Zdravý vztah k vlastnímu tělu začíná už v dětství

Která maminka se nikdy nezabývala svou postavou? Už před těhotenstvím chceme pravidelně zhubnout „kila do plavek.“

titulka-1100x618.jpg Zdroj: Efitness.cz, Shutterstock.com

Touha po hubnutí a krásné postavě se holčičkám vnucuje pomalu od chvíle, kdy začnou samy sebe vnímat. To v lepším případě vede k celoživotnímu cyklu diet, který většinou končí akorát tak rozhozeným metabolismem, v tom horším poruchou příjmu potravy. Vymaňte se z tohoto cyklu a naučte děti zdravému přístupu k vlastnímu tělu.

Základ zdravého přístupu k tělu

Nejdůležitější jsou příklady – Pokud nechcete, aby vaše dcera už v útlém věku propadla nezdravému přístupu, mluvte i o svém těle pouze pozitivně. V opačném případě budou děti vaše negativní návyky opakovat.

Modelky – dnes už naštěstí nejsou v časopisech jen hubené modelky a celebrity, i tak je dobré si s dětmi sednout a vysvětlit jim, že a jak se fotky na internetu nebo v časopisu upravují, aby lidé vypadali jinak. Pokud umíte s nějakým grafickým programem, můžete jim to i názorně ukázat.

Povídejte si o genetice a o tom, že ne každý může být éterickou vílou – ne všichni mají předpoklady mít „padesát kilo i s postelí“. I to je potřeba dětem včas vysvětlit.

Současně je však veďte i k pohybu a zdravému stravování

Zdravý přístup k vlastnímu tělu je důležitý, stejně jako tak nehonit se za nedosažitelným ideálem krásy. Stejně tak důležité je však vést děti k přirozenému pohybu a zdravému jídlu.

Děti se učí na příkladech nejen budoucímu vztahu k vlastnímu tělu, ale také se v tomto věku budují základní návyky, které v dospělosti zlomíme jen těžko.

Možná nejdůležitější je dítě neodměňovat nezdravým jídlem. Na podobné úrovni je důležité vést ho ke zdravému pohybu.

Tančete spolu. Cvičte jógu. Choďte na procházky a na výlety. Udělejte z pohybu zábavu. Nejenže získáte lepší kondičku, ale ještě pomůžete vašemu dítěti vypěstovat zdravé návyky. Načerpejte inspiraci ke zdravému pohybu na Efitness.cz.

22.3.2021 4:41 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: dceradětimaminkavztah

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist