očkování prevenar13 nebo synflorix

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
očkování prevenar13 nebo synflorix

Ahojky,máte někdo zkušenosti s těmito očkováními apopř. jaké?Chtěla bych malého naočkovat,spíše sekloním k Prevenaru,ale ráda uvítám jakékoli vaše poznámky.Bláňa

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, my jsme taky zvolili Prevenar. Doktorka říkala, že má větší záběr, ale maminky si více dávají Synflorix, protože se za něj narozdíl od Prevenaru neplatí. Což si myslím, že není ten správný přístup zrovna :) Malá měla trošku zvýšenou teplotu, ale po zavedení čípku bylo za dvě hodiny po teplotě. Spíš to bylo ale hlavně tím, že společně s touhle vakcínou dostala ještě hexavakcínu a bylo toho na ní moc.

Obrázek uživatele Ráďa
Ráďa

ahoj, já jsem nechala svou dcerku naočkovat Prevenarem, žádné průvodní potíže jsem nezaznamenala, snad jen po druhé vakcíně měla lehce zvýšenou teplotu.. jinak nic. Naše dr. 4vakcínu rozložila na 3x, aby se do stehýnek nebodalo "tak často". Ale jen proto, že to snášela dobře. Ptala jsem se také zda je hodně potřebné očkovat prevenar a bylo mi sděleno, že u dětí, které jsou vystavené většímu rozletu (procházky v přírodě, dovolené, školky a pod.), že je to vhodné. U mimin, které jsou jen doma nikam je nikdo nevezme to nemá význam. Můj dojem ale je, že když Prevenar hradí pojišťovna, je vhodné jej dítěti podat. A to nejsem ta "šílená" maminka, která by chtěla očkovat své dítě vším, co na trhu je. :)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené