Autosedačky 0 - 13 kg

Autosedačka do 13 kg neboli skupina 0+ (do 13 kg – od narození do cca 1 roku dítěte) je určena pro kojence, kteří se musí přepravovat ve skořepinové sedačce, která umožňuje transport v pololeže a v poloze proti směru jízdy. V případě kolize je dítě celým tělem v sedací skořepině přitlačeno a podepřeno. Při umístění po směru jízdy hrozí dítěti zlomení vazu a další zranění. Doporučuje se upevňovat autosedačky na zadní sedadlo automobilu, kam se od letošního roku již povinně montují držáky pevně spojené s karosérií vozu – tzv. isofix. Chcete-li autosedačku umístit na přední sedadlo, nesmí být na tomto místě aktivní airbag, který je pro dítě smrtelně nebezpečný.

 

Autosedačka iZi Sleep X3

Autosedačka 0 - 13 kg Autosedačka iZi Sleep byla vyvinuta s důrazem na ochranu dětských zádíček. Mimo automobil umožňuje její unikátní a patentově chráněný systém napolohovat zádovou opěrku do lehu. Tím může dítě dál v autosedačce spát bez rizika zdravotních komplikací. Sendvičová konstrukce,... Celý článek »

Autosedačka iZi Go X1

Autosedačka 0 - 13 kg Vítěz testu 2011 ADAC! Při navrhování autosedačky iZi Go byla bezpečnost dítěte tím nejdůležitějším. Inspirovali jsme se přírodou, zejména vajíčkem – je jednoduché a silné. Vedle bezpečnostních aspektů bylo pro nás důležité... Celý článek »

Naposledy navštívené