únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,441. až 1,455. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863670
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    už normálně fakt nevím jak dál 🙁 . Nevím kdy se z toho konečně fakt vyhrabu. Dnes jsem začala mít pocit že se mi zas vrací příznaky na sraženinu. Opět jsme pro jistotu jeli k dr a opět jsem to vycítila správně. Tak za jeden den se dokáže vytvořit sraženina opět o velikosti 5*4 cm. Tak, že prý půjdu na výškrab. Pak se kouknul do karty a říká, vždyt jste byla v pondělí. No a už se volal primář a řešilo se to. Dostala jsem injekci na vyloučení sr. z dělohy, ATB a nějaké dělané léky. V pátek na kontrolu. Po injekci jsem chytla křeče jak kontrakce. To jsme byli už u dětského na první prohlídce (tak to tatínek vše oblítal a já se svíjela a sestry lítaly i kolem mě). Už jsme doma, sedím nehnutě na místě a čekám kdy to zas příjde a nebo kdy konečně zas „porodím“. Můžu vám říct, že jsem fakt už slaba a začínám být pomaličku průsvitná. Bude to asi dlouho trvat než se dám dokupy. Jen mě zaráží, že v životě jsem s krví neměla problémy a všechny testy vždy byly ok a ted tohle. Ještěže Val je stále hodná a Martin má dovču (tak se stará teď o nás obě, i když občas trošku brble).

    Jo a i když jsme přály na FB Babyzně, tak i tady to nesmíme zapomenout, vše nej k miminku a vážně hlavně to zdravíčko pro oba.

    #863671
    Anonym
    Host

    ahoj,

    všem gratulace k miminkum.

    Peto- ty si to taky pekne davas vid? me porad boli to bricho po cisari, taky jsem dnes byla s Mireckem u pediatra a pribrali jsme dost, tak jdem az za 14 dni. cekam az malej usne abych se mohla jit aspon najist, v noci jsem se vubec nevyspala a to nebyla ani malyho chyba,ale porad me neco budilo nebo malej nechtel spat ci zacal ublinkavat mliko tak jsem nechtela spat ikdyz vim, ze ma monitor tak stejne. tak se drz a dej vedet jak t í je a pozdravuj doma

    #863672
    Anonym
    Host

    S tím dudlíkem to bylo u nás jednoduché. Dřív mi sála malíček (bříškem nahoru), tak jsem ho prostě jen vyměnila za dudlík, když něco hledala. A zrovna jsem se trefila do takového, který se jí líbí (MAM 0-6 z DM). Oni můžou být prcci vybíraví.
    Přidávám se s gratulací Milince! Hodně zdravíčka oběma!!!
    Peti, hodně sil! Koukám, že je potřebuješ. To zní dost děsivě. Doufám, že už to bylo naposledy. To by měli doktoři nějak řešit, ne?! Drž se!
    Já dnes byla na sociálce a konečně se vrátila s pozitivním výsledkem. Minule mi úřednice řekla, že jí musím doložit, že nemám nárok na PPM. Já jí donesla potvrzení o studiu za poslední 2 roky, ona že to nestačí, že musím na Okresní správu soc. zab. pro potvrzení, že na ni nemám nárok. Tak jsem tam šla a další úřednice mi řekla, že mi ho může vydat jen tehdy, pokud si o PPM zažádám. To znamenalo, že bych měla jít zpět za gynekologem, aby mi to vypsal, pak to tam odevzdat, počkat na zamítavé stanovisko, dostat potvrzení a jít zpět na sociálku. Pěkná blbost, že?!!! Tak mi manžel našel v zákoně, že nic dokládat nemusím a vyrazili jsme znova. A chytili jsme jinou úřednici a ta to ani nechtěla, jen jsem podepsala jakýsi protokol (něco jako čestné prohlášení). A je to! Konečně. Páni, to je prostě česká byrokracie!

    #863673
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Kájo,
    už možná se mnou něco začínají dělat. Ale že to trvalo. ted mi martin dovezl ty dělané léky, jsou to nějaké ergotaminové kapsle (3x denně). Doufám, že už to vážně zabere a v pátek na kontrole budu čistá a cítit se jak laňka. Injekce zatím zabrala na to jelito u šití (to je jedno z příznaků) po zákroku to zmizí a můžu sedět a pak už sedět nemůžu a je to hrozně nalité, bolavé a citlivé. a holky díky za podporu. jdu zas odpočívat, na to že byla klidná noc jsem vyřízená. ale i ta půlhodka dodá sílu. mějte se

    #863674
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    gratulace Milince k mimču.
    teda péti tobě se to zkomplikovalo, tak snad už jsi si vše šúpatné vybrala a ted už bude jen to dobré, držím palečky!!!
    no my jsme stále 2v1 – no uvidíme, jak dlouho nás nechají přenášet, klidně i prý 14 dní, teda ale břicho mě bolí už ted, natož za 14 dní – , zítra jdeme zase na monitor, tak jsem zvědavá, dneska jsem toho moc v noci moc nenaspala, ale kontrakce žádné, břicho sice bolí a tvrdne, ale jinak nic.
    no tak se holčiny opatrujte a pa pa pa

    #863675
    Anonym
    Host

    Ježíš Peti já myslela že už je to zažeháno po tom prvním..no budu držet palečky..at jsi brzo zdravá…!!!!
    Kosto já přenáším teprva 2 den a doktor z toho není vubec nadšenej ..takže v pátek ta kontrola a následná hositalizace.Ono po 40 týdnu už přestávají rpacovat pupečníkové cevy a placenta taky stárne..takže nemyslím že by tě nechali přenášet 14 dní..
    No uvidíme jak to se mnou celé dopadne že 🙂
    Bříško mi taky tvrdne stejně jako tobě ale jinak nic..tak počítám s tím pátkem ..něják to necíim že by tomělo přijít..dneska jse mvyřídila již 10 smsek atelefonátu ..tak co? ..pořád nic?..to není možný? 😀 ..asi ten mobil vypnu 🙂
    Tak hezkej večer…

    #863676
    Anonym
    Host

    Peťo, tak ať jsi brzo v pořádku. Hlavně hodně odpočívej. Snad už máš to nejhorší za sebou a už to bude jen lepší.
    Kájo, tak jsme koupili jinej dudel a už si ho na chvilku vzal, teda než si ho máchajícíma ručičkama vyhodil z papule.
    Milinko, taky moc moc gratulujeme.

    #863677
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky:D
    darenie – no jsem zvědavá, mě říkali, že se nic neděje když se přenáší, tak uvidím, nejdřív mě strašili, že malá přijde na svět dřív a ted abych skákala po schodech:-))
    zítra písnu, co mi řekli, ale nevidím to moc dobře – vždyt – tuším, že babyzna – přenášela 6 dní, no tak jsem zvědavá.
    zatím holčiny dobrou a péto drž se!!!

    #863678
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    jj máš pravdu – přenášela sem 6 dní a opravdu nehvají max. 14dní pokud je vše ok.
    Holky už máme konečně mlíčko takže dneska už je Přemeček uplně kouzelně hodnej.. přebalit – nakrmit a zase spinkat – žádný rozčilování se.. Uvidíme jaká bude noc. Na dnešek jsme spali ani ne hodinu tak uvidíme.
    Máme clkem silnou žloutenku, ale prďolka se drží… A zítra už možná půjdem domů pokud už nám hodnoty nestoupnou.. Sice má hodnoty na svícení pod lampou, ale protože se sám budí na krmení a papá dobře, tak se jen „opalujem“ u okna.
    Teda Péťo přeju hodně moc sil. Koukám ty si to teď opravdu vyžíráš…
    Já si takhle „užila“ porod. V 1 v noci mi praskla voda, od půl 2 nastoupili silný kontrakce s křížovejma bolestma po 3minutách, ale otevřená sem byla na prst. Nechali mě takhle do rána do 8 to sem se otevřela na 2 prsty. No a prej, že klystýr pomůže a otevřu se aspoň na 4 možná víc – nezabralo to vůbec. V 11 už midoktorka sama řekla že mi píchnou epidurál, že takhle to nejde – intervali se zkrátili na minutu a půlaž 2 ale stále sem se neotvírala. Takhle to pokračovalo celej den. Ještě s tím, že mi dali infuzi na tlumení kontrakcí aby mi mohli ten epidurál vůbec zavést pač to mezi kontrakcema nešlo stihnout. Pak se kontrakce skoro uplně zastavili. takže zase infuze na provokaci – dostala sem 2 nebo 3 druhy aby to zabralo. Pak se zas vrátili v plné síle a častosti, ale čípek byl stále tuhej. V podstatě mě vůbec nechtěli pustit z lehátka, protože malýho chtěli mít stále na monitoru – pomalu ani na záchod mě nepustili – vždycky sem musela už fakt prosit, že už to nevydržim. Nějak se jim totiž ozvy nelíbili – moc lítali. No a nakonec to dopadlo tak, že malej chtěl tak moc na svět, že se přestal ptát jestli se otevřu nebo ne a roztrhl mi čípek na dvou místech aby mohl ven… Holky povim vám – křížový bolesti jsou peklo ale tohle je fakt šílený… No a aby toho nebylo málo tak měl Přemeček pupek kolem krku a nebrečel. Byl fakt uplně tmavě fialovej. Ještě v pondělí měl fialový nohy. No ale naštěstí se rozplakal sám – nemuseli mu nijak pomáhat. Prostě je to šikovnej chlap 🙂 No a nakonec mě dokorka nemohla zašít pak ten čípek dost krvácel a nemohla ho chytit a díky krvi nc neviděla v zrdcadlech. A po takový době už ani ten epidurál nefungoval, takže do mě nacpli další léky proti bolesti. No fakt šílený… A nakonec z Dr. vylezlo, že mi dávala ještě max. půl hodiny a pak by udělala císaře… Takže nakonec jsme zvládli „klasickej“ porod, ale i Dr. říkala, že by takovej nepřála ani nejhoršímu nepříteli…
    Holky co ještě čekáte – neděste se – i když může být porod fakt pěkně hnusnej – v okamžiku kdy dostanete miminko už o ničem nevíte. To štěstí z miminka mnohonásobně přebije všechny špatný pocity… Ten dárek na konec za to prostě stojí
    Takže holky držte se a hodně sil do závěrečných bojů…

    #863679
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:) Tak my stále ještě nerodíme.. Mimi si dává na čas.. doufám, že ne až do března..
    Včera jsem byla na ult. před porodem a doktor na mě, jak mám velikého manžela, říkám 190.. a ptám se ho, to je mimčo tak velké.. a on prý, ne.. a pak no vlastně ano.. váží cca 3800 g.. a je dlouhé.. Tak už jsem na naše mimi zvědavá až vykoukne na nás:)
    Péťo držím palečky, ať už to máš dobré:) Babyzno, to je dobře, že miminko v náručí přebolí všechny ty nepříjemnosti z porodu.
    Doufám,že to bude i u nás, až to přijde.

    #863680
    Anonym
    Host

    ahoj,

    Babyzno- nejdrive gratulace,ale reknu ti ze neporodit driv nez ty, tak po precteni uz bych ani rodit nechtela 🙂 .
    byla jsem na tom podobne s tim rozdilem, ze malymu se to tak nelibilo, ,ze i po tech kontrakcich jem dostala preeklaptickej zachvat a jeste jsem si dala akutniho cisare 🙂
    dneska uz se tomu smeju,ale reknu ti, ze kdyz jsem se probrala z narkozy, tak sem se nesmala….

    #863681
    Anonym
    Host

    Babyzno, tak to je fakt mazec. Mě stačily ty křížový bolesti. Zbytek si už nedokážu představit. Jen teda vím, že asi po 3 hodinách jsem měla pocit, že ten epidurál nějak polevuje. Máš můj obdiv, že jsi to zvládla a že na to špatný úspěšně zapomínáš …
    No hloky, můžeme se uklidňovat taky tím, že každý porod je jiný.

    #863682
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    teda babyzno – koukám, taky jsi si užila – tak ani nevím, jestli mám malou přemlouvat aby šla na svět:-))
    dneska jsme byly na kontrole na monitoru – a dobrý, další kontrola v po a když neporodím ani do dalěšího čt tak si tam půjdeme v pá lehnout a porod nám vyvolají, prý nechávají přenášet těch 10 dnů. no tak uvidíme, jestli si dá říci – se jí do té zimy nechce:-))
    tak holčiny zatím pěkný den a at je jen dobře!!

    #863683
    Anonym
    Host

    ahoj,

    kosto- jestli ti daj vyvolavaci tablety, tak ti taky reknou, ze to trva tak 2-3 dny nez se porod vyvola,ale moc tomu never, me to zabralo ten den 🙂 ale zvladnes to , budes muset 🙂

    #863684
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak já jsme taky v celku,zítra jdu k dokotorvi tak si mě tam už asi nechá..možná to napíše až na pondělí ale mluvil o hospitalizaci takže s píš počítám s tím že už se zítra nevrátim domu až pak s Lolinkou.Teda už v to docela doufám je to fakt dlouhý,,ještě jak mi řekl že přestává funogvat ten pupečník tak jí pořád kontroluju jestli se hejbe..tak se princeznička ani v tom bříšku nevyspí..no děs už at to mám za sebou:D
    Já teda nejsem žádnej cimprlich ale porod jako Babyzna teda nechci ani omylem:S
    Doufám že tu nesjou slabší povahy co mají před porodem ..páč ten hororovej příběh asi není to pravé ořechové pro budoucí rodičky.
    No tak jdu vařit večeři ..tak hezkej večer…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,441. až 1,455. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist