To nejlepší jídlo pro nejmenší bříška. Se zdravým a rychlým vařením pomůže MioMat.

Dětská jídla, to je celá věda. Jídelníček dětí musí být pestrý, vyvážený a zároveň by neměl obsahovat jídla, která organismus zatěžují nebo by mohla vyvolat alergickou reakci.

3-1100x618.jpg Zdroj: Mamigo.cz

S přípravou takových jídel v každé rodině pomůže MioMat – hrnečku vař.

Každá máma ví, kolik energie, času a přemýšlení ji stojí připravit jídlo pro dítě. Kdyby jedno, denně alespoň pět! A pak to je třeba do těch malých ústeček ještě dostat. Ubohá máma! Toto je situace, kdy je dobrá rada nad zlato.

Základní pravidla

První příkrmy mají být pouze z jedné suroviny (mrkev, brambor, batat,..). To je nejlepší cesta, jak křehký organismus přivyknout i na trávení jiných jídel než je mateřské mléko a jak přijít na to, že prckovi něco nesedí. Následně se dá zelenina kombinovat a může se přidávat také bílé maso. Samozřejmě mluvíme o obědě bez polévky, zůstávají nám ještě čtyři další jídla – snídaně, svačina, odpolední svačina a večeře.

Snídaně u dětí i dospělých mají dodat energii a nastartovat den, takže se hodí například kaše nebo jogurt. Ke svačině je ideální porce ovoce. Oběd jsme už zmiňovali. Svačina může být zeleninová, fajn je i lehká polévka a večeře taková, aby zasytila, ale nezatížila trávení. Vyhrává kaše. Solit a jinak dochucovat minimálně, nejlépe vůbec.

Domácí je nejlepší

Ideální je, když je vše čerstvé a připraveno doma, abyste přesně věděli, co v jídle je. A teď dobrá zpráva, abyste celý den nestepovali u sporáku, nespotřebovali moře času, nádobí a energie – každé jídlo se dá připravit v jednom hrnci. Ten správný „hrnec“ se jmenuje MioMat a umí vařit sám, zatímco vy děláte jiné, užitečnější věci. „MioMat je vše v jednom, hrnečku vař, který sám připraví polévku, kašičku, ovocné pyré. Stačí, aby máma do něj dala potřebné ingredience a stlačila tlačítko. MioMat jídlo uvaří i rozmixuje. Opláchnete ho vlažnou vodou a hotovo,“ jmenuje výhody neocenitelného pomocníka MioMat-ka Simona, která si bez něj neumí představit život.

Denně na něm vaří pro sebe i pro dítě její kolegyně Zuzana. „Kromě obrovské výhody, jakou je úspora času a energie, na MioMatu oceňuji i to, že jídlo z něj v podstatě není třeba ničím ochucovat, protože si v sobě zachovává všechny chutě a živiny. Kdybyste například batáty nejprve vařily ve vodě a poté rozmixovaly, hromada vitamínů skončí ve výlevce. Ale v MioMatu zůstává zachováno úplně všechno.“

Ženy ženám

MioMatky radí, že když chcete děti naučit jíst zdravě, musíte je k tomu vést od malička. „Na co si jednou zvyknou, to poté funguje, ale nedá se couvat v čase. Dodnes lituji, že MioMat zde nebyl v období, kdy jsem synovi začala nabízet rostlinná mléka. Dávala jsem si záležet, abych kupovala co nejkvalitněji, bez konzervantů, sladidel, emulgátorů, umělých přísad. Ale když jsem mu pak jednoho dne nabídla mandlové mléko udělané v MioMatu, nechtěl ho, protože nechutnalo tak, jak byl zvyklý. Ať kupujete to nejlepší, nic nepřekoná stravu, kterou si připravíte doma,“ konstatuje Zuzana.

Více informací o tomto hrnečku vař naleznete na www.mamigo.cz, Facebooku, či Instagramu.

26.11.2021 9:27 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist