S dítětem na cestách bez stresu a bezpečně. Na tyto věci nezapomeňte

Výlety s dětmi patří k těm nejzábavnějším volnočasovým aktivitám většiny rodin. Samotné přesuny autem ale mohou být plné rizikových a stresových situací. V článku naleznete několik doporučení, kterých byste se měli držet, abyste se jim vyhnuli.

srovnejto-babyweb.cz_-1100x618.jpg Zdroj: Pixabay

Povinné ručení nestačí, připojistěte se

Dítě v autě vždy znamená zvýšené riziko nepozornosti, jelikož se za dítětem musíte často ohlížet a něco rychle vyřešit. V těchto chvílích tedy několikanásobně vzrůstá riziko havárie.

Vzhledem k tomu, že povinné ručení v případě nehody nepokrývá finanční škody na vašem vlastním voze, je vhodné pořídit si k němu ještě havarijní pojištění. Pochopitelně to neznamená, že s tzv. havarijkem se nemusíte náležitě věnovat řízení, nicméně havarujete-li, máte jistotu, že jste finančně chráněni.

Kvalitní bezpečnostní prvky pro nejmenší

Samozřejmostí by při jízdě autem s dětmi mělo být jejich usazení v adekvátní bezpečnostní sedačce. Dle věku, resp. výšky a váhy dítěte půjde o vajíčko, autosedačku odpovídající kategorie či podsedák.

Vždy pečlivě prostudujte návod konkrétního produktu a naučte se vše správně zajistit. I drobná chyba může mít při vážné nehodě fatální následky. Správnou instalací naopak výrazně snižujete riziko závažného poranění členů posádky.

Auto v nejlepším pořádku včetně nákladu

I bez dítěte by mělo být samozřejmostí, že je váš vůz po technické stránce v absolutním pořádku. Kromě technického stavu vozu zkontrolujte i pneumatiky – vzorek a nahuštění.

Zajistěte i převážený náklad. Uvnitř auta nenechávejte volně položené věci – a to ani na podlaze. Dítě by nemělo mít v ruce elektroniku, jídlo ani těžké hračky. Zabavte je raději plyšovou hračkou, která při nárazu nikomu neuškodí.

Veškerá zavazadla a další pro jízdu nepotřebné vybavení by měly být v kufru, kde by rovněž měly být zajištěny.

Problém? Raději si zastavte

Pokud se cokoliv nečekaného přihodí – dítě začne plakat, něco mu upadne, potřebuje najíst či napít – vždy si na danou činnost zastavte, a to i v případě, že máte spolujezdce, který se nabízí, že vše zajistí za jízdy. Pro dítě není bezpečné pít či jíst, když je auto v pohybu, a lovit něco pod sedačkou obvykle vyžaduje odepnutí bezpečnostních pásů, což rovněž zvyšuje riziko poranění všech členů posádky v případě nehody. Ať už se tedy stane cokoliv, vždy auto bezpečně odstavte z provozu a až poté problém vyřešte.

5.10.2021 12:40 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist