Aktivity

Velice populární aktivitou rodičů s kojenci a batolaty je bezesporu plavání kojenců. Výrazný přínos plavání, respektive pohybu ve vodním prostření, je prokázán a vychází z přirozeného vývoje člověka. Kde plavat s miminkem Množství klubů, které plavání pro nejmenší nabízejí, narůstá geometrickou řadou. A není se co divit, plod se vyvíjí ve vodním prostředí, voda nás provází den co den a stále nás ve své rozmanité […]

Velice populární aktivitou rodičů s kojenci a batolaty je bezesporu plavání kojenců. Výrazný přínos plavání, respektive pohybu ve vodním prostření, je prokázán a vychází z přirozeného vývoje člověka.

Kde plavat s miminkem

Množství klubů, které plavání pro nejmenší nabízejí, narůstá geometrickou řadou. A není se co divit, plod se vyvíjí ve vodním prostředí, voda nás provází den co den a stále nás ve své rozmanité podobě fascinuje.  Cílem kurzů kojeneckého plavání není naučit miminko plavat, ale naučit ho nebát se vody, osvojit si dýchání, splývání a připravit ho na vlastní výuku plavání. Děti dříve získají cit pro vodu a je pravděpodobné, že se naučí dříve a dobře skutečnému plavání (ve věku čtyř až pěti let).

Hra 

Někteří mohou namítnout, že miminko je plně zaměstnáno potřebou adaptovat se na nové prostřední, na nový svět a také svými biologickými potřebami, ale studie prokázaly, že čím více má možnost miminko pozorovat obličej svých rodičů, tím více pak projevuje zájem o svět. Pokud hry s miminky a další aktivity chápeme jako činnost, která má významné vývojové účinky, můžeme se domnívat, že se hra vyskytuje u našich nejmenších od samého narození. Je jen třeba, abychom využívali pro hru vhodných chvilek, kdy je děťátko klidné, bdělé a s široce otevřenýma očima.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist