Matkám celebritám radí s elektronikou jejich děti!

Mnoho celebrit technologický pokrok míjí, radí jim jejich malé děti.

 

Na křtu robota Cubetto se to hemžilo dětmi známých celebrit. Nadšeně hned začaly úkolovat roztomilého dřevěného robota, který má děti seznámit s principy programování. Jak se ukázalo, využít by tuto hračku určenou pro děti od 3 let mohla k doplnění znalostí i nejedna přítomná známá maminka – čím dál častěji jim děti prý pomáhají řešit problémy s elektronikou, jinak jsou ztracené.

S robotem Cubettem se okamžitě skamarádily děti Evy Decastelo, která na akci přivedla kompletní dětskou sestavu Decastelo včetně nevlastního syna z manželova prvního manželství. „Když si nevím rady s tabletem, jdu se poradit za dětmi, “ smála se Eva Decastelo.

[

Zřejmě i proto byli za kmotry Cubetta vybráni raději tatínkové – Marek Němec měl u dětí velký úspěch, ty větší si ho ještě pamatují z dob jeho působení v dětských pořadech. Další dva kmotři, Pavel Novotný s Milanem Fridrichem, si notovali o nezbytnosti seznamovat děti s moderními technologiemi. „Byl jsem na to hodně zvědavý, je to dobrý nápad. Umět ovládat a programovat roboty bude za čas muset alespoň uživatelsky každý. Líbí se mi, že na tomhle dřevěném robotovi se to učí děti jinak než s digitálním přístrojem v ruce, doslova si to osahají,“  neskrýval nadšení Milan Fridrich, manžel majitelky obchodu Kidtown.

 Celou akci moderovala jeho bývalá kolegyně, Jolana Voldánová. Ta už má děti velké, syn se jí právě vrátil ze studií v Americe. „Už jsem ráda, že je doma. Škoda, že zrovna nemohl se mnou, jak jde o techniku, září mu oči, to je něco pro něj. Musím říct, že než jsem Cubetto viděla na vlastní oči, nevěřila jsem, že se dá s dřevěnou hračkou učit programovat. Mě se vybaví tak akorát program Karel,“ zavzpomínala Jolana se smíchem na své počítačové začátky v mládí.

Do Kidtownu dorazily i další slavné maminky – Lucie Křížková se synem Davídkem, Kristýna Kloubková s malou Jasmínou, Eva Jasanovská s nejmenší účastnicí Aničkou, Kristýna Janáčková se synkem Luisem Frederikem a na skok se stavila i těhotná Agáta Prachařová, která pokračovala ještě do školky na besídku syna Kryšpína. Břicho už má docela velké, na zvědavé dotazy odpovídala s dobrou náladou: „No nevím, jak budu vypadat těsně před porodem. Raději na to ani nemyslím!“, smála se.

Téma hovorů bylo celkem jasné – moderní technologie a děti. „Přijde mi, že Adrianek je na tyhle věci ještě docela malý, ale po telefonu se tedy sápe jak divý, nemůžu ho pořádně ani vyfotit,“ nechala se slyšet Eva Jasanovská, která bohužel musela synka nechat doma kvůli nemoci.

V chytrém hračkářství si přišli na své i malí výtvarníci. Od sestavování a malování medvěda Kipoda se nemohla odtrhnout malá Jasmínka od Kristýny Kloubkové: „Naštěstí zatím neřešíme odhánění od tabletů a telefonů. Nejradši si něco vyrábí, maluje a staví.“ A to bylo vidět, Jasmínka si i po skončení akce nadšeně stavěla z dřevěné skládačky neuvěřitelné stavby.

Křest probíhal samozřejmě na dětský způsob – tedy žádné šampaňské, ale nakrojení Cubetto dortu, po kterém se během chvilky jen zaprášilo. A jak bylo vidět na dobré náladě dětí i dospělých, „dřevěné“ začátky programování potěší nejen ty nejmenší,  ale i ty největší…

8.7.2017 12:03
Více o tématu: časdětimaminkamaminkysyn

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist