Legendami opředený klášter Tsambika

Vypravte se s CK Blue Style na ostrov Rhodos a do kláštera Tsambika, k jehož vzniku se váže legenda o vytouženém dítěti.

babyweb.cz-legendami-opredeny-klaster-tsambika1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock/CK Blue style

Rhodos vás okouzlí prosluněnou krajinou tvořenou horami, olivovými háji i plážemi. Za nejhezčí pláž ostrova bývá považována písčitá pláž Tsambika rozprostírající se v zátoce Archangelos. Nad pláží se tyčí kopec s klášterem zasvěceným Panně Marii z Tsambiky, k jehož vzniku se váže hned několik legend.

Mezi nejznámější patří příběh o manželském páru, který se dlouho bez úspěchu snažil o početí potomka. Oba už ztratili všechny naděje, když jedné noci muž zahlédl tajemnou záři na kopci. Když světlo spatřil i následující dvě noci, rozhodl se k němu vypravit. Na místě nalezl ikonu Panny Marie, začal se k ní modlit a prosit ji o vytoužené dítě. Slíbil, že pokud mu přání splní, postaví jí na kopci klášter. Když dorazil domů, jeho žena mu oznámila, že je těhotná. Narozenou dívku pojmenovali Tsambika – řecky záře. Muž na svůj slib nezapomněl a na kopci postavil kostel zasvěcený Panně Marii z Tsambiky, do kterého umístil její ikonu. Mezi obyvateli ostrova jsou jména Tsambika pro dívku a Tsambikos pro chlapce dodnes velmi oblíbená a ke klášteru míří ženy i páry modlící se za početí dítěte.

Ke kopci, u jehož úpatí se rozprostírá nádherná pláž Tsambika a na jehož vrcholu leží stejnojmenný klášter, se dostanete po silnici. Ta však vede jen asi do dvou třetin kopce, kde naleznete parkoviště. Následně už musíte stoupat pěšky po zpevněném strmém chodníku a schodech. Vhodná je proto pevnější obuv. Ke klášteru to trvá přibližně 15 minut. Z vrcholu je nádherný výhled na okolní krajinu a pláže. Výstup ke klášteru stojí za námahu, i pokud na staré příběhy a legendy nevěříte. Je tomu tak právě díky okouzlujícímu výhledu na zdánlivě nekonečné moře. Cestou dolů nebo nahoru se navíc můžete občerstvit v taverně Tsambikas nebo navštívit místní muzeum ležící na úpatí kopce.

Pojeďte s CK Blue Style na skvělou dovolenou na řecký ostrov Rhodos, k jehož vzniku se vážou také zajímavé legendy. Odpočiňte si, prožijte dobrodružství, objevte zdejší krásy a vychutnejte si výtečnou řeckou kuchyni!

 

10.12.2021 4:45 | autor: komerční prezentace Heureka.cz
Více o tématu: jménamužpočetížena

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist