Těhotná, koncerty a festivaly

Je to vhodné spojení? Jak snáší těhotná žena koncerty populární hudby a letní festivaly? Může se na ně vydat?

Gynekologové doporučují, aby se těhotné ženy akcím, jakými jsou rockové koncerty a hudební festivaly, vyhýbaly. A to z prostého důvodu: čeká tam na ně několik nebezpečí, která nejsou příjemná ani pro ně ani pro plod:

Hluk

Primárním problémem koncertů obecně je hluk. Nadměrný hluk ještě nenarozenému plodu škodí, dítě slyší díky přenosu zvuku plodovou vodou ještě silněji. Hluk vadí i těhotné, která bývá většinou citlivější než obyčejně.

Lákadla

Kromě hudby se na koncertech, obzvláště festivalech, vyskytuje také velké procento návykových a škodlivých látek, jako jsou například cigarety či alkohol. Pro ženu, která je zvyklá si koncerty mimo těhotenství opravdu užít, nemusí být tato situace nijak příjemná.

Prostory

Těhotná s větším bříškem může mít na akci problém také s bříškem. Koncert, tedy nějaký ohraničený prostor s velkým množstvím lidí, kteří se tlačí, strkají a tancují, není pro těhotnou vhodným místem. Může utrpět náraz do břicha, který může být pro plod nebezpečný (předčasné odlučování lůžka, trauma plodu).

Vzduch

Obzvláště na nekrytých koncertech či festivalech bude těhotná zajisté vystavena cigaretovému kouři. Na těchto akcích se totiž kouří běžně, a ne málo. Při koncertu v uzavřených prostorách může dojít ke kolapsu v důsledku nízkého tlaku a nedostatečného příjmu tekutin.

 

23.2.2009 3:04 | autor: Michaela Mazancová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist