Nechte malého umělce projevit talent!

Van Gogh, Monet nebo Picasso? Otestujte kreativitu svého dítěte a dejte mu velké pastelky a papír. Držení tužky nebo fixy a jejich pohyb po papíru je současně skvělým způsobem, jak vybrousit jemnou motoriku dítěte. Pomozte svému dítěti objevit v sobě umělce a sledujte různá stádia jeho uměleckého vývoje.

imgp8222-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Podívej, co jsem namaloval…

Místo “modrého období” Vaše sluníčko pravděpodobně začne rovnou “čmáracím obdobím”, které trvá většinou zhruba do čtyř let. Jenže ten mistrovský kousek, který pro Vás může vypadat jako změť čar a mazanic, je úžasnou formou sebevyjádření. Obrázky jsou sice spíše dílem náhody, ale něco znamenají: Vaše dítě se učí, vyvíjí a komunikuje. Kolem tří a půl roku začne Váš malý umělec pojmenovávat své výtvory. I když se čmáranice příliš nezmění, způsob myšlení je zase o krok dál. Už dokáže kontrolovat směr svých čar a kreslí už prostě NĚCO. Najednou je horizontální čára moře a vertikální čára strom. Máma s tátou vypadají jako plaňky z rozbitého plotu a obrázek Vašeho domu jako hromada kamení. Pomalu ale jistě se však čmáranice proměňují v jakési symboly.

Galerie na provázku

cmaranice.jpgVaše dítě s obrovským nadšením vytváří další a další mistrovské kousky a ještě šťastnější je, když vidí, s jakou pýchou si je vystavujete. Pokud chcete vyzkoušet něco jiného než soukromou galerii na ledničce, máme pro Vás alternativu:

  • Potřebujete hřebíčky, pevný provázek a dřevěné kolíčky.
  • Zatlučte hřebíčky vedle sebe ve stejné výšce v rozpětí zhruba 50 centimetrů a natáhněte mezi ně provázek (budou-li hřebíčky od sebe příliš daleko, bude se provázek prověšovat).Oba hřebíčky můžete zakrýt uzlíkem nebo ozdobit mašličkou.
  • Dětské kresby připevněte na provázek kolíčkem vedle sebe po několika centimetrech.
  • Pokud je obrázek na tenkém papíře, který nedrží tvar, podložte ho čtvrtkou a připevněte ji na provázek spolu s obrázkem.

Jeden ubrousek na všechno

nivea_medved_ubrousky.jpgNecháte-li svému malému umělci prostor pro tvořivost, často se to neobejde bez následků, zvláště používá-li prstové nebo vodové barvy. Děti je sice milují, ale barvy se pak mohou ocitnout nejen na papíře, ale i na pokožce malíře. Pro tento účel jsou ideální nové Multifunkční ubrousky Toddies od NIVEA Baby. Ty se totiž dají použít na pomalovaný obličej, ručičky a navíc jsou i biologicky odbouratelné, takže se dají spláchnout do záchodu. Jemné ubrousky napuštěné šetrným čisticím mlékem NIVEA BABY jsou 100% přírodní, klinicky a dermatologicky testované a jejich použití je srovnatelné s mycí žínkou.

 

 

Více o tématu: NIVEApohybubrousky

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist