Nebezpečná bobtnavá zvířátka

Nebezpečná bobtnavá zvířátka mají názvy „Oceanic animal grow“ a konkrétně je to delfín rovný, delfín tvarovaný a hroch.

Uvedené hračky jsou původem z Číny a byly zjištěny v prodeji balené jednotlivě na kartě v celofánovém sáčku. Na obalu je uveden z jedné strany název a EXPAND 600 % SIZE. Na druhé straně obalu je uveden návod k použití a to pouze v anglickém jazyce a symbol pro varování týkající se věku dítěte (nevhodné pro děti do 3 let).

Po provedeném posouzení bylo zjištěno, že tyto výrobky nesplňují požadavky na bezpečnost hraček. Hračka se celá vejde do válce pro malé části a v případě polykání hračky hrozí nebezpečí dušení dítěte. Při spolknutí může navíc dojít k nabobtnání výrobku v zažívacím traktu a způsobit tak vážné zdravotní problémy.

Hračka nesplňuje základní požadavky k uvedení výrobku na trh stanovené zákonem o technických požadavcích na výrobky, a proto bylo na výrobek vydáno ochranné opatření ve smyslu zákazu uvádět výrobek na trh a dále ho distribuovat. Současně byl uložen i příkaz stažení výrobku z trhu.

Zdroj: TZ (Praha, 2. září 2010)

Více o tématu: dětihračky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist