únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,216. až 1,230. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863446
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Tady jsou nějaké fotečky:
    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/u21467-klara007.aspx

    Jaruško, to je hrůza, co píšeš!!! To bych si šla stěžovat. Dávej na sebe pozor, ano?! Já v Olomouci natrefila na dobré doktory. Ale poporodní péče už tak skvělá nebyla. To vám napíšu zas jindy…
    Držte se!

    #863447
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko, krásnou noc nebo nevím vlastně, která je ještě část dne.

    Manžel vstává do práce a mě přepadla chuť na piškot s ovocem, co nám zbyl ještě kousek po víkendu.
    Jaruš na dnešek držím pěstí, ať se svou dr. najdeš nějaké řešení co se týká té naší porodnice a snad je ti už lépe. Na mě sice byli hodní, ale zas vnitřně neprohlíželi, jen natočili ozvičky, koukli do průkazky a prý se brzo uvidíme. A Babyzno co ty??
    To ta má dr mě nechala zatím stále u sebe a nevím kdy přestoupím do nemocnice do poradny. Dnes jsem 38+4. Jinak mě se Vali během včerejška zašprajcovala v žebrech a ne a ne je stále opustit. (si asi myslí, že jí patří celé břicho) 🙂 A asi druhou nožkou do pravého boku. Začínají mě čím dál víc trnout kříže a při chůzi jde slyšet jak mi pracují kosti. Už se těším na zítra na kontrolu, co mi dr řekne, jestli náhodou nevyžene na vyvolávačku. Protože co jsem o ní slyšela, tak prý když na utz mimi váží přes 4000 g (což bychom už mohli), tak už na druhý den mívá mamina nástup do porodnice.
    Tak jdu zas pokračovat do postele, ještě je poslední kousíček buchty, tak asi si dám na dobrou noc

    #863448
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    krásné brzké ráno:)
    kájo máš krásnou princeznu připada mi celý tatínek:) jéééé tuhle větu ješte tolikrát uslyšís:)
    babyzno doufám že si k tomu dr.šla anebo aspon zavola protože ted už to fakt není sranda ikdyž se cítiš dobře tak se ozvi jak se cítiš a tak:)
    to sem neveděla že když má minčo víc jak čtyři kila že se vyvolává.to ti automaticky dělají ult.mě ho teda naposledy dělali ve třicátým týdnu tak nevim. jinak ve středu jdu naposledy ke své gyn.a pak říkala že budu chodit na kontroly do nemocnice tak uvidíme jak to tam probíhá byla jsem tam jen jednou s těma ozvyčkama a každá sestra která okolo mně prošla hned ťu ťu ňu ňu se zajímala tak si myslim že by to mohlo být v poho. ani sem nevedela které dřív odpovědět:D včera byl uklízení den jsem se i hecla do vytírání chodby protoze jsme měli službu jinak to ted delá manža ale byl krapánek na prach no tak aspon večer vytřel u nás doma a zase pelášil na fotbal a na pivko však to znáte takže zase sama doma.si tento týden teda dopřávál 😀
    tak jsem si aspon postahovala filmiky nevite o nejake komedie fakt suprove uz by jsem se potrebovala zasmat a porad nemyslet na mimčo a vše kolem něj:) (ne že by mi to vadilo ale taková relaxace by celkem bodla)jejda ja se rozepsala
    leni tak už se nam brzo ukaž!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    #863449
    Anonym
    Host

    Ahoj Káji,máš opravdu krásnou holčičku ,,,jé já ti závidím že už to máš zasebou.A ty Peti ?teda malá je fakt veliká,,,ale nemusí to být pravda může mít klidně o půl kila menší,Ty jo jinak bys teda měla velké mimi..no hlavně at si v pořádku.Holky už se to všem krátí ale táhne se to že?Začínají mi tak otíkat nohy břicho mě bolí ,,,no hrůza ted tu sedím a přemíšlím co dál dělat….zda čekat nebo jít ke své doktorce….Tady v Krnově svítí tak krásně sluníčko holky, že mě to úplně uklidnuje..fakt už jak na jaře.Asi budu čekat….No nic holky ,,zatím se mějte a zase písnu.Hlavně se držte….držím všem palečky:)

    #863450
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ta moje dr je snad jediná v Krnově, která dělá utz při každé kontrole, již od začátku těhu. Ví se o ní, že si toho spoustu platí i ze svého nebo to nějak na pojištovnu napíše. Což na mou stránku je jedno, jak to dělá, ale vidím Vallinku na telce a zítra zas juknu. Vím, že utz je jen nějaký předpoklad kolik by dítě mohlo zhruba vážit, ale teď rodily v pátek 2 známé, které také chodí k té mé dr a váha tak nějak vyšla. Ono to jde vidět i na škraních od Valči, že bude asi trošku větší, ale uvidíme. Já měla 4 kg a včera jak tu bycla tchýně, tak jsem se jí pro jisotu zeptala na manžela znou a ten měl 3650. Co mám kamarádky zdravotní sestry, tak prý se to dá z toho trošku odvodit. Takže si osobně myslím že budem k těm 4 kg, ale moc času na skutečnou pravdu už nezbývá, tak se brzo dozvíme. 🙂

    #863451
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Jarko, to je mazec, ten přístup dr. Já být Tebou, tak bych hned zašla ke Tvojí doktorce, ať Tě zkontroluje ještě ona.
    Peti, tak doufám, že jestli je Valča fakt tak velká, tak že ji budeš mít do konce týdne u sebe … Je teda fakt, že říkají, že měření ultrazvukem má odchylku +- 0,5kg. To Kubík by teď teprve mohl mít tak 2900g, teda podle toho, jak se jeho hmotnost zatím vyvíjela. Naposledy měl ve 35tt nějakých 2300g.
    Všem co jdou dneska na kontrolu přeji, aby to všechno dobře dopadlo. Mějte se zatím hezky a průběžně informujte …

    #863452
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Holky, možná jsem blázen, ale jdu opsat váhové přísůstky té naší prďolky z TP 🙂

    14 tt – 156 g,
    20+1 – 466 g
    24 – 700 g
    29 – 1300 g
    34 – 2600 g
    35+5 – 2760 g, CS 2
    36+5 – 2900 g, CS 6, otevření 0
    37+5 – 3500 g CS 8, branka pro prst

    Dle slov dr, je od 150-500 g za týden přírůstek normální, jsem zvědavá na kolik změří zítra Váju.

    Tak kdo se nudí jak já, tak pojďte také hodit průkazku, ono aspoň někde zůstanou data, když nám jí pak seberou, i když jí mám okopírovanou 🙂

    #863453
    Anonym
    Host

    Pěkné ráno,

    Kájo, Johanka je opravdu nádherná. Jak již někdo psal, závidím, že už to máš za sebou:) .

    Peťo, musím říci, že dr. mi také při každé návštěvě dělala ultrazvuk, ale nepočítala odhad váhy. Ten mám pouze z „velkých“ ultrazvuků. Tj. 20 týden mělo mimčo 414 g a v 33 týdnu 1801 g. Teď když chodím do porodnice, tak mě budou asi dělat ultrazvuk asi do 2 týdny.
    Jinak v neděli jsme konečně postavili postýlku a přebalovací pult. Ještě ji otřít a vložit do ní vše co je potřeba a jsme připraveni. Musím říct, že už se dost těším, i když vím, že to bude taky náročné, ale zase jinak.

    #863454
    Anonym
    Host

    Hezký údaje, já v průkazce nic takovýho nemám, mám to jen v lékařských zprávách, ale moc info teda nemám:
    20+5 – 388g
    29+3 – 1350g
    33+3 – 2150g
    35+4 – 2310g

    #863455
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak další noc za náma a zase jsme blíž k miminkům v náruči – už se těším….
    K Dr. jsem nakonec nešla – pohyby cítím a nekrvácím – a ta moje mě upozorňovala, že dorazit při jakýchkoli potížích, ale že pád na zadek bez následných potíží nevadí. Ptalaa sem se na to když byla námraza. Tak snad je vše ok. Prďolka se mrská tak myslím, že je to v pohodě. A Dr. i říkala, že většina mamin pozná když je něco „špatně“.
    Včera už jsme s manžou dali konečně do kupy pokojíček. Už jen sešroubovat skříně k sobě. Zítra dorazí matrace do postelí a pak už jen povlíknout a pověsit záclony… Už se moc těším až to bude hotovka.
    Holky já už chci tak moc toho našeho drobečka u sebe…
    Jo a abych nezapoměla – si představte, že v sobotu večer přišel manža s tím, že jméno co jsme vybrali pro holčičku se mu už moc nelíbí.. Ještě že by to měl být klučina! No tak jsme znovu lovili v kalendáři – no sranda týden před porodem…

    #863456
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky:)
    Dneska je tak krásně. Byla jsem v poradně, vše proběhlo dobře, tak jsem moc ráda. Jen to chození tam mě trošku zmáhá, sunu se jak šnek 🙂

    #863457
    Anonym
    Host

    Ahoj holky..

    Tak já jsem pořád dva 😀 Nic nového do pordny jdu zítra a tak mi tak došl ože já mám naposeldy měřeno ve 29 TT a to měla Lolinka1550g od té doby nic no tak to zítra musím poprosit pana dokotra jestl by mi neřekl jak je ten skřítek muj velkej..taky jsem konečně sehnala pediatra vubec jsem netušila jakej to bud mimo prahu problem..ale jedné paní doktorce se nás zželilo a vzala nás.. protže tam kde bydlím má chatu takže prý srdeční záležitost :O docela štěstí:D .Tak uvařila jsem si kafčo a jdu si užívat na zahrádku sluníčka ..tak papa snad večer 🙂

    #863458
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak dneska pozdě,ale přece. Stále se hlásíme 2v1.
    U doktora vše v pořádku – dneska se tak nějak nechal i natočit – alarm na nás řval asi jen 3x. Měla jsem tam i jednu kontrakci 😛 . Doktor řekl, že vše v pořádku a za týden ve stejném duchu opět návštěva (teda když neporodím). Ptala jsem se ho třeba jestli to jde už nějak odhadnout alespoň kdy to přijde – no prej ne a culil se jak sluníčko – jsem mu říkala, že to čekání je děsný 😀 .
    Dneska bylo nádherně tak mi přišlo, že by to byl hřích toho nevyužít a nebejt alespoň chviličku venku na sluníčko – děsně mi dodalo energii – něco málo jsem na dvoře udělala s tím, že třeba pohyb na vzduchu a trošku práce přemluví malého juknout na svět. No zatím nic :S . jen se tam trošku mrská – a to dělá denně.
    Co se týká váhy mimča tak taky nemám záznamy – taky jen z velkých ultrazvuků. Dokonce v knížce mam napsaný jen jeden záznam a to z 30 + 3 týden a to měl 1696g a co si pamatuju jak jsem byla v nemocnici tak ve zprávě bylo napsané, že má ve 36. týdnu – 2800g. jinak nic víc nevím.
    Tak se mějte hezky a zítra se zase ozvu – tentorkát asi dopoledne. pa pa a držte se

    #863459
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak Lenuna furt nikde, že? Držím jí pěsti, ať to všechno dobře zvládne…
    Je hezké vidět, že se na mimča těšíte. Já to měla taky tak, až na porodním pokoji při kontrakcích jsem si říkala, že bych byla ráda za každý další den bez těch šílených bolestí:'( . Ale teď jsem taky ráda, že je to za mnou… Byla bych úplně čilá, ale u nástřihu se mi vytvořil hematom a ten bolí jako prase. Na záchodě brečím. A zlepšení ve výhledu 14 dnů.
    Jinak s podobou máte pravdu – zatím celý tatínek. I prsty a nehty. Neuvěřitelné. Ale myslím, že se teď bude ještě hodně měnit.
    No, tak zas musím běžet.

    #863460
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak mi jdeme dneska na kontrlou, tak jsem zvědavá co nám tam řeknou.jinak dnešní noc nic moc, bolí bříško a malá se převrací, tak jsem si na chvilku zapla pc, přečtu vás a maily a pak se zkusím dospat.odpol dám vědět jak jsme dopadly:_))
    jksem si četla článek o porodu na hlavní stránce – teda já zase brečela – ted poslední dva dny skoro pořád u nějakého dojáku, přesně jako na začátku těhu.ještě že mě nevidí manža zas by mi vynadal, že se na ty ptákoviny nemám koukat, že mě o zbytečně stresuje.
    tak zatím pa pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,216. až 1,230. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist