Snažilky květinky už konečně těhulky.

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Snažilky květinky už konečně těhulky.

Ahojky všem:)
Pro vysvětlení proč ten název. Jsem tady v diskuzi snažíme se otěhotnět a jsme tam opravdu super parta, kde si říkáme květinky. Doufám, že se další květinky snažilky brzo přidají a nejen ty, moc ráda tu uvítám další budoucí maminky co se se mnou podělí o rady, příběhy a zkušenosti. Tak pište.
Moc se na všechny těším. :)

Trochu něco málo o mě.
Je mi 35 let mám dvě děti a termín porodu mi podle výpočtu tady na Baby Webu vychází 1.8.2011

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele opet.vcelka
opet.vcelka

Ahoj květinky,

Nevím zda sem ještě někdo chodí, ale co kdyby.... Jak se máte, kolik nových dětí přibylo? U nás loni Žofka, ale měla zdr.komplikace, tak jsme po operaci a litani po dr.snad uz bylo dost a teď už budem v klidu. A co vy? 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den,

v létě mám termín a sháním nějakou vhodnou kojící podprdu. Ráda bych si ji vyzkoušela a nekupovala po netu. Můj favorit je zatím tahle od Tima http://www.timo.cz/cs/materske-kojici-podprsenky/1090-materska-podprsenka-5000.html. Máte s ní někdo zkušenosti, popř. máte tip na jinou? :-) Díky

Uživatelka Baby...

Bondi,

my jsme první panenku Eli dávali mnohem později. Měla 1,5 roku. Samozřejmě panenky viděla i dřív, co zůstalo po mě ještě, ale vůbec je nevnímala. Těsně před 1,5 rokem teprv začla, tak pak dostala svoji panenku. Vyloženě hrát si s ní začla až po 2. roce. Původně jsem nechtěla s hadrovým tělíčkem, ale nakonec máme miminko (Corolle) s hadrovým tělíčkem a pevnou hlavičkou. Je moc krásná a připomíná reálné miminko, právě díky tomu hadrovému tělíčku, občas jí chovám i já :). Dneska ji Eli nedá z ruky, to miminko je součást naší rodiny.

Ale chápu, že chceš vymyslet pro Anetku nějaký dárek pod stromeček, aby neměla vše po Vojtovi. Volila bych asi panenku celohadrovou, měkkou (včetně hlavičky). Kvůli mazlení, ale i kvůli tomu, až začne se zoubkama (díky růstu zoubků přišli moji 2 mončičáci o ručičky, uši, nos). Vím, že ani plyšáci u nás takhle brzo nefrčeli, až tak kolem půl roku. Moc dobře si pamatuju, že první Vánoce jsem vůbec nevěděla, co Eli dát...

Uživatelka Baby...

Nás podzimní "teplé" počasí skolilo, mám Seba doma, ale je mu "prd" prostě se nám vrátil fuj kašel a rýma a přesně s tímto marodil před cca 10 dni, ale to dva dny hlídali rodiče jeden den Honza a pak byl ten státní svátek v říjnu a teď jsem na ošetřovačce, ale počítám že ve čtvrtek už půjde do školky, už se to výrazně zlepšilo na doporučení máminé kamarádky jsem koupila přírodní kapky KALOBA a na doporučení ros.lenky Sinupret, a na kašel jediná chemie Sinecod, tak uvidíme, doufám, že do Vánoc už vydržíme. V práci jsem byla přesně měsíc a už jsem doma :-) ještě že to ve státní správě nevadí a nikdo neprudí.

To Sebík ve školce zlobí už jsme museli řešit několik situací, včetně toho že si lehnul na nějakou holčičku a začal jí dloubat do krčku a to jsem si myslela jak mám vycepované a hodné dítě, ale pozoruji že ve školce odkouká a pochytí spoustu blbostí a ještě se mu občas v hlavě zrodí takováto blbost, ale po pár dní problému už je OK, občas prý po sobě neuklízí hračky a jediný co máme za problém že mi opět ve školce nechce spát. Ale vzhledem k tomu že do školky vstává (kolem 6 hod) tak mi buď pak usíná v autě domu, ale to se ho snažím udržet, ale pak je krize v době večeře a není moc síla na hraní s tatínkem je pak uknouraný tak je to rychle koupel než usne a odpadnutí a to už nám tam pár dní spal ještě než jsem začala chodit do práce. Tak že opět domlouvání, že musí spinkat že si pak nemůže hrát nebo nemůžeme jít ven apod. tak uvidíme zda se to zlomí, nebo zda vydrží až do večeraa. Výhoda je že v 8 hod se u nás pak většinou spí a je klid celou noc do rána.

Dárky na Vánoce už také řeším nápadů co pro Seba je vcelku dost, ale teď spíš řeším co z toho vybrat aby toho nebylo moc a přeci jen pokojík není nafukovací, ale u nás se chce bagr a houkačka nějaká.

Bondíku mě přijde že mají panenek vcelku dost třeba v HM studiu jsem teď viděla hezké hadrové to by mohlo být OK, nějak mi přijde že v těch hračkách toho je pro holky hodně, panenky, postýlky, kočárk domečky a já furt řeším jaký auto bude nejvhodnější :-)

Uživatelka Baby...

Ahoj,

tak už pomalu začínám přemýšlet o dárcích pod stromeček a potřebovala bych poradit. Po Vojtovi máme spoustu krámů, tak jediné co mě napadá pro Anetku je panenka. Ale nevím jakou. Nemáte nějaký tip na panenku pro 4 měsícní mimino. Nejspíš nějakou měkkou do postýlky.

Vcelko, tak aspon nebudeš muset pořizovat novou výbavičku v modré barvě. Já mám na Anetku popučováno hodně holčičích věcí a když jí dám něco vysloveně klučičího, tak mi to přijde divné. Ta růžová a fialová jí sluší daleko víc :-D.

Vojta je taky ve školce údajně hodný, ale doma teda zlobí a řádí o to víc. Možná je to i reakce na Anetku, ale někdy jsem z něj fakt na nervy. Ještě, že Anetka je docela hodná.

Uživatelka Baby...

Bondi, mě Ella lehla hned po týdnu chození do školky. Ten začáteční nápor byl asi fakt velký, vyloženě mi lehla únavou na týden s vysokýma horečkama, pak týden chodila a pak opět zůstala doma, tentokrát se zánětem očí. Teď statečně odolává, i když ve školce je hodně nemocných dětí.

Jinak se máme celkem dobře, jen slečinka si doma vybíjí to, jak je ve školce hodná. Jakmile ji vyzvednu, tak hned za branou začne být všechno špatně, protože to není přesně tak, jak chce ona a přichází kombinace vztekání, řvaní, knourání a to máme až do večera, případně občas i v noci. Ve školce prý nic takového nedělá.

Včelko, 3 holčičky jsou super. Pobavilo mě tvoje vyjádření, že jste dostali povolení a vlítli na to. Nějak jsem měla pocit, že třetí dětátko je neplánované :)

opet.vcelka

Zdravím,

Bondí, nenech se od doktorů tak děsit, taky mi hned v porodnici u Stázky řekli, jak mám břicho v děsném stavu a rozhodně další těhu ne. No a když ti něco zakážou, tak o to víc to chceš, že jo. Po šestinedělí nejsi pořádně zahojená, takže není možné poznat v jakém stavu bude jizva za rok,dva, tři..... Já jsem si to docela zjišŤovala, moje doktorka mě nezrazovala, na všech UTZ to vypadalo dobře, pro jistotu jsem byla na hysteroskopii, kdy mě doktor u Apolináře ujistil, že moje děloha je naprosto v pohodě. Tak jsme na to vlítli :-) No čekáme třeti holčičku, a ne, zklamání nepřišlo, docela jsme si doma oddechli, samé červené a růžové apod. to by asi kluka nebavilo.... Přece jen ty holčičky s tatínkama mávaj.  Jinak mi zjistili těhotenskou cukrovku, docela zábava, kdybych otěhotněla o tři měsíce dřív, tak bych byla zdravá, ale změnili limity a už si musím měřit cukr v krvi, držet dietu, no prostě hezký....ale jinak rosteme hezky, ja teda kupodivu o něco méně, přibrala sem zatím jen kilo, u holek to bylo touhle dobou aspoň osm. 

tak se tu mějte

Uživatelka Baby...

Ahoj,

Jak se všichni mate? My jsme se doma už docela zžili. Anetka je docela hodná, tak doufám, že jí to dlouho vydrží. Zatím plně kojím, tak mam dobrý pocit, že pro ní delám to nejlepší, když už u Vojty jsem to nezvlála. Vojta po měsíci a půl lehnul. Bohužel hned vyfasoval ATB (po víc jak roce), protože mu kašel sednul na průdušky a i on co na teploty netrpí měl horečky. Ja teda taky trochu pokašlávala. Moje imunita je od těhotenství téměř nulová. Ale aspoň jedno pozitivum to mělo a to, že Anetka zatím nic nechytla. Už jí byly 2 měsíce, tak hrozně to letí.

Vcelko, přeju do třetice toho chlapečka. Manžel by si ho určitě přál ne :-D. Já už mám s detma utrum. Né že bych teda třetí plánovala, ale na kontrole po šetinedelí mi doktor další těhotenství zakázal. Jizva po dvou císařích je tak moc tenká, že deloha by prý ten nápor už nevydržela. Dokonce se mě zeptal, jestli při sekci neudelali rovnou sterilizaci. To mě teda docela dostalo a rozdýchávala jsem to dlouho.

Uživatelka Baby...

Jéé to je novinek.

Bondíku velká gratulace k holčičce, ať se Vám daří. Včelko, že by třetí princezna do počtu, to bude mít manžel doma slušnou přesilu :-)

U nás je už školka OK, naštěstí to ranní pofnukávání tvalo tak týden a teď hezky jde, zamává mamince a užívá si to tam, jen začínám bojovat se zlobením a jeho nespaním ve školce. To že nespí není ani tak velký problém, jako že otravuje ostatní a když ho v 15 hod vyzvedávám tak mi usíná v autě :-(. Ale snad si zvykne na spaní ve větším počtu dětí a že tam hold klid a ticho úplné nebude. Od příštího týdne nastupuji do práce nové tak bude vstávat ještě dřív budu ho tam dávat už na 7 hod abych se pak přesunula do práce, tu mám sice autem 10 min od baráku ale po silnici co věčně stojí.

Jinak nám tedy také volala paní ředitelka ze státní školky, že nakonec místo má i pro nás ale už jsme nechali soukromou a měnit to nebudeme Sebovi se tam líbí a nám to také vyhovuje zatím, hlavně jejich program, výlety a zájezdy a otvírací doba.

Uživatelka Baby...

Vcelko, tak to moc gratuluju. na me ted občas padne smutek, ze uz nikdy těhotná nebudu. O to víc se snažím užívat si kazdou chvilku s malou. 

Vojta uz skolku tady docela zvládá. Vcera pro změnu knoural, ze nechce domu. To vstáváni je na nem taky znat, dokonce totiiz po obědě i usne. Doma uz nespal hodně dlouho. samotnou me překvapilo, kdyz mi paní učitelky tvrdí, jak je Vojta samostatný a umí se i celkem sám obléknout. Doma jsme to porad trénovali a moc mu to teda neslo nebo se vůbec nesnažil. Hned první den si zapamatoval svoji značku, kde ma skříňku na obleceni i na boty. Zato kdyz je doma, tak si to uloženi a neposlouchani vybírá ve velkém. Největší kraviny vymysli kdyz kojim a nemůžu se mu úplně venovat. Nejspíš reakce na Anetku. Ale naštěstí jinak je na ni hodny, porad chce pomáhat a hladit. 

Uživatelka Baby...

Bondi,

gratuluji a přeji malé i tobě pohodový start do nového života. Jsem ráda, že je tentokrát vše bez problémů a užíváš si v klidu prvních dnů s holčičkou.

Naše Ella nakonec také nastoupila do státní školky, chodí ted akorát týden. Měli jsme štěstí a v půlce září mi volali, že se uvolnilo místo a můžeme nastoupit. Na malé je hodně znát, že je to celotýdenní chození dost náročné. Navečer je hodně unavená, zdá se, že jí chybí dostatek spánku (ráno se dřív vstává, odpo spí ve školce jen hodinu místo 2-3h, co spala doma a naše noci jsou stále s častým vstáváním k pláči), tak doufám že se to upraví a že si zvykne. Jinak je ve školce moc spokojená, žádné plakání, prý je moc hodná a šikovná, zapojuje se, nemá problém. Překvapuje mě, že říkají, že se hodně snaží sama ... doma totiž musí všechno maminka. Taky je teda nejmladší, ale nevypadá na to, protože je trošičku přerostlá :)

opet.vcelka

Tak to velká gratulace k holčičce Bondíku!!!

My máme holky touto dobou s babičkou a dědečkem u moře, tak já naspávám co můžu, páč k nám nakonec taky po Vánocích doletí ještě jeden čáp :-) Holky se těší, já teda taky a tatínek se nosí jako páv :-) Jo letí to strašně rychle, teď jsou ty dvě už týden pryč, vůbec se jim nestýská, choděj na dětský diskotéky, tak nemají chuť ani telefonovat s maminkou, no už jsme ve fázi, kdy je to trapný a nemaj prostě na nás rodiče čas - trochu sem doufala, že to přijde tak ve 13 :-) Školku dává Stázka už v pohodě, nikdy teda neplakala, že by tam nechtěla, spíš má hodně tvrdou palici a odmítá se podřizovat autoritám, takže sem tam řešíme šprajc, ale prej je to v pohodě, je nejmladší tak prý má nárok.....No jak dlouho to učitelkám asi vydrží.

JInak doufáme, že přiští rok se přestěhujeme do domečku kousíček za Prahu a stanou se z nás vidláci. Viky má už teď přesně rozvrženo kde co bude a kde kdo bude mít pokoj atd. no snad jí to vydrží.

Uživatelka Baby...

Ahoj, 

nam se 23.8. narodila Anetka (2900g a 45 cm). Hrozne to leti, vcera uz ji byl mesic. Tentokrat jsme to zvládli dobre. Rodila jsem 36+6 podle prvního UTZ a podle MS 39+0 takže bez problému. Jen jsem musela znovu na císař protože jizva po prvním byla moc tenká a při přirozeným hrozila ruptura. Mela jsem aspon spinal, tak jsem ji mohla aspon videt. původně jsem mela naplánovanou sekci na 28.8. ale praskla mi voda, tak se narodila dřív. 

Skolka u nas je tak nejak na houpačce. Ze zacatku absolutní nadšeni, pomalu nechtěl domu, pak ale přišla nějaká davova krize (brecela snad všechny deti) tak byl taky trochu plactivy. Ted uz chodi docela v pohode. Ranní vstáváni docela jde. Není teda úplně nadšený, ale občas se vzbudí i sám. Chodi do školky na sedmou, abych nemusela tahat sebou i Anetku. Někdy jde po obědě, ale většinou tam spí a chodi domu po třetí. 

Jinak teda je to docela mazec, ale uz si docela zvykáme. Nejhorší je ten pocit, ze kdyz se věnuji jednomu sidim toho druhého. Minuly tyden spadnul na hlavu a bohužel u toho byla jenom tchyně a začala platit, ze ma otřes mozku, tak nakonec jel na rentgen do nemocnice. Jel tam jenom s tatínkem a ja byla doma s malou a bylo mi tak líto ze jsem nemohla byt s nim. 

Uživatelka Baby...

U nás je školka ráno s brekem, ale pak je po chvilce prý Ok a spokojený a líbí se mu tam jen ty rána nám moc nejdou, ale byl 5x pak jsme jeli na dovču a teď od pondělí začne chodit 4x v týdnu tak se to ráno snad zlepší. Já do práce ještě nee, hledám chodím po pohovorech, ale nic moc. Místo mi zrušili v práci, tedy přesněji mě už tam nechtěl tak se to vyřešilo zrušením a odstupným. Tak že zatím školka OK vozím ho tam na 8 hod a buď jde domu po obědě nebo po spinkání a svačině v 15 hod až ude práce bude tam hold dýl.

No bondík by měl snad rodit teď někdy na podzim tak snad je vše OK :-).

Nějak si návrat do pracovního procesu zatím nedovedu představit jak to ráno budu zvládat apod. Seba vozíme do soukromé školky nakonec a busem to máme s přestupem nebo pak dál pěšky tak zatím jezdíme autem, pokud by vyšla jedna práce tady poblíž tak bych ho vozila nadále autem bus by se nám nevyplatil ale uvidíme.

Jinak sjem teď byli na dovče v Bedřichově a mohu doporučit penzion UKO www.uko.cz

Fakt ráj pro děti a klid pro rodiče, člověk se o nic nemusí starat, všichni ochotní a vstřícní, děti na prvním místě vynikající strava ne typu smažák a hranolky. Jen nám první 3 dny pěkně propršelo, tak že to zachraňoval Liberec a dinopark, Lunapark a IQ park a když bylo hezky tak ZOO.

opet.vcelka

Ahoj květinky,

jakpak Vám dětičky zvládají nástup do školek? A vy už taky pracujete? Co asi Bondík, má teď někdy termín. 

Nám Stázka ráda chodí do školky, je tam se ségrou, ale prej zlobí, resp. vzteká se.....no tak čekám že nas vykopnou :-(

Uživatelka Baby...

No super Bondíku holčička by byla rodst co :-)

My si "užíváme" nějaký nával nemocí, na přelomu dubna a května se jelo na týden do Jeseníků a dítko dostalo ve čtvrtek antibiotikak poprvé a v pátek osypaný - naštěstí ne po ANT, ale nejspíš 6 dětská nemoc. Pak 3 dny doma a jelo se na prodloužený víkend na chatu a po návratu horečky ale jen večer, tak ve středu k naší a že je OK asi vyroza, no noc rozhodla ráno nás čekalo píchání uchat, druhý den kontrola vypadalo to dobře, teploty však nadále vysoké a bolelo ho to tak v sobotu Motol a pohotovost, tak dostal znovu ANT dnes kontrola a vysávání hnisu prý to měl fuj ten zánět a ve středu nás to čeká opět znova kontrola. Nemůžeme chodit ven tak sje dýl jak týden doma a do toho až dnešní noc poprvé se vcelku spalo, jinak to byl nejrřív interval 20 min a pak se postupně došlo i ke spánku po 2 hod. Tak snad máme vybráno na delší období, protže je to fuj, už znám je auto a ordinaci lékařů.

Bondíku tak ať máš výsledky cukrovky OK, a už mámte nějaký předvýběr jména pro holčičku

Uživatelka Baby...

Ahoj, 

tak mam půlku těhotenství uspesne za sebou. Vcera jsem byla na cukrovce, tak jsem zvědavá jak to dopadne. Jinak to vypadá, ze opravdu budeme mít holcicku.

Uživatelka Baby...

Ahoj bondíku,

se školkou super, Vojta bude s dětma spokojený a máš o starost míň :-). Tak holčička by byla super ne, ale ono se mimčo ukáže až bude chtít nebo budete mít překvapení. My máme zase nějakou rýmu a fuj kašel ani nevím kde to chytnul tak léčíme o víkend jedem na týden na dovču jen v čechách tak ať si to užijeme a nemusíme se otravovat s kapkama a sirupama.

Uživatelka Baby...

Ahoj,

představte si, že se stal zázrak a Vojtu nám vzali do školky. Tak snad to nějak zvládneme.

Já mám za sebou velký UTZ ve 20tt a všechno je v pořádku, tak mi spadl kámen ze srdce. Dokoce doktor řekl, že by to mohla být holčička, ale jak je u našich dětí zvykem, tak v ukazování pohlaví prostě nespolupracují. Takže já pořád radši pořád počítám s chlapečkem.

Uživatelka Baby...

Ahoj holky,

tak Seb zase až tak moc družný není, na děti se tedy většinou hrne, ale ne každé z toho má radost :-), ale mám radost že si dokáže vyhrát i sám doma, kolikrát ráno vstane sedne ke kostkám k legu a vydrží si hrát a komentuje to :-). Venku teď trénujeme odrážedlo, už to konečně vypadá jako jízda a jede že i člověk musí přidat značně do kroku nebo popoběhnout.

Jak psala Lenka tady je školka 920+ 36 na den na jídlo, ale Elli je skvělá jak školku zvládá. V té naší sourkomé je to 2500 paušál a 30kč na hodinu, máme to vypočítáno že nás to měsíčně vyjde na 8500 Kč když tam bude od 7-17 hod a je v tom jídlo a i výlety typu divadélko, zoo apod. Mají dotaze z Ministerstv školství tak je to nejlevnější školka co tu je v okolí. Navíc je výhoda že mají od 7-19 hod otevřeno, hodně soukromých má od 8 hod, a když člověk musí být v 8 v práci tak o ní nemůže ani uvažovat.... a tím, že mají dýl, nemuím řešit jak při pohovoru říkat že musím dělat do 4 protože státní školka je do 17 hod, má to své výhody i nevýhody, ale někam jsme ho zapsat museli. Rok být doma s dítětem a bez příjmu si nemůžeme dovolit a já ani nechci, už potřebuji zapojit i jinou část mozku a něco dělat, takhle mi přijde že jen vymýšlím co vařit, kam jít s dítětem pak uklízet, prát a žehlit je to šílený už pocituji že to chce změnu a něco dělat :-).

Když už ty děti máme odrostlé tak by to chtělo zase hromadný setkání ne? :-) třeba i s dětma do zoo nebo je někde vypustit.

Máno nebudete mít zase cestu do ČR?

Uživatelka Baby...

Ahoj,

u nás na vesnici jsou ty státí školky levnější. Teda aspoň, ta kam jsem chtěla dát Vojtu. Školné je 450,- (to třeba předškoláci neplatí, ale to je myslím ze zákona ve všech školkách) + je k tomu stravné je ve výši 34,- Kč ( přesnídávka, oběd, odpolední svačina). Ale soukromé jsou od nás dál a drahé, na to bohužel nemáme. Takže se bude nudit doma se mnou a miminem.

Uživatelka Baby...

Máni, státní školka vychází kolem 1700 (920 školkovné + zbytek jídlo). Soukromé jsou hodně různé. To, co chodí ted Ella, tak mám permanentku na 10 vstupů (od 7.30 do 15.30) a ta je za 4500 (je v tom oběd, svačinku musím dodat), s tím, že se musí vychodit do 3 měsíců. Mám předdomluvené dny, kdy chodí (po + pá), ale můžu ji nahlásit podle potřeby i na další nebo naopak omluvit a vstup nepropadne. Soukromá, co vybrala Míša, tak je kolem 6-7tis za měsíc, tady je paušál + odchozené hodiny (jídlo je v ceně). Tahle školka se mi taky líbí, ale nemám na to, abych ji tam rok držela :(.

Uživatelka Baby...

A kolik taková soukromá školka stojí? A kolik se platí v normální? Já platím za Maxovy jesličky (po-pá, 9-17h) něco málo přes 100 euro, cena je i s jídlem. Ve školce se platí jen jídlo, pokud nechodí děti pravidelně, ale jen nárazově, tak je to něco okolo 4-5 euro, pokud chodí pravidelně, tak je to výrazně méně. Sousedka dělá v jídelně, tak mi bude hlásit, jak Maxík jí :-)

Leni, Max je úplně stejně společenský, v neděli byl s manželem na hrišti a přidal se ke dvěma bráchům (cca 5 a 8 let), oni se pokoušeli houpat, ale kvůli rozdílné váze jim to nešlo, tak Maxíka přijali a on se houpal s tím mladším (manžel jim to vypočítal, jak si mají sednout). Opravdu mu nedělá problém si hrát se stejně starými i o dost staršími dětmi. Doma by se ukousal nudou a ani chození na hřiště by nepomohlo, protože většina dětí je v jesličkách nebo školce, zbylé jsou s maminkami doma a na hřišti jsme občas potkali tak jednu maminku a to jen v létě. Nedokážu si představit, že bych měla s Maxem pracovat doma, už takhle stačí ten malý trpajzlík, který mě všude pronásleduje a oba se mi s oblibou hrabou v látkách a dělají binec, takže šití s nimi není možné. Ještě že mě to šití nemusí živit, protože bych si nevydělala ani na slanou vodu. Navíc je to každou chvilku - jídlo, přebalování (u vás chození na záchod) atd. Dnes poprvé vylezl schody v obýváku, je mu 9,5 měsíce a vypadá, že tím rozhodně nekončí, takže končí i prozatím bezpečné odkládání do nejnižší úrovně domu.

Uživatelka Baby...

Ahoj holky, tak jsem Vás dočetla.

Bondíku veliká gratulace k těhotenství, držím palečky, aby vše bylo OK a super, že už jste ve vlastním bytečku :-)

Kačko tak to je super, že je malý takový pohodář :-)

No školky děs běs, jak psala Lenka hold nová výstava u nás dělá své, ale zase je "pozitivní", že minulý rok v létě se kapacita tady školek navášila o cca 400 míst, ale tím, že se nabrala mrňata tak než ta všechna odejdou tak je situace zatím skoro stejná jak kdyby žádná kapacita navýšena nebyla. Nadruhou stranu krom školek začíná být problém s kapacitou ZŠ jsou tu dvě a kapacita nestačí :-(

Nám nezbylo nic jiného než Seba přihlásit do soukromé školky, včera jsme se tam byli všichni podívat a myslím, že jsme vybrali dobře i na doporučení známých, tak hold budeme platit a platit a navíc, se nemám kam po rodičovské vrátit ta, mě čeká hledání práce nové. Do původního zaměstnání se můžu vrátit na týden "jen jako" aby mi případná podpora nebyla vypočítávána z rodičáku, ale z předešlého příjmu, tak že musím něco najít od poloviny srpna nebo září,tak snad se zadaří. Ale místo ve školce jsem museli závazně zamluvit a zaplatit aby Seb měl místo jisté, ono už i tam je posledních 5 míst  do plné kapacity.

Jinak s blížícím se jarem plenky určitě děti odbourají, teplo a pobíhání bez obleení je na to ideální, jsme ráda že tohle už máme za sebou i na noc už 3/4 roku. Nehoda občas byla a poslední denní v lednu, ale to bylo po týdením návratu tatínka a to nebyl čas se vyčůrat. Občas se nestihne v noci probudit nebo mi doběhnout ale to je tak 1x za 1-2 měsíce, ale to mě tolik netrápí.

Máňo buď ráda za systém školek a jesliček jaký tam máte, tady je spíš problém v tom, že úředníci trvají u školky na zděné budově apod, zato např. v německu když je baby boom tak si města apod. nechají postavit modulovou buňku která se vybaví pro potřeby dětí a když baby boom odpadne tak jí vrátějí, mají jí v pronájmu což prý tady nejde, no spíš to někdo nechce a pak se to zbytečně prodražuje a je to, rodiče máte smůlu hold musíte ještě být doma .....

Uživatelka Baby...

No jo, je to s těma školkama takové nešťastné poslední dobou. Mě to mrzí hlavně kvůli Vojtovi, on se tak do tý školky tak těší. Dome se mnou už se nudí, potřebuje kolektiv dětí. No ale co nadělám, aspoň, že nemusím do tý práce, to nevím, co by jsme dělali.

Uživatelka Baby...

Máni, není to horor, jen není ve školkách místo. Vysočany jsou plné nových bytových projektů, kam se nastěhovávalo právě v průběhu roku a tyto projekty jsou plné mladých lidí s dětmi. Když si vezmu, jak jsem složitě propočítávala lonské přihlášky / přijaté děti ve Vysočanech, tak nakonec jsem tu 2. školku docela trefila. Počítala jsem, že tam maminky nebudou chtít dojíždět a docela se mi to potvrdilo. Ted jen čekat, jestli některé z přijatých dětí nevzali do 2 školek a vybere si právě tu druhou (většina maminek dávala 2 přihlášky) a nebo, jestli v září někdo nenastoupí nebo nezvládne adaptaci. Nic jiného nezbývá. Problém je, že už Eli doma moc nestačím, potřebuje děti ... to vidím v té soukromé školce, co ted chodí a dnes i v zoo, kdy se bez váhání přidala do štrudlu školních dětí a maminka jí byla ukradená. Ale táhnout celý rok soukromou, na to u nás nejsou finance. Proti jiným maminkám mám malou výhodu, že nemusím nastoupit do práce - pracuju doma, na druhou stranu pracovat potřebuju a se Ellou doma už to vůbec nejde.

Uživatelka Baby...

S těmi školkami v ČR je to tada horor. Zlaté francouzské školství. Bývá sice problém s nalezením jesliček, ale se školkou není problém. Maxík je tak šťastný mezi ostatními dětmi v jesličkách, že ani nechce domů, jen mě jde přivítat a už zase letí za dětmi. Včera si na zahradě postavili hrad z tříkolek, odrážedel a lezli potom k velké nelibosti vychovatelek. Ve středu tam chodí školkové děti, protože ve středu se neučí (nikdo), takže tam pochytí různé věci, třeba plivání :-) Děti tu chodí do školy podle roku, ve kterém se narodili (celý rok 2011), ne počítáno od září jako v ČR, takže bude mezi dětmi prostřední, co se týká věku. Letos nás také čeká zápis do školky, ale je to jen formailita (doufám :-) ), hlavně musí být bez plínek.

Uživatelka Baby...

@ros.lenka no tak my máme zápis taky za sebou a bohužel si velké naděje nedělám. Údajně mají jen 12 volných míst za děti co odchází do 1. třídy, takže Vojta coby červencový nemá absolutně šanci. No uvidíme za měsíc. Vojta se tak těšil na děti a místo toho bude muset být se mnou.

Uživatelka Baby...

Bondi, tak se to všechno pěkně podařilo :)

U nás už zápisy do školky proběhly a jak se dalo čekat .. nepřijali nás. Zkoušela jsem 2 školky, ale jak jsem pochopila, tak asi budu mít jedno z nejmladších 3-letých dětí ve Vysočanech a starších dětí, co chtějí do školky je bohužel pro nás spousta ... výsledek 1. školky - 243 žádostí/ 90 přijatých dětí (tady ani nepočítám, kolikátí můžeme být pod čarou), 2. školka - 72 žádostí/51 přijatých (tak tady jsme 12tí pod čarou, za námi už jen 2leté děti bez bodů). Tu druhou máme dál od domova (3 stanice busem), ale moc se mi líbí, jen 4 třídy a v hezkém prostředí. ....Takže od září bude docela problém, kam s malou. Zbývá jen čekat, jestli se místo neuvolní, prý nějaká šance je. Druhé dětátko se u nás nějak nechystá, takže ani to mě nezachrání :).

Mě se ted nárazově nahrnula práce, takže jsem musela dát Eli do soukromé školky a zaměstnat na víkendy babičku. Chodí na 2 celé dny v týdnu i se spinkáním a mám velkou radost, že to zatím krásně zvládá, bez jakéhokoliv problému. Ani se mi nechce věřit, když paní učitelky povídají, jak je hodná, samostatná, nepláče, poslouchá ... (doma mám chvílema pěkného ufnukance, co si zkouší vybrečet kde co a zkouší, co vydržím). Školka se zdá fajn, bývá ve třídě tak 10 dětí na 2 učitelky, Eli od nástupu začla sama jíst i doma, sama se oblékat ... Čurání u nás naštěstí bez problému už hodně dlouho (jsem počítala, že jsme 8. měsíc úplně bez plenky a nehod za tu dobu minimálně), takže tohle je jediné, co nemusím řešit.

Uživatelka Baby...

@trinityb no vidíš a někdy okolo tý doby se to asi povedlo :-).

Termín mám 30.8. podle MS a podle UTZ o týden později. Takže je to v podstatě podobné jako s Vojtou. Doufám, že tentokrát to dotáhu do úplného konce. Zatím teda byly horší nevolnosti, to jsem s Vojtou nezažila, ale na druhou stranu je zatím moje těhotenství naprosto bez problémů (ťuk ťuk, snad to nezakřiknu). Vyřešilo nám to aspoň tu školku, ze které už se nehroutím, co by bylo kdyby ho nevzali. Akorát mám trochu obavu z toho, že termín porodu je okolo nástupu do školky, tak aby neměl pocit, že jsme ho odstrčili kvůli miminku. Zatím se do školky moc těší.

@kkacka Kdyby měl Vojta plíny jenom na spaní, tak to neřeším vůbec. On mi totiž už pomalu rok přes den vůbec nespí. Usne maximálně v autě, ale to pak znamená o to delší otálení s večerním usínáním. Máš štěstí, že je Lubík tak hodné miminko. Mě občas přepadne strach, jak to budu zvládat, ale snad to nějak půjde.

Uživatelka Baby...

Ahoj holky, koukám, že jsem nakoukla právě včas ;-) Bondi, moc gratuluju ke všem úspěchům a samozřejmě především k té dvoučárkové radosti, ať to jde, jak má, a ať si to pěkně užiješ až do konce - žádné ochuzování o ty príma zážitky s tím největším balonem :D :-P Mám radost za takové pozitivní zprávy! Jinak u nás stále plíny na spaní, do kterých se klidně vyčůrá i vykadí - i za to odpolední dvouhodinové spaní, před kterým spáchá malou i velkou na záchodě - moc nevím, jak to řešit, tak zatím neřeším. Za bdělosti si spolehlivě řekne... Zápisy do školek jsou u nás až v květnu, ale to mě taky nijak netankuje: vezmou - vezmou, nevezmou - tak ne...

Taky tu asi dlužím pár slov k Lubíkovi - je to naprosto zlaté miminko (kudy chodím, tudy chválím a taky pečlivě klepu do dřeva), usmívá se, hodně spí, moc neplače (a když, tak mnohem tišeji, než kdysi Ráďa), noc zvládá na jedno kojení kolem třetí. S přibíráním si notuje s bráškou v jeho době, k tomu se ale narozdíl od Rádi pěkně vytahuje. Na šestitýdenní kontrole 62cm, 6060g, taky si kupodivu nevysloužil žádné potíže s kyčlema, takže žádné otravování s Frejkovou peřinkou... No mít jen jeho, byla by teď ta rodičovská procházka růžovým sadem. S bráškou ale procházím (či propadám) v dalších zkouškách trpělivosti, tak je to jak na houpačce. Naštěstí se ale k miminku chová moc pěkně, tak aspoň tak. No jsem zvědavá, jak to půjde dál ;) Mějte se hezky!

Uživatelka Baby...

Bondi, já to věděla, že se zadaří :-) Schválně jsem si našla svoje věštěcké okénko a 20.12.2013 jsem ti psala, že si příroda dokáže najít cestičku a abys nevěšela hlavu. A je to tady! Velká gratulace a podávej hlášení, jak to probíhá.

Maxík má také stále plínky, když ho posadím na záchod, tak se vyčůrá, ale aby si řekl, to ne. Kakání hlásí až když už je pozdě. Teď s příchodem teplého počasí chceme najet na to, že bychom ho nechávali o víkendech bez plínky, oblečení je spousta, jen aby tatínek nezapomínal, že ho musíme vysazovat a že nestačí se zeptat, jestli chce čůrat, protože samozřejmě řekne že ne.

Podle odhadů na příští školní rok bude ve třídě nejmenších dětí v mateřské školce pouze 16 dětí, takže to bude super, aspoň na ně bude mít učitelka víc času. Jinak se zadaří, že jich je ve třídě i přes třicet.

Uživatelka Baby...

Ahoj, omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla. Dodatečně gratuluju k narození druhého chlapečka.

U nás je to teď hektické se spoustou změn, ale věechny jsou díkybohu k lepšímu.

Tak za prvé jsme se konečně o víkendu přestěhovali do našeho vlastního bytečku. Ještě sice není všechno přestěhované, nemáme smontovaný všechen nábytek, ale už se tu dá žít. Bylo to náročné, ale nakonec jsme to zvládli do roka od vydání stavebního povolení.

Za druhé - manžel nastupuje za 14 dní do nové práce a snad na nás bude mít víc času. Měl by se odpoledne vracet dřív domů, tak nebudu na Vojtu celé dny sama.

A za třetí - nějakým úplným zázrakem (už podruhé) se nám podařilo miminko. Takže Vojta bude velký brácha nebo ségra. Už jsem si šla pomalu pro doporučení do nějakého reproduknícho centra a místo toho na mě na testu vykoukly //.

Ve středu máme zápis do školky a pak měsíc čekání jak to dopadne. Ale už to není taková tragédie jako když jsem myslela, že budu muset do práce.

Jediná starost mi zbyla a to, že Vojta je pořád s plínama. Jsou dny, kdy se nám i celkem daří, ale jiný na to úplně kašle a přijde jenom když ma mokrý kalhoty. Kakat teda do nočníku nebo do záchoda nechce vůbec. Poznám to na něm on ví, že se mu chce a tak si zaleze někam pod stůl, křeslo nebo aspoň do kouta a dělá bobek.

A jak se máte vy?

Uživatelka Baby...

Kačko,

to je krásná zpráva :). Malému i tobě přeju pohodový start do nového života, málo pláče a spoustu krásně prospaných nocí (které se u nás doted ještě nedorazily).

Uživatelka Baby...

Velká gratulace, Kačko. Ať Lubomír pěkně roste a je to takové vysmáté mimino jako byl (pořád je?) Ráďa.

Tvůj popis porodu mě rozesmál, jak moc mi to připomnělo můj druhý porod :-D Daleko rychlejší, víc bolestivější, větší dítko než první. Jediný rozdíl byl, že první bylo tři týdny před termínem, druhé bylo dva týdny před termínem. Nedokážu si představit, kolik by měřil a vážil, kdyby se narodil po termínu :-(

Držím palce, ať to dobře zvládáš a nepostihne tě taková únava a vyčerpání, co jsem si "užila" já.

Uživatelka Baby...

Ahoj Kačko,

velká gratulace k synovi :-), je to opravdu pořádný kus chlapa, tak ať Ti dělá také jen samou radost. Určitě to zvládnete.

My byli minulý týden na dovče v Benecku, naštěstí něco napadlo, tak si seb užil sáňky a dokonce i trochu lyže, i když to ho začalo brát poslední den dovči :-). Jinka pokud byste někdy někdo hledaly ubytování s rodinou atmosférou, vynikající stravou (vaří maminka majitelky), je to jen 10 pokojíků v penzionku a vyhřívaný bazén, v létě i hřiště pro děti tak doporučuji penzion Dana v Benecku, fakt super Je to pro rodiny s dětmi, my chytli skupinku 3 rodin s dětmi tak měl seb zábavu, hráli si v jídelně a byl od dětí klid :-)

No příští týden jdeme s Lenkou zkusit zápis do školky tak jsme uvidíme jaký bude nával a zájem a zda máme šanci děti umístit někam.

No letošní zima zatím nic moc, tak snad nebude sníh v dubnu, je to počasí nějaké poblázněné.

Uživatelka Baby...

Ahoj holky,

už tak mám týden zpoždění, tak sice jen rychle ale přece hlásím, že 30.1. v 8:10 se nám narodil další klučina - Lubomír :) Rozhoupal se 4 dny po termínu, tak nejen díky tomu narostl do 54cm a 4,2kg. No malé děti holt neumíme :) Porod o dost kratší, zato v závěru mnohem výživnější a dramatičtější než s Ráďou, ale vše dobře dopadlo. Teď jsme čtvrtý den doma, podruhé bez táty (první den musel do práce, pak tu dva byl), tak jsem zvědavá, jak to uválčíme - i když mrně zatím dost spí, tak to není až taková změna - zatím...

Mějte se!

opet.vcelka

Ahoj,

Bondi nočník neřeš, do září času fakt dost, do tý doby se naučí ještě takových věcí....... Stázka nám chodí na nočník, ale na spaní má plínu furt. Dokonce se to nevyplnuje do přihlášky, protože na tohle se tě bude ptát až dětská u tříleté prohlídky a dnes se neřeší jako "postižení" když to neumí, a tři vám budou až v červenci a to už budete vědět zda vás vemou ci ne. Co vím od naší učitelky, tak některé děti to ve školce neumí a rodiče to hází na to že je to velká živ.změna a proto se dítě "začalo" počůravat, že už to umělo. Ty děti to pak vidí u starších a dotáhnou to ke zvládnutí.... Ty jo, když si vzpomenu, jak jsme tu řešily plodný a neplodný dny a teď řešíme školky, za chvíli školy. Budou z nás za chvíli staré babice, jak to letí.... Viky bude za dva měsíce pět. Je z ní slečna, ty řeči které vede, fakt někdy sedím na zadku. Stázka má zas háro, že ho nestíháme stříhat a furt mele. Jen její anděl strážnej má u ní šichtu, že mu jí nezávidím, babičky šílej, kamarádi šílej když jí viděj co vyvádí, naštěstí se jí nic nikdy nestalo, kromě pár odřenin-třeba celých zad....no typická holčička- z venku anděl ze vnitř tisíc čertů.

JInak vánoce u nás skvělé. Udělala sem si je po svém-  žádnej stres. Jen my 4 a bomba. Sice jsem pár dní dostala od svého muže lehce vynadáno, že těch 18druhů cukroví už by jako stačilo, no jo no, začala sem brzo, abych neměla stres a hezky odleželo a pak jsem na ta první zapomínala tak jsem pekla dál a dál, takže jsem hlady neumřely a jíme ještě ted, teda. Ale po x letech jsem na štědrej den koukala na pohádky, šly se odpoledne podívat na betlém do kostela. Viky když slyšela zvoneček - byly na zahradě a já dala tel. manžela( dal si zvoneček jako vyzvánění) do okna a pak jsem mu zavolala a ono to zvonilo. Stázka automaticky makala domu, ale Viky tak byla totálně v šoku, hulákala honem domu, ale stála jak přilepená na místě, no byla vtipná.  Silvestra jsem měli na horách na samotě, tam žádné rachejtle nebyly, tak klid. Stázka teda nespala, páč jí pozlobily 5ky, vyklubaly se tři naráz tak to nebylo moc příjemné.....

Tak holky ať se v novém roce daří, já musím do školky pro Viky

Uživatelka Baby...

Bondi, do září je ještě spousta času, Vojta čurání zvládne, ono se to zlomí. V přihlášce se to ted snad neřeší, nebo ano? My k zápisu půjdeme taky určitě, ale moc šancí na přejtí teda nečekám. Prostě tady bude dětí hodně a srpnové dítě podle mě moc šancí nemá.

Kačko, to musí být docela veselý pohled .. na tebe s pupíkem na koloběžce a pod sebou mrnouse, to bych chtěla vidět :). Zní to super .. ta vaše metoda přemístování. My chodíme všude pěšky nebo MHD.

Vánoce jsme měli moc krásné, Ježíška malá docela dost prožívala. Dárky se Eli líbily, ale přišlo mi, že si mnohem víc užívala to těšení :). Půlnoční ohnostroj na Silvestra přežila u mě v náruči plná strachu z toho hluku, ale obrázky na obloze se jí líbily strašně moc :). 

Uživatelka Baby...

Ahoj,

Kačko tak přeji rychlý a hlavně co nejmíň bolestný porod. 2 týdny do termínu už je úplná pohoda. To bych brala všema deseti :-D. Jen si to užívej.

K zápisu do školky půjdu s Vojtou určitě, ae to že mi ho nevezmou se obávám je hodně pravděpodovné. Navíc stále bojujeme s plínama. Už nevim jak na něj, ale je to čím dál tím horší. V létě už to vypadalo tak nadějně a najednou se zasekl a prostě si neříká, nechce si na nočník ani záchod pomalu sednout a když nemá plínu, tak prostě přijde jenom že je mokrej. S takovou ho do školky nevezmou určitě i kdyby měli místo. To dají přednost radši mladšímu, ale bez plín.

Uživatelka Baby...

Taky zdravím v novém roce :) My vánoce přečkali v pohodě, dárky radši neřeším (ano, pár pro Ráďu se mi jich fakt nelíbilo, muž zas nebyl nadšený z mých, ale co už, užili jsme si to i tak). Nemoci se nám vyhly, což jsem překvapená - napjatě jsem očekávala neštovice a doufala, že se nám mimi nenarodí do nějaké infekční fáze - no inkubační doba Ráďovi skončila včera a nic, a mimčo si taky spokojeně lebedí v břiše - do termínu 14 dní a já to vidím, že nakonce budu se všema svýma obavama z předčasného porodu přenášet :D (předevčírem jsem potkala ve škole jednoho svého studenta - valil na mě oči, jakože co já furt s tím pupkem a ptal se mě, jestli už nejsem v tom devátém měsíci nějak dlouho :D )

Koukám, že řešíte školky, no já to plánuju zkusit, ale předem počítám s neúspěchem, když budu na mateřské - popravdě si teď nesmírně užívám, že nemusím dělat téměř NIC do školy, konečně se mi vypařuje z hlavy, a já si užívám Ráďu - no za pár týdnů to zas asi bude jinak, ale teď je mi fakt fajn :)

Bondi, včera jsem se konečně dostala k tomu, abych Ráďu změřila - s knížkou u futer - má rovných 90cm, 13,6kg - a to tu byl na začátku se Stázkou obřík největší - já bych jim dala s těma jejich tabulkama - nenech se stresovat!!! A na těch 90 cm se taky vytáhl až teďka někdy (protože už na koloběžce nenaráží bradou do spodní tyčky, ale čelem do horní tyčky :D)

Mimochodem: koloběžka pro dospělé mi momentálně přijde jako něco tak úžasnýho - nevím, jak třeba pražandy - ale v Blansku, kde to mhd je spíš pro důchodce a já se dopravuju všude pěšo, tak už pár měsíců jezdíme s Ráďou na kolobce - Ráďa stojí předemnou, drží se a vystupuje až na povel - je to rychlé, baví nás to, fakt moc praktické, rychle se sleze, rychle nasedne, žádné přehazování nohy, poutání dítěte do sedačky - jsem zvědavá, jestli to půjde praktikovat ještě i s mimčem v šátku :D

Mějte se všichni!!!!

Uživatelka Baby...

Mano tak to tam máte super se školkama a jestličkama, tady se na nějaký ZŠ zřizujou tzv. přípravné třídy právě pro děti které budou nastupovat do první třídy, nevím zda je to určený pro děti co měli odklad nebo si můžeš vybrat zda do školky nebo sem. Tady je ve třídách ve školce 25 dětí přijde mi to vcelku dost hlavně u těch 3letých kdy asi potřebují více pozornosti a pomoci s určitýma věcma, ale jinak to asi nejde.

Bondíku tak dárek od Tvé chýně bych asi nerozdýchala přijde mi to dost děsný a nevhodný, ještě že u Vám ten baráček stojí a snad se brzo nastěhujete. Důležité je že si to užil Vojta :-)

Jo nemoci přes svátky nás také postihli. V pátek večer měl Seb 38, ak na noc dostal nurofen a ráno měl jen 37,4 a vypadalo to OK, pak celou sobotu jen kadil, nebyl to vyloženě průjem vodový, ale nic "vzhledného" také ne navíc to děsně smrdělo a pořád si stěžoval na bříško že ho bolí a byl nafouknutý. V neděli ráno dítě živé, bez teploty, tak že tedy vyrazíme na chatu na Silvestra, tak jsem ráno vše zabalila nanosilo se to do auta a po obědě že pojedeme, dítě u oběda úplně gumové, když ho H. šel obléknout tak říká, že dítěti hoří břicho a je divný a Seb měl horečku a prootže knoural že bříško a byla neděle, tak jsme vyrazili na výlet směr pohotovost Motol :-(, než sjem vlezli do čekárny mělo dítě skoro 39st, dostal tam panadol uděli CRP a čekali sjem na výslekdy z rozboru moči, bylo nám řečeno že je zaplynovaný a že řáděj nemoci typu rotavirů apod. dítě se pak v noci prospalo a po teplotě ani památky a byl jak rybička :-) ale i tak nebyl pplně Ok jen už se teplota nevrátila. Tak že jsem Silvestr snad poprvé strávili v poklidu doma u TV nepřecpali sjem se jídlem a brambůrkama apod. tak nám ráno bylo fajn a na Silvestra jsem šli ještě k naší Dr. na kontrolu a na výtěr. A od včera mám nějakou chřipku já :-( tak že svátky moc dobré :-)

Tak snad máme s nemocemi vybráno na nějakou dobu

Uživatelka Baby...

Ahoj,

tak jsme ten shon přežili a opět snad začneme nějak "normálně" fungovat.

Byl to docela záhul, nejdřív objíždět všechny příbuzné a pak když byl čas, tak jsme pracovali na bytečku. Máme komplet hotový obývák s kuchyní (už jenom umýt okna, přidělat garnýže a sehnat záclony).  Ale mělo to i jedno pozitivum, letos jsme se nějak extra nepřežírali. Svůj podíl na tom měla i střevní viroza, co nás postihla před vánocema a u mě teda vyvrcholila na štědrý den. Ale zvládli jsme to, přežila jsem i tchýni i když někdy mi to dalo hooodně práce. K večeři si napochodovala normálně v domácím (vytahaný legíny a trčko) i když my jsme se tu předtím házeli do "gala", pak jsem dostala jako dárek igelitku s houbičkama na nádobí, jar, alobal a příbory, co vytáhla ze šuplíku a normálně se používali. Mezi řečí tede ještě prohlásila, že nám přispěje na novou pračku, ale bez tý uklízecí tašky bych se obešla. Její věta, že nic osobnějšího jí nenapadlo mě fakt dostala. Je vidět, že mě tu považuje jenom za kuchařku, uklízečku a služku všeobecně.

Hlavně, že Vojta si vše řádně užil, ze stromečku je nadšený ještě teď. To jsem zvědavá co bude dělat až ho budeme dávat pryč.

Uživatelka Baby...

Tady je školka součástí školy, co vím, tak snad zapíšou všechny děti, některé třídy mají 31 dětí, jiné jen 19. Takže o školku strach nemám. Jak to tak píšete, tak je to fakt o nervy. Tady je spíš problém sehnat jesličky, hlavně ve velkých městech. Maxík bude dost dětí znát z jesliček, to bude fajn. Myslím, že se tam žádná adaptace nedělá, ale to se budu muset poptat. Zápis je snad někdy na jaře, nevím, jaké jsou požadavky, to budu muset vyzvědět.

Uživatelka Baby...

Ahoj holky, tak jsme zase zavítala a dočetla Vás.

Kačko gratuluji k dokončení školy a ˇat máte krásně a zdravé miminko :-)

A jak u Vás dopadly Vánoce, u nás naštěstí vše "klaplo" dle plánu, šel s dědou s odpadky a kouknout na auta, mezitím se nasoukaly pod stromek dárky, zavřeli se dveře a když přišli šlo se večeřet a pak lasický zvoneček  dítě vytřeštěný očka, ještě že naši mají kuchyni  obývák kde je stromek zvlášt v místnosti na ty Vánoce je to super.

Bondíku druhé mimčo se povede, až se přestěhujete bude klid a uvidíš ono to přijde, držím palečky :-)

S tím návratem do práce, to bude fakt síla, nedovedu si to představit po 3 letech natož po 6 letech :-(, a jak psala Lenka body na školku asi budeme mít fakt jen za trvalý pobyt a za práci a i Seb bude na konce seznamu.

Jsem zvědavá jak se dohodnu v práci s návratem, protže návrat v srpnu kdy bych se měla vrátit fakt nedám, nevím kam bych na měsíc dala dítě, a v září když ho vezmou do školky tak je první týden tzv. adaptační a jsou tam první dva dny jendo 10 hod a pak do konce týdne jen do 12 hod...tak že to je tak vrátit se do práce v půlce září :-( navíc jak tak koukám na své okolí, tak skoro všechyn vyhodily z práce před návratem, buď jim zrušili místo nebo něco, tak ještě vůbec uvidím jak dopadnu já, navíc jsme si musela koupit nové znění zákonů a budu muset nastudovat všemožné změny co se udály :-( a mozek nějak nepracuje.

Nás čeká poslední týden v lednu dovča na horách tak doufám, že sníh napadne, Seb dostal lyže i sáňky tak ať něco užijeme, furt chce lyžařský boty a helmu na hlavu a chodí v tom po bytě, včera chodil i s lyžema po dece aby si na to zvyknul a vůbec to nevypadalo jako kdyby to měl poprvé na noze tak uvidíme co na sněhu, vidím to na pohodu do prvního pádu :-)

Tak si užijte zbylé poklidné svátky, já musím na jídlo vymyslet něco lehkého a zeleninového po té náloži nezdravých věcí, ale moc dobrých :-)

Mějte se pa

Uživatelka Baby...

Jako již tradičně jsme na tom opačně :-D. Vojta sice váží 15 kg, ale měří jenom 89 cm. Když jsme šli v září na kontrolu do Podolí měl 85 cm a do dotazníku, co nám vyplňovala pediatrička mu napsala do kolonky růst mírné postižení. Takže nám jsou všechny kalhoty dlouhé, když je zapne přes pupek.

Školku bych brala taky. Třeba na 3 dopoledne v týdnu, to bych stihla věcí, ale bohužel. Soukromé spíš až směr Praha a jsou moc drahé. Na to prostě se všema splátkama a výdajeme na stavbu nemáme. No a do státní ho ještě nevezmou. Myslím, že by tam byl spokojený. Vždycky když jdeme kolem a děti si hrají chce jít za nima a děti má všeobecně rád.

Uživatelka Baby...

Máni, my máme taky doma malou žirafku .... 94cm a 12,6kg. Už si připadám jako cvok, oblečení kupuju s rezervou dost velkou a ono jí to pak většinou během měsíce není, všechno má krátké.

Docela ráda bych občas malou vystrčila do školky .. třeba 2 dny v týdnu, přijde mi, že by si to ona užila a já měla chvíli klid na práci, ale soukromé jsou tu na můj vkus moc drahé.

Uživatelka Baby...

Kačko, gratuluji k dokončení školy. Buď ráda, že jsi to zvládla do porodu, dělat něco s miminem a k tomu mít jedno dvouleté, to fakt moc nejde. Jsem zvědavá, co to bude a jaké nakonec vymyslíte jméno.

Vánoční úklid mě nebere, cukroví nepeču, poprvé v životě jsem zkusila bezlepkovou roládu, celkem se povedla, tak možná zkusím tzv. vánoční poleno, to je tradiční vánoční dezert ve Francii. Stromek máme ozdobený už týden, je plastový z IKEA, ozdoby jsem letos nakoupila také plastové (stříbrné a červené), Maxík je pomáhal věšet, moje tradiční slaměné a dřevěné zůstanou na několik let uloženy. Adventní věnec nemám, jmelí tu roste na každém stromě tak nízko, že se dá v pohodě uříznout, ale dokud budou děti malé, tak ho domů nedám, i když ho mám moc ráda. Dárky jsem už zabalila, místo jmen jsem na ně nalepila vytištěné fotky, aby Maxík poznal pro koho jsou a mohl je distribuovat. Pro kolo jsme se nakonec nerozhodli, manžel mě zviklal a teď to vidím, jako dobrý nápad, protože Maxík hodně roste a do léta by mu to kolo bylo skoro malé. Měří 95 cm a váží 13 kilo, je největší ze všech dětí svého věku a přesahuje i děti o půlroku nebo rok starší. A to mi nepřijde opravdu nijak extrémně vysoký.

Začala jsem malého dávat na zkoušku do jeslí, je tam absolutně v pohodě stejně jako celou dobu Maxík, chtěla jsem ho navyknout dřív než se pustím do práce. Jak jsou tam navíc oba, tak se za ním Maxík občas přijde podívat, pomazlí ho (a brání ostatním dětem, aby na něj sahaly). Kluci to mají jako náhradu za babičky a ostatní příbuzné, které tu nemají, vychovatelky se mají k dětem, jako by to byly jejich vlastní.

Bondi, buď ráda, že budete ve svém, i kdyby to bylo hotové až po Vánocích. Kolik lidí má tu možnost bydlet ve vlastním? Držím palce na druhé miminko, sama víš, že si příroda někdy jde svojí vlastní cestou, tak nevěš hlavu.

Veselé Vánoce všem a do nového roku hlavně zdraví a osobní štěstí.

Uživatelka Baby...

No tak jak dát dárky pod stromeček mám naplánováno. Koupím prskavku a půjdme jí ven s Vojtou zapálit aby jsme Ježíška přivolali. Mezitím tatínek nasune dárky pod stromeček.

Vojta mi už přes den vůbec nespí, takže pak večer usíná relativně v klidu okolo půl devátý. Jen když si dá dvacet v autě, tak to pak straší do deseti.

Uživatelka Baby...

Ahojky,

my máme přípravu Vánoc v pohodě a poklidu. Jsme s Ellou už týden u babičky, takže jen doděláváme cukroví, ostatní je celkem připravené. Babi tu má uklizeno celý rok, takže žádné složité uklízení se nekoná :). Kdyby to bylo u nás v Praze, tak jsem na to podobně, jak někdo psal .. okna jsem myla na konci října, takže vánoční úklid bych stejně moc neprožívala. Takže už se jen těšíme na Ježíška ve stylu: maminko, Ježíšek přinese čokoládu a lízátko, vid? 

Bondi s večeří na Štědrý den neporadím, u nás není kam spěchat .. náš malý nespavec v pohodě usíná v půl 10 večer, takže stihne úplně všechno. Spíš řeším, jak zkoordinovat večeři  + našoupání dárků pod stromek, aby nám u toho malá nakonec neasistovala.

No, a práce .. plynule jsem zaplula do pozvolného pracovního procesu už před časem. Pracuji doma, když Ella spí. Je to pak tak trochu vyčerpávající, protože dítě stále nespí a nespí. Školka v Praze bude legrace, podle pravidel a bodovacího systému naší školky bude malá někde na konci seznamu, protože body máme šanci dostat jen za trvalý pobyt a za to, že s tatínkem pracujeme. A pak se děti řadí podle narození....

Kačko, gratuluju k dokončení školy. Ted už přeju jen pohodový závěr těhotenství a pak krásné zdravé miminko :)

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené