Ukliďte si doma i v duši

Přerůstají vám povinnosti v domácnosti přes hlavu? Nevíte, kam dřív skočit, jestli zabavit dítě, mýt nádobí nebo odklízet hromádky roztodivných věcí? Určitě nikdo nebude vyčítat novopečené mamince, že nemá bůhvíjak naklizeno.
Jsou ale věci, které možná vadí vám samotné, tíží vás a vysávají z vás energii. Je potřeba s tím něco udělat. Uvidíte, jak se vám uleví a pak i to „každodenní“ malé poklízení budete dělat s větším elánem.

Předměty v našem okolí nás ovlivňují a my zase máme tendenci promítnout do svého domova své nitro. To dobré i to, „kde nás bota tlačí“. Začněte se na věci dívat trošku jinýma očima. Zapojte do toho celou rodinu, hrajte si.

Abyste svého cíle dosáhli, nebudete potřebovat žádné investice, jen trochu času… Vaše nová metoda? Světlo a zvuk.

Nejsilnější očistná energie: světlo – oheň – slunce

Nestačí vám vlastní síly? Není nikdo ochotný po ruce? Využijte přírodních sil! Slunce a oheň patří při očistě bytu i nebytových prostor k těm nejefektivnějším pomocníkům. Jak to funguje, co dělat?

Světlo: je mírnou formou ohně. Funguje velice očistně, a to jak v podobě slunečního nebo měsíčního světla, tak jako plamínek svíčky.

  • vystavte peřiny slunečnímu svitu: paprsky pomohou spálit veškerou negativní energii, která se v nich během noci nastřádala spolu s potem, neklidnými pohyby nebo výkřiky ze spaní
  • otevřete po ránu okna a pusťte dovnitř sluneční paprsky
  • protože slunce většinou nedosáhne do všech koutů, zkuste zapálit svíčky v těch částech bytu, kam sluneční paprsky nemohou. Anebo byt alespoň obejděte se svícnem v ruce. Světlo svíčky přináší do života harmonii a radost třeba v podobě lepší kariéry a splnění dávno vysněných cílů.

Zní to jako opravdový rituál, ale není čeho se bát. Jen tím přinutíte energii k pohybu. Kde energie proudí, tam je život…

Otevřený oheň samozřejmě nenecháváme v dosahu malých dětí!

Pálení: v dnešní době s tím opatrně kvůli materiálům – mohli byste vážně poškodit životní prostředí nebo si ublížit. U spousty věcí nevíte, z čeho jsou vyrobeny (umělé hmoty, chemické složeniny). Proto místo pálení roztřiďte věci do recyklovatelného odpadu (papír, plasty, sklo, nápojové kartóny), velké věci (starý nábytek, nepotřebnou techniku) odvezte do sběrného dvora (ne na skládku!) nebo darujte na charitu či do bazarů. Vaše věci mohou ještě někomu posloužit. Případné pálení pak přejde do rukou odborníků.

Nalaďte se – udělejte pořádný rámus

Taková očista prostor se doporučuje hlavně po nastěhování do nového bytu nebo domu. Zbavíte se tak cizorodé energie po předchozích obyvatelích. Vaše obydlí potřebuje vaše vlastní vibrace, abyste se tam opravdu cítili jako doma. Mohou být zapotřebí i po narození nového člena rodiny. Zavibrovat si ale můžete kdykoliv, udělá vám to vždycky dobře:

  • Nahlas si zazpívejte, i když si myslíte, že máte hudební „hluch“. Záleží na dynamice projevu a na tom, abyste se u toho cítili sami sebou.
  • Na pomoc si můžete vzít všechny nástroje, které vás napadnou. Zapojte i děti, skvěle se vyřádí a užijete si společnou legraci.
  • Udělejte to, co jste s oblibou dělávala dřív: pusťte si naplno svoji oblíbenou muziku. Pročistíte vzduch a ještě se uvolníte. Sousedi to pro jednou přežijí. Jen pozor na citlivé uši malých dětí!
  • Jako následné jemné uvolnění můžete rozvibrovat třeba tibetské nebo jiné zvonky. Mají čistý, chvějivý tón, jehož proud rozptýlí vaše chmurné myšlenky, problémy a starosti…

Odměnou vám bude světlý, vzdušný a čistý byt, ve kterém se všem bude lehčeji dýchat.

18.2.2009 12:46 | autor: Magdalena Holancová
Více o tématu: mýtnikdopohybyspaní

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist