Očkování

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Očkování

Pěkně zdravím, narazila jsme na zajímavý článek v časopisu Respekt, který vyšel 19.4. (číslo 16) s názvem: "Vzpoura proti očkování", který se zabývá nad tím, zda má nadále být celý soubor očkování povinný či alespoň některé vakcíny být dobrovolné. Lze nalézt také na webu: http://service.ihned.cz/respekt/respekt-reader.php (str. 50 a dál). Budu ráda za Vaše reakce na toto podmětné téma.:D

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Já sama si myslím, že by bylo právě dobré, aby bylo více očkovacích látek hrazeno pojišťovnou, ale zároveň, aby bylo více možností a více kompetenci ponecháno na straně rodičů. Ideálem by bylo zavést několik očkovacích látek proti nemocem, které by mohli způsobit pandemii (např. černý kašel), jako povinné a jiné, které neohrožují celou společnost (např. hepatitida B) zdobrovolnit, ale přitom by zůstaly plně hrazené. Když by se k tomu přidalo několik dalších vakcím (př. právě plané neštovice), tím líp.
Na západ není vůbec běžné, aby stát tolik diktoval rodičům, co a kdy očkovat, a hlavně postihy jsou většinou jen zaplacením pokuty, zatímco zde se to hlásí hygienikovi a mnohdy též sociálce.
Já osobně se sice proti očkování jako celku nebouřím, jen bych prostě ráda uvítala více pravomocí o tom, jaké vakcíny chci a po poradě s lékařem i kdy je chci.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahojky,no,musím se přiznat,že očkování se nás přímo týká.Bohužel je dcera nemocná a nesmí dostat nějaké viry,proto budem očkovat nadstandart.Např.priorix tetra-plané neštovice,bohužel stojí 2x 1550,- pneumokok 2000,- a další snad nebude potřeba,ale kdo ví?
Nejsem zastáncem očkování,ale dělám to pro nutnost!

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené