dětské piškoty

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
dětské piškoty

ahojda zkušnější maminky :) ,
chtěla bych se zeptat jaký máte názor na klasické dětské piškoty, resp. odkdy by se dětem měli dávat. Naše babi tvrdí, už klidně můžeme (máme lumpíka který měl právě 6měsíců) ale já tomu teda moc nevěřím :$
díky všem za ohlasy :)

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj holky,
díky za rady, taky se snažím dávat co nejlepší papu pro mýho broučka - je mu teď 6měsíců. Už od 4.měsíce máme kaši na večer od Nutrilonu a od 5 měsíce i odpoledne, asi 14dní přidávám trochu přesnídávky do kaše, také jsme zkusili přesnídávku samotnou - lžičkou a ovocné šťávičky. Dnes jsem se byla poradit kvůli stravě, protože mi už mléko(nutrilon) prská, takže až teď mi bylo vysvětleno, že má mít ráno mlíčko, pak přesnídávku (ovocnou), pak brambor s mrkví nebo polívčičku, zase přesnídávku nebo mlíčko a na večer kaši. Ale myslím, že na to najedu postupně, dokonce jsem to četla, že se mají změny dělat nejdříve po 3 dnech.
Jinak co se týká jogurtů - byla mi doporučena AKTIVIA - ale myslím, že to zatím zkoušet nebudu. Piskoty jsem také nedávno řešila, protože u OPAVIA piškotů jsem nikde nenašla od kolika je mohou děti jíst. :(
A co se týká těch příkrmů ve skleničkách (kupovaných) tak na ty pozor - kamarádka mi říkala, že dceři taky vaří, ale jen na zkoušku jich pár koupila a teď jí nechce jíst to její vařené, takže přesně jak jste psaly, jen oni vědí co do toho dávají.
A se SOLÍ jsem se dověděla, že se nemá solit až do 1roku dítěte kvůli ledvinám, takže ani žádné výrobky co obsahují sůl :S

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

jogurty spíše jen bílý a hlavně ne light,ale spíše tučnější nebo s tou živou kulturou.S ovocem je nejlepší banán a nebo dát trochu předsnídávky-to baštím i teď.

Uživatelka Baby...

a co jogurty? jak jste zavadeli do jidelniho "repertoaru" tuhle pochutinku?
jen tak samotny byli nebo zamichany s ovocem?

Uživatelka Baby...

tak to je pěkný :D

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

No je to záhul,ale teď na to ráda vzpomínám.Ségra taky kojila dlouho teda né jako já jen 18měsíců.My to měli před spaním jako pomazlení a ráno,že se napila a nechala mě ještě chvilku v posteli spát.

Uživatelka Baby...

tak to jsem nevěděla že to ta těch piškotech je napsané, i když asi ne zrovna na těch co máme doma .
jinak kaši teda taky beru jen tu co se zalévá vodou, ptž si odsávat nebo dokonce kupovat další mlíko je kvůli tomu abych mohla udělat kaši to se mi fakt nechce. a fíha teda smekám žes kojila do 3let to je fakt výdrž

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Já dávala holce kaši jen zalitou vodou.kojila jsem do 3let a měsíc.Normální mlíko a to plnotučné by děti měli asi to od druhého roku.Jogurty ty můžou,ale jen bílý.Jogurty jsou přešlý přes to mléčný kysání,ale nedávat nízkotučný-kozí výrobky super.Mš nevadí.Ale znám plno lidí co říkají na kozí mlíko a výrobky fuj.Tchýně měli dala kozu,podojila ji a šla to zchladit a pila jsem to a není to poznat od kravskýho to je jen v hlavě.
Piškoty jsou sladké.Když má někdo možnost si upéct doma piškoty tak si koupit bezlepkovou mouku.

Uživatelka Baby...

ja se minule divila, ze na piskotach na obale je napsano: od tri let veku... tak na tom asi neco bude. A s tema pribinackama jsem to taky vedela, akorat jsem to asi zapomnela - ted mi to Petula ozivila:D
a nase sefova ma holcicku a ta tak do tri let nesmela nic s mlikem (jogurty, atd..) protoze mela alergii na kravsky mliko. Ted uz se to ustalilo, uz ji i bobiky a v pohode. Takze se jogurty prave asi nesmeji davat mimcum, protoze je to alergen - kravsky mliko. Kozi nevadi.

Uživatelka Baby...

díky všem zaohlasy :) moc si jich cením
a hlavně Peťule ty pribiňáky a spol. to jsem teda netušila, takže fakt díky. I když bych si to malýmu ještě vážně netroufla dát, docela se bojím dát mu i obyč.bílej jogurt až ho bude moct.
a s lepkem to taky moc nepřeháníme, fakt má jen tu večerní kaši, taky mu to tělíčko nechci přetěžovat, musí si zvykat postupně. :D
jen s těma piškotama pořád nevím, ptž jsem právě někde četla že by to děcka neměli :(
zajímavý je to i s tím kořením ptž teda taky všechno doma vařím, ale zkusmo jsem koupila i pár skleniček a nechápu že když je to oboje stejný druh zeleniny má to úplně jinou barvu, takže opravdu jen oni vědí co tam všechno dávají :$

Uživatelka Baby...

Ahojky,
¨já se taky snažím dodržovat zásady. Ptala jsem se doktorky a prý je dobrý dát lepek, postupně po malých dávkách a pamatovat si přesně kdy se s ním začalo (kvůli alergické rakci), asi měsím po zavedení zeleninových příkrmů. Mám 8měsíčního kluka a přiškoty mu drobím do ovocných svačinek. Už taky dostal chleba, prý už může, třeba s žervé nebo kvalitní (nejlépe domácí) marmeládou. Jinak jsem mu dala i samotnou patku, aby si ulevil u zoubů. Prý když mu vaří, tak můžu dát i tošku bobkového listu a nového koření, že do těch kupovaných taky dávají nějaký dochucovadla a v podstatě nevíme jaký.

Obrázek uživatele Peťula
Peťula

Ahoj holky.Já už jedno dítko (11let) mám a jsem zrovna taková mamina,že to všechno moc žeru,že opravdu dodržuji to co v daném měsíci může.Proč dávat dítěti něco co nemůže když spoléha na matku co mu dá a nemůže si vybírat kdežto až bude větší tak už nebude chtít jíst to co mu nabídnete a v dospělosti ať jí co chce.Když můžu ještě ovlivnit co bude jíst a co ne.Takže já jsem opravdu od ukončeného šestého měsíce začla se zeleninovými příkrmy a o měsíc díl s ovocnými.A od ukončenýho 10měsíce teprv s chlebem.Nyní jsem se dozvěděla,že rohlík by děti neměli,protože obsahuje sůl,ale spíše veku kde sůl není nebo jen v opravdu malém množství.
A aby holce nebylo líto,že mi něco jíme-mlsáme tak jsem koupila kukuřičný tyčinky-sice jak dítko to žužlá tak je celé olepené,ale něco papká.

A jestlipak víte,že pribináček,lipánek,bobík,tvaroháček a všechny tyto tvarohové mňamky děti do 1-2let nesmí? Není to přes mléčné kysání a je tam hodně cukru.Já jsem to jednou holce v 8měsících dala a ta se mi tak sprominutím pos.... až pak šla z ní jen voda tak jsem jela na pohotovost a na to mě upozornila dr.A kamarádka maminka dělala na dětským a říkala,že tam byli děti hospitalizované jen proto,že snědli tyto výrobky. Dělala jsem v krámě a upozorňovala na to maminky a oni,že je to přeci pro děti-ale děti od jednoho roku jsou dospělé?

Uživatelka Baby...

:o) Tak vidíš,když už baštíte lepek,tak bych se piškotů určitě nebála :)

Uživatelka Baby...

děkuju za názor i když už vidím jak vysvětluju "staré škole" ať koupí radši amarantové piškoty než obyčejné když už teď se šlebí na to že mu občas do přesnídávky dám dětské sušenky. a lepku se neboj moje sestřenka svému dítku nedávala lepek do roka a teď mají problémy a jsou na bezlepkové dietě ptž si už tělícko prostě nezvyklo. já už dávám navečer kaši co s lepkem je a malýmu moc chutná a je to v pohodě.
tak držím palečky a ještě jednou díky na info :)

Uživatelka Baby...

ahojky,já sice nejsem zkušenější maminka,ale mám zhruba stejně starou dceru,takže se o tohle docela zajímám a popravdě názory se hodně různí..co autor,to jiný názor.Vzhledem k tomu,že klasické piškoty obsahují lepek a ten bývá často alergizující tak někteří říkají počkat a nepodávat lepek dříve než po 8.12.měsíci.Jiní zase píšou,že naopak je dobré začít s lepkem co nejdříve...no a pak si má maminka vybrat že :) Já osobně se držím názorů pana Fořta a s lepkem jako takovým chci začít později.A piškoty existujé i v jiných variantách-například mám koupené amarantové piškoty,které neobsahují lepek,takže jsou vhodně i pro děti od 6.měsíce.Nevím,jestli jsem ti něčím pomohla,ale je to asi na zvážení každé maminky,kdy začne či nezačně s lepkem :)

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené