Denisa - Moje cesta za mimi

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Denisa - Moje cesta za mimi

Vzpomínáte na Denisu a její malou Terezku ze seriálku Moje cesta za miminkem? Brzy se těšte na pokračování!!!
Naposledy jste četli: http://www.babyweb.cz/Clanky/a4416-Moje-cesta-za-miminkem-14-Terezka-uz-je-opravdova-holcicka.aspx Moje cesta za miminkem (14) Terezka už je opravdová holčička!

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Ivčo,
moc děkuji za Váš příspěvek. Ráda slyším, že to u každého dítka funguje jinak, protože už jsem se trochu děsila toho, že všem tato úžasná metoda vyšla a vychvalují ji do nebes a naše Terez by ji takhle zazdila?! Je opravdu možné, že se do toho přidala ona separační úzkost a bylo pak vymalováno. Snažím se teď u ní opět vzbudit důvěru, že jsem tu pro ni kdykoli a asi pak pomalu zkusím třeba to usínání za mé přítomnosti. Že budu sedět vedle a třeba zpívat. Uvidíme, jak to půjde. Asi to bude delší varianta, ale určitě pro naši Terezku příjemnější :) Přeju krásný den a zdravím Stázinku a Josífka :)
Terezčina maminka Denisa

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý sluníčkový den, Deniso a Terezko:-)

Zrovna jsem přečetla Váš článek, kde popisujete Vaši zkušenost s učením usínání bez prsa. Já mám dvojí zkušenost, jak s dcerkou, tak se synem. Když jsem odnaučovala holku od usínání u prsa, byl jí rok. Bylo to u nás přesně tak jak popisujete. Akorát, že naše Stázinka neusnula u prsa hnedka,ale dumlala prso než usnula a jakmile usnula, dala jsem jí do postýlky a hned byla vzhůru Můj usinácí prsní rituál tedy trval třeba i hodinu a já z toho byla už pěkně vyčerpaná, rozhodujcí okamžik nastal v době, kdy jsem byla těhu ve 12tt a Stázi byl rok a mlíčko jí přestalo chutnat. Došlo mi, že je na čase naučit jí usínat bez prsa.

Malá plakala, vztekala se, mě z toho sdrce krvácelo, ale nic jinho , než VYDRŽET , mi nezbývalo, když prso už pak sama odmítala...A tak jsem vydržla, první dny byli nejhorší, chodila jsem k ní často, nakonec jsem malou naučila usínat tak, že jsem byla u ní. Sděla jsem u postýlky a hladila ji po vláskách, zpívala, šimrala na zádíčkách. Po pár týdnech už jsem seděla na posteli a čekala, až usne. Koukala na mě, věděla, že jsem tam s ní v ložnici a neplakala. Jednou jsem potřebovala odejít na záchod a světe div se, malá neplakala!Od té doby usínala sama v postýlce. Jsem ráda, že jsme to s polu zvládli a že se to naučila.
Proto jsem si řekla, že u druhého mimča už budu rozumnější a naučím usínat mimi bez prsa ještě v útlém věku.
I když jsem se snažila a stanovila si cíl, že do půl roku věku Josífka, už to bude umět, realita byla jiná. Josífek únavou usínal u večerního kojení a já neměla sílu na to, ho budit a udržovat ho bdělého tak nějak "zbytečně"když už skoro krásně spinkal.
Nicméně nastal čas, kdy jsem se do metody pustila znovu. Uspávání Josífka pomocí hlazní a spívání nezabírala. Malý se vztekal a odstrkoval mě. Nezbývalo nic jiného, než to zkusit jako se Stáázi, nechat vyplakat. V tomto ohledu to Pepíčkovi trvalo podstatně kratší dobu. A naučil se to.
Když jej večer nakojím, dám mu puisnku , řeknu mu, že ho mám ráda a přeji mu dobrou noc. Pak jej položím, přikreji, on na mě něco zažvatlá uměje se a buď na mě kouká jak odcházím a jště u dveří mu zamávám a on se na mě usměje, a nebo se rovnou v postýlce otočí na bříško a usníná.

Rozhodně nemůžu říct, že by byl malý po této metodě nějaký rozhozený. Ba naopak, přes den s mu zlepšila kvalita spaní a spí déle, i dvě hodiny v kuse(oproti půl hodince, hodince)

Myslím si, že ve Vašem případě za to může tzv. SPARAČNÍ ÚZKOST, která probíhí u všech dětí a každé dítko si tím musí projít(od 6m myslím do 1,5 let??). Je to tzv. uvědomování si dítěte, že už s mámou není "jedno tělo".
Je to naprosto přirozené a věřte mi, časem to bude jen a jen lepší. U vás to odstartovalo asi to uspávání,ale Terezka by tímto obdobím stejně prošla. Některá dítka to mají intenzivnější, jiná méně.
Rozhodně si NIC NEDÁVEJTE ZA VINU.

Za nic nemůžete!Ale chápu Vaše pocity, já u prvního dítka byla ze všeho taky hnedka mimo..

Každá maminka ví nejlépe, jak její dítko reaguje a podle srdce se dokáže řídit lépe, než podle příruček v knížkách.Každé dítko je naprosto jiné,odlišné, individuální. Proto i přístup k němu musí být individuální a upravený:-)

Přeji Vám i Terezce pohodové dny, spoustu krásných okamžiků, hlavně hodně zdravíčka!

Ivča, maminka MIMI Live Josífka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso a Terinko,
náš Danik silvestra celého prospal, tak jsem zvědavá na vás :-) Jinak taky by mě zajímaly ty korálky, nikdy jsem o nich neslyšela. Moc se těším na vaše další vyprávění! Užívejte sluníčka, maminky, dokud svítí :-D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím maminky v krásném předjarním slunečném dni,

zaujal mě příspěvel uživatelky Light, o těch jantarových korálcích, nikdy jsem o nich neslyšela...Hledala jsem na netu a jestli to dobře chápu, tak nám stačí mít obyčejný třeba jantarový náramek? A kde ho mám mít? Nosit ho jí nebo snad Terezka? Pokud si víte rady, podělte se, brzo se nám budou blížit stoličky, tak se to může hodit :D . Krásný den všem, kéž by už bylo jen takhle pěkně, co? :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Deniso a Terezko,

Vaše povídání čtu se zájmem, jsme na tom dost podobně:-) máme 9-ti měs. chlapečka, taky raubíř, máme už 6 zoubků (a díky jantarovým korálkům vpohodě).
Jinak k tomu nočnímu buzení a hraní - maličkej to taky občas dělá, někde jsem četla, že by se v tom neměl podporovat - nehrát si s ním. No, to u mě není problém, protože jsem většinou tak grogy, že ho, podobně jako Vy, též jen držím, aby nespadl a zhasnu co se dá. Ale netrvá to tak dlouho, možná pár minut, pak si položí hlavičku, tak ho v posteli srovnám, přikreju, a spíme dál (mmj též od prvního nočního kojení je spí s námi, přijde mi to pohodlnější - pro mě...)

tak se držte a snad se ještě někdy v životě vyspíme!

L.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den maminky,
děkuju za vaše mailíky. Zrovna dneska jsem si říkala, jak Terez bude v poledne pěkně spát, dopoledne tu měla kamarádku, tak jsem doufala, že bude utahaná....20minut a už tu zase řádí, momentálně slyším řinčet nádobí, jak vytahuje z šuplíků....tak se půjdeme kouknout z okna jak venku sněží, to jí přijde hrozně srandovní, ukazuje na sníh a chechtá se...už se ale těšíme na jaro, vy taky? :-) Mějte krásný den!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Deni, asi je každé dítko fakt jiné. Jedno se mi budilo asi do 2,5 let, pak to samo nějak odeznělo, když jsem mu vysvětlovala, že se v noci hajá....zato druhé dítko od 3 měsíců spí celou noc. Je mu zatím 14měsíců, tak doufám, že už mu to vydrží :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Deniso
Já dceru kojila do 3let a měsíc a také spala s námi v posteli takže je přisátí na jaden prs a pak na druhý prs. Při kontrole-nevím v kolikítým měsíci se mě dr ptal zda už spí celou noc,ne nespí a tak nám doporučil dát ji napít čisté vody a opravdu zabralo to -ne hned,ale zabralo.
Terezka je taky šikovná. Já to měla horší. Dcera se začla plazit ve 4měsících a na konci 4měs. a začátku 5měs. už to byla tryskomyštakže kolena ošoupaný,protože našla pohyb a nešla zastavit. V 5měsících si sama sedla a přesně v 6měsících si v postýlce stoupla-já i posadila a řev a zase si stoupla takže od té doby nejenže tryskomyš která si všude doleze,ale u všeho si stoupne a chodí okolo postele,nábytku atd. V 10-11měsících se pustila sama na špacír a když spadla tak se zvedla bez držení z bobku.
přeji pevné nervy-bude líp (hůř?)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Deniso a Terezko, máme rády vaše čtení, brzo se uzdravte. Nám se to marodění zatím letos vyhnulo. Ťuk ťuk :-D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, taky pořád doma marodíme. Jak skončí jeden, začne druhý. Už aby bylo jaro :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj maminky,
po delší době vás zase s Terez zdravím. Vyzkoušely jsme nějaké recepty, už umím díky "Janebug" připravit i rajčata a docela to Terezce šmakuje. Děkuju! :-)
Jen jsme zase sklouzly do nemoci....my snad nebudeme mít měsíc bez nastydnutí :(( Kéž bych věděla, jak se z toho rychle vyhrabat nebo ještě lépe tomu předcházet...maminka Denisa s Terezkou

Obrázek uživatele Jíťa
Jíťa

Ahoj holky, já jsem rajčata dělala malé tak, že jsem rajče nejdřív trochu spařila horkou vodou a oloupala slupku, a pak ho dala vařit do vody třeba s kouskem mrkve a bramborou (ta se dá nahradit i těstovinami) a po rozmixování je z toho taková rajská polévka, moc to naší malé chutnalo. Dávala jsem je myslím tak od 7-8 měsíců.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý večer Deniso, ráda čtu vaše povídání, mám stejně starou holčičku. Sára je zase hodně polívková. Dělám polívku pro nás a než do ní dám masox, odeberu pro Sáru a rozmixuju. Je to rychlý a vlastně vařím pro všechny najednou. Jak tu píšete v diskuzi, četla jsem někde, že rajčata by se měla až od roku. Ale nevím proč. Taky bych s nimi něco zkusila,ale nemám na to bohužel žádný recept,aby je neměla syrové.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj maminy, naše malá má zas ráda rýži se vším možným. Hodně ji rozvařím a rozmixuji s masem nebo zeleninou. A nebo nasladko třeba s jablkem. Ale nevím jak rajčata. Někdo dává, ale já nevím jak je upravit, kdybyste někdo mohl poradit. Mějte se krásně předvánočně, začíná nám advent! :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, mému Danikovi bude rok a taky dělám všechno možný s bramborem. Květák,brokolice a cuketa hlavně. A maso do toho. Taky by mě zajímaly další tipy, co vašim dětem vaříte! :-P

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj maminky,
díky za uklidnění, jsem ráda, že nejsem sama taková nestíhačka :D . A Lenko, měla jsi pravdu, náušničky byly brnkačka, navlečené natotata. Však vám o tom příště povím :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Deni,
s těma náušničkama se neboj. Uvidíš, jak to bude jednoduchý. Moje ségra měnila nedávno svojí Barušce, dělala jsem jí asistentku a nakonec jsem ani nebyla potřeba, bylo to fakt raz dva 8-|

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,
musím potvrdit, že po porodu jsem taky nic nestíhala. Na všechno sama, ranní učesání bylo někdy všechno :oD No a po dvou letech s Nikčou je to skoro to samé :oDD. Ale né, trochu lepší to je. Už jsem byla zas dvakrát na nehtech, malá si hrála vedle

Obrázek uživatele Micus
Micus

Ahoj Deniso,
s těmi vlasy jsi mě pobavila. Mému chlapečkovi jsou dva měsíce a už jsem se rozloučila s dlouhými vlasy. Nedalo se to stíhat, tak jsem šla docela nakrátko a jsem spokojená. Taky makeup si dopřávám jenom výjimečně a nehty stříhám nakrátko. Víc prostě nestihnu :-D
Katka

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené