naušničky

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
naušničky

ahoj maminky, potřebovala bych poradit co je lepší. Zda nastřelení naušniček nebo propíchnutí klasicky jehlou? Malá má 3 měsíce má teprve 1. očkování. doktorka nám řekla, že se můžou naušnice píchat nejdříve po 2. očkování ale to už jí budou 4,5 měs. petra

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Hanula
Hanula

u nás to bylo tak, že s první dcerkou jsme jeli na 14 denní prohlídku s náušničkama v líhu a dr. nám je bez problému propíchla a nasadila hojilo se to cca 14 dní a od té doby to bylo bez problémú. O to větší pro nás byl šok informace od dr. že naší druhé dceři je bude dávat až po prvním očkování. Taky jsem zvažovala jestli je budeme dávat píchat nebo nastřelovat a nakonec jsme se domluvili, že je necháme nastřelit - bolest bude určitě menší a na co ji zbytečně trápit. Tak když byla uplně malinká tak to šlo ale teť už všechno vnímá...

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Z vlastní zkušenosti ve věku, kdy už si to pamatuju jsem si nechala naušnice nastřelovat, ale i píchat jehlou. Druhá varianta, je nepříjemná a zdlouhavější. Nastřelování je velice rychlé a naprosto bezbolestné. Samo, že pro miminko je to trošku šok, protože to štípne a miminko se lekne, ale rozhodně ho to nebolí. My budeme nastřelovat.

Obrázek uživatele Ráďa
Ráďa

...po 6 týdnech se "hojička" naprosto bezbolestně vyjme, případně schová na horší časy nebo pro radost a nasadí se už parádní náušničky, které si maminky, babičky a pod. pro miminko vybraly.:)

Obrázek uživatele Ráďa
Ráďa

ahoj děvčata.
aplikaci náušnic už máme také za sebou. mé dceři je lékařka nastřelovala. šup a je to. okamžik překvapení, trocha pláče to všechno x2. :) při nastřelování je obrovská výhoda v tom, že se pak už nemusí "vrtat" v čerstvé ráně po jehle, aby se náušnička nasadila. Dítě je z toho už tak nervozní, že si nedovedu představit mu v dírce "šmejdit" a zapínat mnohdy problematická zapínání. Nastřeluje se tzv. hojicí náušnička, která zamezí právě případnému hnisání a bolavění rány. Je pravda, že mě před 33 lety uši píchali jehlou a už si to nepamatuji :) , ale dovedu si to představit. Takže JÁ jsem jednoznačně pro "střelbu".:)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj, já mám 2 holčičky s naušničkama-naušničky jsme dostali pokaždé k narzení, takže jsem nechávala klasicky píchnout, také píchali až po očkování hexavakcínou-kvůli tetanu, ,přesně 14 dnů po očkování, 1. nebo 2.hou dávkou-vychází to mezi 4. a 5.tý měsíc. S druhou holčičkou jsme byla na píchání zrovna před týdnem..Jinak vždy to bylo absolutně bez problémů-při píchání teda brečela, musela jsem ji pevně držet, ale byla to chvilka a hned jak bylo hotovo zase se smála..., oška se krásně hojí, dr. doporučoval aplikovat heřmánkový čaj, ale prakticky to nedělalám, jen je třeba naušničky protáčet, z toho se mi teda podlamují kolena :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Taky řešíme nyní naušničky. To nám zase řekla doktorka že až po 3.očkování a švagrová má holčičku a doktorka jim je pichla hned po prvním očkování. Takže je to asi fakt jak kde! Asi půjdem taky nastřelit.:'(

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

asi to dělá každá doktorka jinak, nám jehlou píchala u druhé dcery už v druhém měsíci a bez problémů. Nastřelit bych doporučovala taky, ale s klasickými náušnicemi to prakticky nejde. Dělala to jehlou, já byla venku, tohle vidět tedy nemusím. Naušnice jsme měli naložené v lihu předem na niti a hojení naprosto bez problémů, jen se musí občas s nimi v dírkách zahýbat. U první dcery jsme naušnice namočili do lihu jen na chvíli, a hojilo se to špatně, ouška hnisala. Druhá zkušenost byla výborná, ale jen díky lékařce, která chtěla naušnice namočené už pár dní do předu a vyndávala si je sama.

Obrázek uživatele Sisa
Sisa

Každopádně doporučuji nastřelit...Je to rychlé a rychleji se ji to zahojí..

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené