Přechod z UM na kravské

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Přechod z UM na kravské

Ahoj maminy, podělíte se se mnou o váš názor, kdy by se mělo přejít z UM na obyčejné kupované kravské mléko??? Mám ve svém okolí kamarádky se stejně starými dětmi a některé tvrdě hájí umělé mléko až do tří let věku dítěte a naopak maminy, které svému 20 měsíčnímu prckovi už dávají 2x denně kupované kravské mléko! Jak jste na tom vy:( ????

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Kacka.hla
Kacka.hla

Ahoj Xeno,
tak jsem schvalně sedla ke kalendáři a počítala, protože vím termín otěhotnění i porodu. Rodila jsem přesně v den určený gynekologen a je to + 266 dní. A Ty píšeš 267 dní, podle mě je to celé orientační. Dítě nemá v břiše budík nebo kalendář. Na kurzech v porodnici nám říkali, že hodně v tom hraje změna tlaku a počasí, to se prý rodí nejvíc. Takhle jsem před termínem sledovala počasí a věděla jsem, že nejpozději o víkendu porodím. Rodila jsem v pátek. Z hrozného tepla najednou byla zima a pršelo.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj děvčata :) Četla jsem si vaše zajímavé názory a taky velmi zajímavý receptík na jogurt od Peťuli. :) Mohla by jste mi některá poradit, zda se dá ten termínek porodu nějak vypočítat?
Slyšela jsem, že stačí připočítat k prvnímu dni poslední menstruace 280 dní a nebo když už vím
den početí, tak k tomu stačí připočítat 267 dní...předem moc díky za Vaše odpovědi a přeji hodně radostí s Vašimi sladkými ratolestmi :) :D

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já jsem kojila do 18ti měsíců. Pak jsem koupila plechovku mlíčka od jednoho roku do tří let - spoustu vitamínů atd. No a můžu ho pít tak akorát já:@ , Honzík ho nechce. Tak jsem se byla poradit s doktorkou a říkala, že od roku může převařené kravské mléko, ale PLNOTUČNÉ. Abych ho zbytečně neochuzovala o tuky, které potřebuje. Upozorňuji, že Honzík není na žádnou potravinu alergický a ani není atopik... Takže doporučuji se poradit s doktorkou, která dítko dobře zná...

Obrázek uživatele Kacka.hla
Kacka.hla

Ahoj. I já se připojím s naší zkušeností. Syn už 7,5M je na Sunaru. Jak byl zvyklý hodně pít, tak jsem nakoupila spoustu krabic. Teď je mu 21M a do jídel vč. krupičky dávám normální polotučné mléko z krabice. Pokud mu chci udělat mlíko nebo kakao, tak stále dopotřebovávám Sunar, ale jednou mi udělal scénu, že jsem mu nedala ochutnat normální kravské mlíko. Tak jsem ti zkusila. Jelo mu snad víc než Sunar. Takže až dojde Sunar, tak přejdeme.

Obrázek uživatele pajpsa
pajpsa

Děkuji za vaše odpovědi a Peťule i za recept na jogurtík - vyzkoušíme!!! Malé je 21 měsíců, kojím pouze ráno a UM ji moc chutná - máme opravdu velkou spotřebu, proto jsem chtěla znát názor i tzv.zvenčí, protože v mém okolí jsou maminy co stejně starým dětem kravské mléko již dávají. Ale asi budeme pokračovat v UM, díky a pěkné dny:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj pajpso
Já jsem maminou už skoro 11letý slečny a jsem zastáncem toho,že malé dítě když je malé si zatím nevybírá jídla a jídla které jíme my dospělí(párky,svíčkovou,atd) se nají ažaž v dospělosti.Ale s tím mlíkem.Já jsem dceru kojila 3roky a měsíc,když už byla větší tak to jen ráno po spaní a večer před spaním.Kravské mléko dostala na radu(myslím,že p.Smetanová z Betynky) až po druhém roce života a to jen čerstvé ne trvanlivé.A pribináčky,smetánky,lipánky,bobíky,tvaroháčky by děti do jednoho roku neměly jíst.Mě se dcera po jednom tak zes......,že jsem s ní šla na pohotovost a doktorka mi říkala,že tyto výrobky neprošly mléčným kysáním,takže jen jogurty.A přítel když byl malý tak pokaždé měl pribiňáku měl plnou pusu aftů.Možná by byl dobrý zkusit biobobík,ale i s tím bych byla opatrná.
A jestli jíte hodně jogurtů tak tu mám jeden recept 2l mléka(čerstvého) ohřát na 40stupňů,přidat 1salko a 500ml jogurtu-rozmixovat a nechat 5-6hod. při pokojové teplotě a pak dát do chladna.Je to takový sladký jogurt.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím,
dceři dávám stále UM protože kravské jí nechutná, kaši ale z kravského dostává. Navíc já mám citlivost na kravské mléko, tak jsem zatím opatrná

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené