Poprvé bez mimina

Vyrazit si poprvé bez miminka mezi lidi je sice velice sladké, ale také velmi ošidné:

Absolutně nemáte co na sebe. A nejen to, ani nevíte, co se nosí, co se vám líbí. Když už si něco hezkého koupíte, nestačíte odejít včas, aby vás při loučení dítě celou neupatlalo.

Musíte se namalovat, ale všechny šminky jsou prošlé, pleť změnila odstín a rtěnku rozkousalo to nejmladší dítě. A pokud se vám podaří najít nějaké funkční make-upové náčiní, málem si tužkou vypíchnete oko, když budete děti napomínat, aby do vás nevrazily (zrovna pořádají závody okolo jídelního stolu).

Jakmile opustíte „bezpečí“ domova, ocitnete se náhle mezi tolika dospělými bez jediného dítěte, že silně znejistíte. (Navíc nutkání nakrájet komusi maso na talíři, doprovodit ho na záchod či odstrčit skleničku při čísi rozmáchlé gestikulaci je přímo neodbytné).

Na druhou stranu, spousta z vašich dospělých společníků dělá věci, které vaše děti nesmí a vy máte veliký problém neplácnout přes pěstěnou ručku vnořenou do mísy rostbífů.

Očekává se po vás jiná konverzace než v citoslovcích. Vždyť to, jak dělá kravička, jistě všichni dobře vědí.

V divadle je pro vás velmi těžké setrvat v nečinnosti, když byste mohla míchat vařečkou, houpat kočárkem, krmit dítě v sedačce, žehlit anebo, a to nejčastěji, dělat vše najednou.

Hledáte-li něco v kabelce, třeba v restauraci, rozhodně nevyndávejte před ostatními její obsah – místo očekávané rtěnky či pudru se v nepřehledné změti najde pravděpodobně přilepené lízátko, ožužlaný rohlík či zapomenutá plena. Samozřejmě použitá.

Když se po jistém čase osmělíte a zapojíte se do konverzace, na otázku, jaký jste měla dnes den neodpovídejte: „No, nezabila jsem je.“ Bezdětní nepochopí.

Když vše přežijete a se zbytkem důstojnosti vpochodujete do svého domácího přístavu, kde vás opět upatlají ony milované ručičky se slovy: „Maminko moje, mně se stýskalo“, pak se všechny ty dámy sladěné od kabelky po boty, kabelky s tou správnou náplní a vybroušená konverzace ztrácejí v mlze povrchnosti.

A až zase příště někam vyrazíte, půjdete už jistě do toho „velkého a dokonalého“ světa s větším klidem. A klidně s kabelkou plnou plen či lízátek. Aspoň je ta vaše domácí, sladká i zlobivá společnost stále s vámi. 

13.5.2010 4:55 | autor: Kateřina Hollá
Více o tématu: dětimasomiminkapleť

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist