokukovala po oblečení, kočárkách atd. .

    #862346
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    děkuji všem za rady ohledně monitoru dechu. Já si ho určitě taky pořídím. Docela mě v odkazu Evi.r pobavil ten medvídek s kamerou, zas tak přehánět to asi nebudu:) .
    Jinak já jsem taky skoro pořád doma, sice ne na neschopence, ale minulý týden jsem udělala státnice a protože mi ještě chybí diplomka, tak se nejspíš na úřad práce hlásit nepůjdu a zůstanu studentkou do června. Myslím, že z toho stejně žádné výhody neplynou – což naprosto chápu, protože kromě každoročních prázdninových brigád ještě nic odpracováno nemám. Ostatně, miminko plánované nebylo, někde se prostě vloudila chybička. Za kterou jsem teď moc šťastná:) ! Holky, ty tříhodinové vycházky jsou vážně hrozné, kór jestli to máte dál do města. A co teprve do Ikei!!! My se tem chystáme nakoupit nějaké drobnosti. Pomalu se nám doma scházejí věci od známých a rodiny, tak snad toho moc potřebovat nebudem.
    Sisi: Ten kočárek je hezký, hlavně ty různé barevné kombinace. Na netu k němu najdeš i diskuse. A gratuluju k dobrým výsledkům!!!
    Eva: Evi, ty už víš, že to bude další holčička? To bude doma veselo.
    Petra.h: Pohyby miminka cítím už od konce 17. týdne. Asi je to tím, že jsem tak trochu „hubeňour“. Dokonce jde vidět, jak se hýbe celé bříško. Mimčo teď řádí každou chvíli. Je to super pocit.
    Tak zatím papa, dobrou chuť jestli obědváte! Já se zas ukážu.

    #862347
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo, gratuluji ke státnicím!!! Co jsi studovala? Jestli se můžu zeptat. Docela Tě s tím statutem studenta chápu, já bych to asi tak pořešila. Jojo, kde jsou ty časy, kdy stačilo platit si nemocenské pojištění 3 měsíce před nástupem na mateřskou. Sestra si to tak tenkrát zařídila. Podnikala a když otěhotněla, tak se u známého nechala zaměstnat a měla pak nárok na PPM.
    Ty vycházky jsou fakt peklo, já je mám sice 4 hodiny, od 16 do 20, abych mohla jet s manželem nakupovat. Když jsem si je chtěla nechat nějak „natáhnout“, tak mi sestra taky říkala, že na těhotný kontrola nechodí a že kdyby něco, tak mám prý druhý den přijít a že se to nějak pořeší. Ale stejně nějak nechci pokoušet štěstí a snažím se je dodržovat.
    No nic jdeme vyvenčit pejska a pak spinkat. Tak zatím papapa…

    #862348
    Anonym
    Host

    ahojky holky,tak koukám,že máte vycházky nic moc…mě doktor napsal od 8 do 20,že musim sama nejlíp vědět,kdy se mi kam chce:)),takže jsem ráda,že když mi není zle,tak můžu prakticky kamkoliv…jinak-dneska nám přišel už kočárek a celá výbava,tak jsem se v tom celý den hrabošila,než to odveze k našim do úschovy:),s kočárkem naprostá spokojenost,tak doufám,že to tak bude i v praxi:) …abyste se nedivily tomu času (kdy píšu),poslední dobou trpim nespavostí,tak doufám,že to brzy přejde,protože to ponocování už mě nebaví…tak zatim papa,já jdu zkusit spát|-)

    #862349
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    Sisi, já mám zas opačný problém, spím celou noc a pak ještě chvíli odpoledne. Tak snad tě to za chvíli přejde a pěkně se prospíš… Už máš i postýlku a tak? Nebo začínáte kočárkem? Jakou má barvu?
    Evi.r, díky za gratulaci. Můj studijní obor je zároveň mým koníčkem – dějiny umění. Chtěla jsem původně malovat, ale nakonec jsem si to přeci jen rozmyslela a šla studovat teorii. A přesedlala na architekturu. Snažím se sem tam něco někam napsat, abych aspoň nějak pronikla do tohohle minisvěta. Se seriózní prací to bude asi horší (muzea, galerie, archivy, pamatkáč), protože je všude přetlak a platy nic moc. Ale mám naději, že když se povede diplomka, tak mě třeba vezmou na doktorandské studium. Tak už abych začala, po porodu toho asi moc nenapíšu:^) .
    Sama jsem zvědavá, jak se nám bude po všech těch reformách žít.
    Jinak včera jsem se přihlásila na kurz gravidjógy, 2x týdně. Jsem zvědavá, jaké to bude. Zítra je první lekce, tak dám vědět. Ještě musím pořešit ten předporodní kurz8-| .
    Dnes je krásný den, tak asi odpoledne zkusíme vyrazit na houby, jestli ještě rostou! Pa pa

    #862350
    Anonym
    Host

    Tou architekturou jsem myslela teorii architektury – hlavně meziválečný funkcionalismus.

    #862351
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky! Tak jsem pro změnu zase v práci. a od zítra mi začíná směnný provoz a nastupuji na noční. uvidíme jak to budeme snášet.Kdyby mi to vadilo nebudu mít problém s nočníma přestat – šéfík mi to přislíbil. A mě se hodí každá kačka. Teda vcelku Vás marody lituju neumím si představit celej den být doma. Ale beru z té stránky, že mi nic není, nemám žádné potíže takže jsem jak kdyby jsem ani nebyla těhotná. A kdyby jsem zůstala doma tak budu zachvilku jak balón. Protože jak přijdu z práce tak mě děsně honí mlsná 😀 .V práci není na mlsání čas. Jinak 20.9. jdu na ultrazvuk. děsně se těším jak to mimčo už vypadá. naposledy jsem ho viděla jako fazolku 🙂 . Doufám, že se i dozvím zda je to klučina či holčina.Tak tedy zatím páá a já jdu vytvářet hodnoty

    #862352
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    jak si užíváte víkend? U nás je to zatím peklo. Včera se ženil kolega, tak jsme se jeli podívat na obřad. Cesta trvala skoro 2 hodiny, obřad 20 minut a pak zase 2 hodiny cesta domů. Odpoledne jsme strávili na stavbě s elektrikářem. Večer začal mít manžel problémy s dýcháním, že se nemohl nadechnout „z plných plic“ a v noci dostal náš pes průjem. Takže jsme spali asi 3 hodiny a to ještě přerušovaně. Dneska dopoledne se staví kamoška a zůstane i na oběd, takže taky žádný odpočinek.
    Jó a mám novinku. Jak jsme byli na té svatbě a při obřadu začal zpívat sbor, tak jsem asi cítila první pohyby … Doufám, že to bylo ono 😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist