Video porodu

Chcete vědět, jak probíhá přirozený porod? Podívejte se na jedinečné video z porodu. Provede vás celým porodem i prvními chvilkami po porodu.

shutterstock_1942308784-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Jak poznat, že porod přichází?

Do porodnice je potřeba vyrazit v ten správný okamžik. Jak ho odhadnout? Někoho tělo varuje odcházející hlenová zátka. Ještě to není znamení pro nastartování auta, ale jasný znak, že čas se pomalu nachyluje. Tím správným znamením jsou pravidelné a zkracující se kontrakce, případně odtok plodové vody.

Přirozený porod

Většina žen si přeje přivést na svět dítě co nejpřirozeněji. Víte, jaké jsou polohy přirozeného porodu? Že není jen ta jedna? A i když je porod bolestivou záležitostí, tak existuje mnoho úlevových metod, které umí bolesti výrazně zmírnit. Na druhé straně jsou některé často praktikované věci (jako podávání umělého oxytocinu) k přirozenému porodu rozhodně nepatří. Přečtěte si, co dalšího nepatří k přirozenému porodu.   

Animace porodu

Na videu vidíte, jak vypadá průchod miminka porodními cestami při porodu.

Ideální pozice miminka před porodem

Před porodem se plod otáčí do pozice hlavičkou dolů, která je optimální pro hladký průběh celého porodu.

Komplikace při porodu

Někdy okolnosti přirozenému porodu nepřejí a přicházejí různé komplikace, které ohrožují hladký průběh porodu nebo dokonce život maminky či dítěte. Pokud porod nepřichází, může být potřeba porod uměle vyvolat. Možností je několik. V krizových situacích je potřeba přivést dítě na svět rychle a lékaři provedou sekci neboli císařský řez. Ten je však považován za velkou břišní operaci a má svá rizika

13.6.2022 1:18 | autor: redakce Babyweb

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist