Výběr porodnice

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Výběr porodnice

Rodila jsem v Ostravě-Porubě, slyšela jsem na ni plno chvály, ale byla jsem hodně zklamaná. Porodní asistentka byla protivná, doktor při porodu byl zase super(měli jsme menší komplikace), na odd.šestinedělí-hrůza a děs!Malý se neuměl přisát, když to sestra zkoušela, vydržela stěží tak 5 minut, pak mi řekla, že mám malé bradavky(?),ať si koupím kloboučky. Další sestry se vůbec neobtěžovaly. A to mají statut BABY FRIENDLY HOSPITAL!
Musela jsem dokrmovat stříkačkou, ale za tu cenu, že malého nechaly plakat od 21,30 do 4,30. Měl hlad, já ho zkoušela přikládat, pořád chodila na sesternu, že nám to nejde, ať mi pomůžou, prý se mám snažit, já se moc snažila, když to nešlo, chtěla jsem dokrm, jedna ze sester mě setřela tím, že nechci kojit! Jak moc jsem chtěla... O půl 5 mi nakonec stříkačku daly a malý se mohl konečně napít.
Že by všechny sestry na odd.šestinedělí byly špatně vyspané nebo se pohádaly se šéfem??? A tak to bylo po celý můj pobyt.
Píšu jen svoji zkušenost, nechci tu porodnici nijak hanit, jiná maminka má možné jiný názor.

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj,
máte někdo zkušenosti/slyšely jste o porodnici Hořovice/Cerhovice?
Díky za odpověď.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jak to tak sleduju, moc pozitivní komentáře k porodnici Obilní trh zde nejsou...já však jsem nucena oponovat!!!
Rodila jsem zde před čtyřmi týdny a nemůžu si absolutně na nic a nikoho stěžovat. Sice na ambulanci porodního sálu, kde jsem chodila od 35tt jsem pročekala dopoledne, samotný porodní sál super, všichni byli moc milí a nesetkala jsem se s ničím, co by mi vyloženě vadilo. Jeden den jsem ležela i na pooperačním, protože můj porod nakonec skonšil akutní sekcí...tam by se sestřičky rozdaly. V noci tam byla jen jedna, ale ta běhala jak šílená, jen aby pacientky byly OK, pořád se chodila ptát, jeslti jsme v pořádku a zda něco nepotřebujeme...až jsem ji litovala:( . Co se oddělení šestinedělí týče, tam jsem byla také velmi spokojená, sice jsou tam pokoje staršího typu a vybavení, nicméně tam najdete vše, co potřebujete. Sestřičky z oddělení jsou zlaté, nesetkala jsem se za celou s negativním přístupem. No a nakonec sestřičky z novorozeneckého odd...nejzlatější!!:) ! Kdykoli jsem cokoli potřebovala, nikdy mě neodmítly, vždycky poradily, ať už to bylo v noci nebo ve dne. Pomohly jak s kojením...učila jsem se kojit dvojčata a seděly u mě klidně hodinu. Také když jsem si potřebovala skočit do sprchy, tak děti pohlídaly bez řeči kdykoli. No prostě jedničky!!!
Jediné, co bych mohla vytknout, je to, že je na odd. 5, tedy šestinedělí, jsou jen 2 záchody a dvě sprchy pro všechny... Jinak palec nahoru

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím, já jsem rodila v porodnici v Litoměřicích a byla jsem max. spokojená. Rodila mě senzační porodní asistenka Blanka a nakonec i přes indukci porodu jsme si s manželem odnášeli nejen zdravé miminko, ale i příjemný zážitek z porodu a z chování personálu. Také jsem darovala pupečníkovou krev, což byl další důvod, proč jsem si tuto porodnici vybrala. Navíc je možné si celé místo i prostředí předem prohlédnout a zeptat se na cokoliv. Mohu jen doporučit.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, je tu někdo, kdo by mi poradil, jak je na tom Brno a její nemocnice? Přestěhovala jsem se tu a v září bych měla porodit své 1.dítko. Četla jsem mnoho různých názorů, takže ne a ne si vybrat. :^) Díky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milé maminky,
já bych všem vřele doporučila porodnici ve Vrchlabí, loni jsme tam na svět přivítali naši prvorozenou dceru, myslím si, že tato porodnice v Čechách nemá konkurenci. Neprobíhá u nich registrace k porodu, stejně nemůžete vědět předem, kdy přesně se děťátko přihlásí:) Zato nabízejí možnost předporodního kurzu, prohlídku celé porodnice a jsou kdykoliv na telefonu.

Jeli jsme 135 km z Prahy na začátku porodu, kdy se mi uvolnila hlenová zátka, za necelé dvě hodinky jsme byli na místě, malá se narodila po dalších sedmi hodinách a to byl rychlý porod:) Naprosté soukromí, ticho, klid, vlastní porodní pokoj, vlastní toaleta, koupelna a jedna porodní asistentka po celou dobu porodu, žádné střídání personálu a vyrušování, civilní vybavení, respektování přirozeného porodu, naprostá volnost pohybu, pití i jídla, miminko Vám nikdo neodnese - můžete jej mít doslova od narození do opuštění porodnice v náručí, možnost pobytu tatínka na nadstandartním pokoji po celou dobu pobytu. Bylo to krásné, přesně dle mých představ a moc rádi na to i s mužem vzpomínáme. Myslím, že i díky pohodovému porodu máme moc spokojené dítko.

Jako alternativu k Vrchlabí bych viděla porodnici v Neratovicích kousek u Prahy, anebo Kutnou Horu, kde mají také respekt k rodící ženě a nerozhodují o Vás bez Vás. V žádné pražské porodnici bych ale rozhodně nerodila poté, co jsem si v těhotenství všechny obešla a mluvila s kamarátkami, které Prahu okusili na vlastní kůži. To bych se bála, co všechno mi a děťátku provedou. V praze vládne neosobní rutina, kdy se v jedné porodnici narodí i 20 dětí za den. To jsou pak urychlované porody, spousta drog, stres, nervozita, nástřih hráze bez rozmyslu, zbytečné komplikace, oddělování novorozeňat od maminek, následné problémy s kojením, nikdo s Vámi nekomunikuje, nemáte žádné slovo. Nemluvě o obrovském stresu kterým v takové neosobní továrně projde miminko, které výše zmíněné postupy samozřejmě odnáší nejvíc.

Podrobný přehled porodnic naleznete zde: www.aperio.cz

Ke čtení v očekávání vřele doporučuj (naleznete v knihovnách, lze i vygooglovat):
- Ingeborg Stadelmann (Zdravé těhotenství, přirozený porod)
- Thomas Verny (Tajný život nenarozeného dítěte)
- Frederick Leboyer (Porod bez násilí)
- Michael Odent(Znovuzrozený porod, Láska jako věda)

Všem Vám držím palce a přeji krásný porod a zdravá spokojená miminka!
S pozdravem, Barbora

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Rodila jsem v Pardubicích v červenci 2010 a můžu říci již nikdy ne! To co se dělo, to se snad nikde nevidí. Doktorka, která mi vyvolávala porod, ráno a odpoledne mi klidně dala přinést po každém vyvolání jídlo a zřejmě to doktoři nevěděli. Na večer jsem začala rodit a děťátku se na svět moc nechtělo rozhodl se už jiný pan doktor pro císařský řez. Výsledek byla takový, že jsem se na sále pozvracela, tím jsem se začala dusit, měla zástavu, tak že hrůza. Banální císařský řez se změnil málem v tragédii, podle informace mého manžela tam lékaři běhali jak namydlený a pomalu nevěděli co dělat. Výsledek byla takový, že jsem strávila 3 dny na JIP (dítě Vám přivezou ukázat 2x za den – výsledek, nemohla jsem kojit). Navíc mi primář řekl, že vše samozřejmě v pořádku neproběhlo a doktor z neurologie a JIP přijdou a vše vysvětlí. Přišli, ale tvářili se, že nevědí proč zde jsou a byli hrozně důležití, ale nic mi nevysvětlili.
Na poporodním oddělení to také nebylo růžové. Sestřičky, které měly nestarosti nás maminky byly moc hodné, ochotné a milé, ale ty co měly nestarosti minka moc ochotné nebyly. Nebudu házet všechny do jednoho pytle, našly se i hodné a ochotné, hlavně ty koupací. Vzhledem k tomu, že jsem nemohla kojit, jsem si chodila k nim pro lahvičky s umělou výživou a běda jak jsem přišla, když si dávaly kafíčko, to jsem musela počkat 20 minut a dítě se mezitím mohlo hlady uřvat.
Můj názor nikdy ne Pardubice!:@

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,

ze zkušeností kamarádky a známé a nepřímého potvrzení primáře v porodnici u Apolináře Vám všem radím : NEROĎTE V NEMOCNICI NA VINOHRADECH!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Rodila jsem tam v červenci 2009.
Přestože jsem Pražačka, do pražské porodnice bych nešla. Chodila jsem do chvíli do poradny v Podolí, byl to horor, neustále jsem tam něco hledala a ztrácela se na chodbách, personál byl nepříjemný.
Pak jsem ležela týden na oddělení rizikového těhotenství v Motole, to mě vyděsilo tak, že jsem si říkala, lépe snad rodit doma na gauči, než tam. Vybavení mají špičkové, personál na sále velice milý, ale co předvádějí na oddělení rizkového těhotenství je vážně hrůza. Personál se choval tak strašně, že jsem měla obavu, že jen z těch nervů se sestrami předčasně porodním, lékaři byli arogantní.
V Příbrami jsou všichni velice vstřícní o ochotní, vše dokonale vysvětlí, sestry na šestinedělí mají čas a se vším ochotně pomohou. Lékaři mají hluboce lidský přístup. Přestože to byl můj první porod, díky personálu této porodnice jsem se na něj těšila, věděla jsem, že mi pomohou, když bude třeba, ale zároveň mi nebudou vnucovat, co nechci. Přestože jsem jako pacient velmi náročná, nemohu jim nic vytknout, opravdu skvělá péče. Pokud budu mít další děti, chci rodit znovu jen tam. Jediný problém je, že tato porodnice nemá novorozeneckou JIP, proto pokud tam budete rodit před 36. tt, odrodí vás, ale dítě pošlou na specializované pracoviště, obvykle do Prahy (úplně stejný postup mají i Neratovice). Pokud ale rodíte v termínu, mohu jen doporučit. Jejich heslo - poskytujeme nadstandardní služby i na standardních pokojích - skutečně platí.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky, jakou mi doporučíte předporodní přípravu? Dalo vám to někomu něco? Díky moc za radu :)

Obrázek uživatele lenadana
lenadana

Ahoj těhulky :) V současné době jsem již mamina, mám 2 děti - necelých 6 let a 2 roky , obě ženský :D Jsem rodilá pražačka a všechny mé kamarádky, teda skorro všechny, rodily v praze. Já jsem se ale chtěla vyhnout návalu, velkého ruchu a takové té " velkovýrobny " a proto jsem obě holky rodila v Roudnici nad Labem ... Z Prahy to není daleko, je tam jen asi 5 pokojů, každý má svoje sociální zařízení, sice na chodbě, ale hned za dveřma pokoje, doktorů je tam málo, tudíž si Vás každý za těch pár dnů zapamatuje a prostředí je takové " rodinné " Nebojte se komplikací, ty mohou nastat vždy a všude, a i v těch nejlepších porodnicích ... Tady máte na porod klid, je dostatek času se vám věnovat, mohu jen doporučit :) Lenka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Reaguji na dotaz čtenářky Jany, i když už možná pozdě:) a taky na článek o Podolí. Já jsem z Prahy a když jsem rodila, neměla jsem tušení, že se člověk musí registrovat prakticky ještě před početím. Proto na mě nevyzbylo místo. Rodila jsem nakonec v Hořovicích a byla jsem tam moc spokojená. Je to tam malé, ale přístup mají velice profesionální, hlavně gynekologové byli super. Bohužel jsem ještě neležela na zrekonstruovaném oddělení šestinedělí, ale pododní sálek byl super vybavený. Porod jsem měla s komplikacemi, přesto vše dopadlo dobře, i díky pohotovému chování lékařů. Všem doporučuji.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, nemáte někdo čerstvé informace o porodu v Liberci? Mám termín cca za měsíc, tak sháním informace.. děkuji.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

nemáte zkušenosti s porodnicí v Hořovicích? Když jsem ležela na gynekologii, bylo všechno v pohodě, ale pár lidí mně nahlodalo.....prý je porodnice po rekonstrukci a dobrý personál, je to pravda?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj já jsem odrodila svého už druhého syna před měsícem ve Vinohradské porodnici v Praze a nemůžu si stěžovat,ba naopak.Mohu jen doporučit :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky holky... Jsem v pátém měsíci a čekám na svou první holčičku... Po recenzích a doporučeních, protože jsme Brňáci chci jednoznačně rodit U Milosrdných bratří!!!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, koncem července budu rodit podruhé a mám jasno kde. Před 3 roky jsem rodila v Havlíčkobrodské nemocnici. Porod probíhal velmi rychle a hladce(cca asi 4.hod.) a já jsem byla ve velké pohodě a velmi spokojená i s poporodní péčí na od. šestinedělí. Tak doufám, že se nic nezměnilo a už se těším. Jana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Makkky,
rodila jsem v mulačovce ped pěti lety nic se nezměnilo!!! ženský jsou tam normální dobu, nic prodlouženýho. Péče je o.k.,jen jsem nepochopila,proč návštěvy nesmí na pokoj,dítě si jim volně nosila po chdbách, aby se příbuzný pokochaly. Postavený na hlavu!!!! A úplně nejvíc mě vzaly záchody a sprchy, s prominutím, člověk by se pozvracel!!!! Takže do mulačovky už NIKDY!!! Mám termín v červenci a nejspíš zkončím na locháči.Petra

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Víte někdo,jak je na tom porodnice v Plzni na Locháči????

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj všem.
loni jsem taky rodila v podolí, sla jsem na cisaře, páč mimi bylo velké a ja prcek, takže by to asi normalne neslo bez komplikaci, Na operačním sále všichni skvělí, ale rizikové a šestinedelí bylo děs běs, na rizikovém jsme byla kvůli přípravám na řez, ale nikoho od rána do večera nezajímalo že mám kontrakce, že krvácím apod. Jen mi tvrdili ze jsem nervozni, v 19h vecer už byl manžel tak nervozni a vystresovaný že udělal scénu, a ejhle najednou mě vzali na monitor, vyměnila se směna a hned všechno běželo neuvěřitelně rychle a malá se narodila ve 20:28, na jipce nemají pípáky na sestry takže po spinálce jsem se nemohla ani hnout a podat si pití takže jsem ráno měla okoralou pusu a bylo mi blbě ze žízně.Podle anestezioložky jsme měla min.12hodin ležet, ale ráno v 7 mě už vezli na šestinedělí, malou jsem viděla až odpoledne a to jsem si o ní několikrát řikala. Naučit kojit to ani omylem, to člověk musí mít pevnou vůli a snažit se sám. Byly tam dvě mladý sestry, těm jedíným tam jde o pohodu matek s dětmi, ale ten zbytek ani omylem.Už chápu co to je mít poporodní stresovou poruchu. Jestli měl nekdo v podolí dobrou zkušenost tak vyhrál v loterii, protože neznám nikoho kdo by si to tam užil, já tam podruhý určitě nepůjdu

Obrázek uživatele Janina
Janina

Ahoj Diorko, ja mam podobnou zkusenost, ale od Apolinare. V tehle velkych nemocnicich si asi nevyberes, porodnici super, ale sestinedeli to cele zkazi. V kvetnu budu rodit v Podoli, tak jsem zvedava...

Obrázek uživatele Micus
Micus

Já jsem z toho, co tu čtu, taky nějaká špatná. Byla jsem přesvědčená, že fakultka v Porubě je špičkové pracoviště a o jiné porodnici jsem ani neuvažovala, ale názory maminek z Babywebu se mi ani trochu nelíbí..

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Všichni tady! Mám termín v červenci,ale ještě nevím kde budu rodit. Mám v plánu, že to bude Plzeň,stajně ale musím tam dojet cca 40km. Nevím jestli mam rodit u mulače, nebo ve fakultní. Jsme prvorodičkla zatím chodím je k svému obvodní,mu dr., Nevím kdy se mám kam přihlásit. Je pravda, že u Mulače si nechávají maminky déle, protože jich tam moc nemají? Nechci být dlouho v nemocninci. Máte někdo zkušenost? Poradtě prosím díky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Všichni tady! Mám termín v červenci,ale ještě nevím kde budu rodit. Mám v plánu, že to bude Plzeň,stajně ale musím tam dojet cca 40km. Nevím jestli mam rodit u mulače, nebo ve fakultní. Jsme prvorodičkla zatím chodím je k svému obvodní,mu dr., Nevím kdy se mám kam přihlásit. Je pravda, že u Mulače si nechávají maminky déle, protože jich tam moc nemají? Nechci být dlouho v nemocninci. Máte někdo zkušenost? Poradtě prosím díky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Všichni tady! Mám termín v červenci,ale ještě nevím kde budu rodit. Mám v plánu, že to bude Plzeň,stajně ale musím tam dojet cca 40km. Nevím jestli mam rodit u mulače, nebo ve fakultní. Jsme prvorodičkla zatím chodím je k svému obvodní,mu dr., Nevím kdy se mám kam přihlásit. Je pravda, že u Mulače si nechávají maminky déle, protože jich tam moc nemají? Nechci být dlouho v nemocninci. Máte někdo zkušenost? Poradtě prosím díky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, budu rodit v srpnu a chtěla bych se zeptat, kdy je nejvhodnější zamluvit si porodnici. Poradíte, prosím?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, budu rodit v srpnu a chtěla bych se zeptat, kdy je nejvhodnější zamluvit si porodnici. Poradíte, prosím?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, budu rodit v srpnu a chtěla bych se zeptat, kdy je nejvhodnější zamluvit si porodnici. Poradíte, prosím?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

JÁ JSEM RODILA JIŽ DVAKRÁT. OBĚ DVĚ DĚTI JSEM PORODILA V PORODNICI V UHERSKÉM HRADIŠTI A TUTO PORODNICI MŮŽU JEN A JEN DOPORUČIT.
PRVNÍHO CHLAPEČKA JSEM PŘIVEDLA NA SVĚT V ROCE 2008 JEŠTĚ VE STARÉ PORODNICI A TOHO DRUHÉHO JIŽ V NOVÉ.
MUSÍM ŘÍCT, ŽE PROSTŘEDÍ JE TAM NÁÁÁDHERNÉÉ. PERSONÁL VELICE PŘÍJEMNÝ. CO SE TÝČE PORODNÍCH ASISTENTEK A LÉKAŘŮ, TAK TI JSOU ÚŽASNÍ, ZLATÍ, SUPER. PAN PRIMÁŘ BŘEZINA VEDE SVÉ ODDĚLENÍ NA 1* A JE TAKÉ ÚŽASNÝ.
VELKÝ DÍKY TAKÉ PATŘÍ SESTŘIČKÁM A LÉKAŘŮM NA ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ A TAKÉ Z NOVOROZENECKÉHO ODDĚLENÍ.
POKUD SE NÁM I DO TŘETICE POŠTĚSTÍ, URČITĚ SI OPĚT VYBERU TUTO PORODNICI :)
JITKA

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Rodila jsem v druhé polovině roku 2009 v Podolské porodnici a jak jsem byla nadšená porodním sálem, porodními asistentkami a super porodníky (komplikovaný několikadenní porod), tak jsem byla nepříjemně opařená z šestinedělí. Absolutně bez zájmu sester, nic neukázaly pořádně, uměly jenom buzerovat a divit se, že Vám nejde dítě přebalit atd.., ono také jak by mohlo, když to člověk nikdy nedělal :-( Porodnici moc moc doporučuji, šestinedělí bohužel ne. Většina maminek, které tam semnou ležely byly jejich chováním znechucené a těšily se hrozně moc domu, stejně jako já. Bylo to pro mě i pro mého partnera velikým zklamáním poté, co jsme byli tři dny v úžasném prostředí porodních sálů. Bohužel šestinedělí je součástí porodnice a i přesto, že porodnice byla úžasná, bych znova do této nemocnice nešla. Této porodnici šestinedělí dělá jenom ostudu. Možná záleží i na tom, na jaké oddělení šestinedělí se dostanete, je jich tam více, bohužel i příště bych mohla skončit u nepříjemných, nafoukaných sester a to mi za pokažený zážitek z porodu nestojí. A to sem se snažila po nich téměř nic nechtít.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj. Rodit bych měla na začátku června a stále řeším otázku, zda jet do HK nebo do Pardubic. Hradec je pro mě lepší kvůli dopravě, ale mám strach, aby mě neposlali pryč, že je ještě brzo, nebo že nemají místo. Poradíte mi, jaké máte zkušenosti vy? Díky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, budu rodit v květnu a zatím nevím, kterou Ostravskou porodnici si vybrat. Poradí některá?

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky, chtěla bych Vás poprosit o zkušenosti s porodem v krnovské nemocnici.... :-) děkuji

Obrázek uživatele stenoe
stenoe

Toto je trochu mimo téme, ale - zamýšleli jste se už nad problematikou povinného očkování dětí? Pokud máte chvilku - mrkněte sem - www.rozalio.cz
Myslím, že je docela důležité mít právo rozhodnout zda chceme či nechceme očkování

Obrázek uživatele Bibia
Bibia

Milé maminky,
plánujeme miminko a já bych ráda prožila přirozený porod. Hodně krásného jsem se dočetla o porodnici ve Vrchlabí. Jen nevím, jestli to není daleko z Prahy (co když to na mě přijde a já to nestihnu...). Nevíte náhodou, zda existuje i podobná porodnice v Praze?

Děkuji moc za reakce

Bibia

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milé maminky,ráda bych se s Vámi podělila o zkušenost s porodnicí v Brně-Bohunicích.Vzhledem k tomu,že mám doma 12ti denní dceru Adélku Mayu,je to čerstvý zážitek:-))Na kontrolu do ambulance jsem docházela k panu doktoru Tomáši Vránovi,byl velice vstřícný,ohleduplný a po všech směrech naprosto super!Porodní pokoj jsem měla nadstandartní,takže soukroumí a spousta pomůcek k uvolnění od bolestí.Adélku rodila por.asistentka Silvie Smetanová a na celý porod dohlížela paní doktorka Barbara Lamprechtová..obě byly moc milé,hodné,poradily polohu při porodu a max.se o mě a Adélku postaraly!Byl to můj druhý porod a tentokrát mohu říct,že byl krásný a my si ho s manželem opravdu užili.Na oddělení 6ti nedělí jsou 2lůžkové pokoje,krásně zařízené,se sprchou i wc,takže nemusíte odcházet nikam daleko od miminka.Všem maminkám,které zvažují ve které porodnici v Brně rodit-doporučuji právě tuto.Svého prvorozeného syna Tomíka jsem porodila v porodnici Obilny Trh a neda se to srovnat.Porod byl náročný,asistentka moc nepomáhala,o doporučení polohy ani nemluvím..nakonec se muselo malému pomáhat zvonem a já byla na kysíku:-((A období 6ti nedělí taky dost hrůza!Tímto všem doktorům,sestřičkám a por.asistentkám z Bohunic móóc děkuji za jejich péči.A všem maminkám,které se chystají na porod držím pěsti,ať už je to v Bohunicích nebo kdekoli jinde!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím těhulky! Letos v červenci jsem rodila v Benešovské nemocnici a byla jsem moc spokojená. Měla jsem vyvolávaný porod, při porodu nastaly i komplikace, ale vše dopadlo výborně. Po celou dobu pobytu se celý personál choval velmi milé a příjemně. Za celou dobu jsem se nesetkala s negativním přístupem, a to tam porodnice práskala ve švech. Rodičky a novopečené maminky ležely kde se dalo. Jsou tam hezké pokoje a já se tam cítila skutečně jak na hotelu a ne v nemocnici. Velmi oceňuji, že ke všem pacientkám mají stejný přístup. Nerozlišuji, zda jste na standartu nebo nadstandartu, jako to dělají v pražských nemocnicích. Určitě nelituji, a pokud budeme mít další dítko, opět se ráda svěřím do jejich rukou. Tak přejí šťastnou volbu.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý deň,

volám sa Jana Bartošová, som študentkou psychológie v Olomouci a v súčastnosti dokončujem svoju diplomovú prácu na tému spokojnosti žien so zdravotníckou starostlivosťou počas tehotenstva a pôrodu.

Rada by som Vás touto cestou požiadala o pomoc pri zbere dát a to prostredníctvom vyplnenia dotazníku, ktorý je možné stiahnuť si na http://www.ulozisko.sk/222681/ceska_verzia.doc Pri sťahovaní tam treba odpísať kód na stránke, po prípade, keby Vám to nešlo stiahnuť, tak ma môžete kontaktovať a ja Vám ho pošlem na mail.

Dotazník by Vám nemal zabrať veľa času, a mne by to skutočne pomohlo. Ďakujem veľmi pekne za ochotu a budem sa tešiť na Vaše odpovede.
prajem pekný deň,
janka bartošová

Obrázek uživatele magggi
magggi

Takto bych stručně popsala letošní zážitek z Klatov: Nelze se přesně vyjádřit k možnosti pobytu matky s dítětem na pokoji, ani k možnosti kojení. Nemocnice má sice titul Baby friendly, avšak "výsady" jako je kojení a rooming in je umožněn pouze zdravým novorozencům. Infekce, žloutenka, nedonošenost...to vše řeší oddělení patologických novorozenců, které je v budově přibližně 150m od porodnice a za dítětem lze docházet jen dle stavu a možnosti rodičky. Pokud chce být s dítětem, může podepsat revers a přejít na pediatrii, kde však z kapacitních důvodů většnou za dítětem pouze dochází každé 3h na krmení - takže kojení dle potřeby je též otázkou... A učit se kojit jako prvorodička shrbená na židli, je skutečná lahůdka. Oproti tvrzení pediatra jsem také zjistila, že novorozencům není podáváno mateřské mléko z nemocničích zásob, ale Nutrilon, takže pokud matka mléko na pediatrii neposílá, nebo sama nedochází, má dítě smůlu. Je pochopitelné, že problém netkví ve zdravotnících, kteří jsou vesměs milí a laskaví, ale v organizaci a umístění oddělení, což však nemění nic na faktu, že známka Baby friendly by měla být odebrána, pop. by měla mít dodatek POUZE PRO BEZPROBLÉMOVÉ!

Zajímalo by mě, jestli jsem byla jen příliš to prožívající šestinedělka, nebo zda má i některá z vás (nejen) z klatovské porodnice, resp. pediatrie, podobnou zkušenost s oddělením matky od dítěte na několik dní...
A to z nemocnice s titulem, který v dané situaci působí dost cynicky - Baby friendly.... :( 8O 8O :o

Obrázek uživatele Kačka
Kačka

Ahojky všechny. Moc bych Vás chtěla poprosit o zkušenosti (co nejaktuálnější) s porody ve Slaném. Předem díky :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

V benešovské porodnici jsem rodila v červnu loňského roku a nemůžu si na nic stěžovat. Přístup všech, od uklízeček až po lékaře byl naprosto výborný. Ať už během porodu nebo poté na oddělení šestinedělí. Vždy s ochotou poradili, pomohli, vysvětlili, nikdy se mi nestalo, že by na mě jako na prvorodičku neměli čas (a to v té době, kdy jsem rodila měli dooooost narváno, střídaly jsme se tam jak na běžícím pásu :-D ) Stejně tak porod, i když sám o sobě byl docela náročný, porodní asistentka a později i lékařka mi hodně pomohly těžkou chvilku zvládnout. Celá porodnice na mě působila takovým rodinným a vstřícným dojmem. Takže pokud ještě někdy budu rodit, a já doufám, že ne jednou, tak určitě v této nemocnici.

Obrázek uživatele stenoe
stenoe

Ahoj maminky, ráda byvh rodila ve Vrchlabí. Máte někdy nějaké zkušenosti? Protože vím, že do Vrchlabí se leckdy příhlásí i rodičky z celé republiky, zajímalo by mě, jak brzy před termínem porodu jste do Vrchlabí jely? A v kolikátém týdnu jste se registrovaly? moc děkuji za odpověď.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Maminky poraďte čekám prevděpodobně holčičku a chtěla bych jí nechat hned píchnout naušničky,ale nevím jestli to dělají v porodnici v Českých Budějovicích.Slišela jsem různé názory.Děkuji.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím těhulky, které si vybírají porodnici, ve které přivedou na svět svoje miminko. Mé první dítko jsem porodila v Podolí v roce 2003 a svoje druhé jsem rodila před dvěma měsici v Táboře. Porodnice v Táboře má u mne jednoznačné PLUS!! Zcela nová porodnice, krásné prodní sály, skvěle vybavené pokoje na odd. šestinedělí, a co víc... od sestřiček přes porodní asistentky až po lékaře naprosto skvělý a vstřácný přístup jak na prodnici tak následně na odd. šestinedělí. Nikdo nikam nespěchal, nikdo na nás nevrčel, všechno vysvětlili, neustále se ptali zda něco nepotřebujeme atd atd. Jednoduše, cítila jsem zájem o mne i o miminko. A to i v období, kdy porodnice praskala ve švech a bylo úplně plno. Tohle jsem v Podolí nezažila, tam neměl nikdo na nic čas a mě jako prvorodičce se nikdo moc nevěnoval - natož aby něco vysvětloval - mám na mysli například kojení. A musím předeslat že nejsem žádná hysterka a zbytečná obtěžovatelka personálu. Zkrátka, pokud se podaří a vyjde nám i třetí miminko, rozhodně pojedu rodit opět do Tábora.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, rodila jsem v Pardubické porodnici loni a nemůžu si je vynachválit. Sice jsem tam byla zrovna když měli přeplníno, ale přístup sester i doktorů byl výborný. Doporučuji.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ahoj jakej názor máte na teplickou porodnici?mám tam jít rodit začátkem ledna,ale pochybuju o ní.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ještě jsem zapoměla, zkus kontaktovat vrchní sestru a ona ti dá potřebné informace a taky mají dny kdy si s tebou promluví i primář oddělení a všude tě provedou. Člověk se pak tolik nebojí a má pocit, že to tam zná. informace na www.donem.cz

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj rodila jsem před 3 měsíci (v lednu) v Domažlicích a nemůžu najít jedinou věc kterou bych vytkla. Sestřičky i lékaři byli super o všem mě informovali a nechali rozhodnutí na mě. Je to tu sice malé, ale rodinné a to je super. Do Plzně jsem jet nechtěla už z důvodu, že pokud mají plno stejně by mě poslali někam jinam pokud si to člověk nějak nezařídí. V Domažlicích přijmou každou rodičku a věnují se jí na 100%. Mohu jen doporučit. A všem lékařům i sestrám moc děkuji :o))

Obrázek uživatele Janinka
Janinka

Ahoj,mate nekdo zkušenosti s porodnicemi v Plzni a v Domažlicích?nevim pro kterou se rozhodnout?

Obrázek uživatele Leja
Leja

V NJ jsem rodila již před 3 lety. Manžel byl u porodu. Byla jsem maximálně spokojena. Co se týče dítěte i mě. Nemůžu si stěžovat. Sestry ochotně ukázaly jak koupat i kojit. V kojení jsem si první dny připadala nemožně, ale sestra měla trpělivost a kojení mi pak šlo. Na červenec tohoto roku mám termín porodu, a neuvažuji o jiné porodnici.

Obrázek uživatele Susan_ka
Susan_ka

musí se do porodnice v hk hlásit předem? předem dík za odpověď

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené