Blýská se na lepší časy

Krásný Den matek je opět za námi. Loni jsem ho slavila s jednou dcerou v náručí a druhou pod srdcem a letos ho slavím už s dvěma holčičkami v náručí a v srdci zároveň. Tento den má pro mě hluboký význam. Mám ho moc ráda a pokaždé si ho tak sama v sobě vychutnávám. Jako dítě jsem si dávala záležet na každém dárečku, přáníčku, které jsem vyráběla pro svoji maminku, a i do dneška ji nezapomínám popřát za to, že je tu pro mě a že je.

I já jsem dostala krásný dárek na Den matek. Taťka nás vytáhl na výlet do zoo. Tolikrát jsme se tam chystali a konečně nám to vyšlo. Holky byly skvělé. Sárinka nezamhouřila oko, koukala z kočárku nebo se nosila v šátku. Laurinka byla  ze všech zvířátek celá paf a nejvíc se jí samozřejmě líbili sloni a žirafy. Když  jsme pak nasedli do auta, tak usnuly asi do minuty. Byly pěkně unavené. Ale opravdu jsme si to krásně užili. Moc hezky nám vyšlo i počasí, takže čepice a opalovací krém byl na místě.

Sárinčiny pokroky

Sárinka pokořila další level. Stoupla si ke klouzačce a začala ji šoupat po podlaze a šla s ní. Přešla takhle celou místnost a byla z toho celá nadšená. Smála se a měla v očích pěkné čertíky. No, tak jsem tedy opravdu zvědavá, zda uteče roku. Ale stále se jí nechce sedět. Pokaždé jde jen do šikmého sedu nebo sedí na kolínkách, ale čistý sed ještě neudělala. Kolikrát si říkám, že už bych ho uvítala, protože bych měla hodně věcí ulehčených, ale budu se řídit tím, že kdo si počká, ten se dočká.

Počet zubů se vyšplhal na osm a stále přibývají. Přijde mi, že se jí snad začnou klubat už špičáky. Má dásničky úplně nalité a bolavé. Taky je to pěkná slinta. U Loly to vůbec neznáme. Ta neukápla jedinou slinu, ale Sárinka si to vybírá asi i za ni. Musela jsem pořídit několik slintáčků, protože bych ji jinak musela každou chviličku převlékat. Má teď období, kdy se stále jen řehtá, a pak když na ni koukám s tou plnou pusou zubů, tak je to moc vtipný pohled.

Ač jsem si myslela, že Laurinka trhá rekordy v přetáčení a převracení se ze spaní, tak Sísa je ještě úplně něco šílenějšího. Pokaždé ji musím obklopit peřinami, polštáři, aby nespadla. Samozřejmě je schopná ve spaní přelézat. Nejhorší je, že leze, i když jsem v posteli i já. Tuhle jsem ji chytala ve vzduchu. Bylo to něco šíleného. Z nějakého zvláštního pocitu mě v noci manžel vzbudil a ptal se na Sáru a v tom jsem skočila na kraj postele a chytla ji. Už jsme museli jednu stranu postele přesunout ke zdi, takže jsem zvědavá, jak budeme pokračovat. Asi  to bude budoucí akrobatka. Takové kreace, co předvádí ve spánku, jsou záviděníhodné.

Zachránila nás probiotika

Slovní zásobu konečně obohatila o slovíčko „máma“ a poslední dobou hodně frčí něco jako „bába“. Taky velmi ráda vříská a křičí a má z toho velikou radost. Hlavně když u toho téměř ohluchnu. Vždycky se na mě podívá, začne se smát a přidá jednou tolik.

V týdnu jsem byla s holkami u naší paní doktorky, abychom pořešily ty jejich nemoci. Řekla mi jednu velmi zajímavou informaci, díky které mi hodně věcí zapadalo do sebe. Říkala jsem jí o rýmě a ona se mě ptala, zda dávám probiotika. Nechápala jsem, jakou souvislost s rýmou mají probiotika a ona mi vysvětlila, že imunita sliznic, hlavně nosních, se vytváří právě ve střevech. Říkala, že Sárinka byla nedávno v nemocnici, kde měla silné průjmy. Já si to říkala tak celkově, že ona s tím odmala hodně bojovala. I další věci, které se u holek vyskytly mě alarmovaly, že to opravdu může být oslabením střev. Takže jsem hned koupila speciální probiotika a začala je dávat. Nemoc se konečně dala na ústup. Lola už je úplně v pořádku, Sísa ještě odkašlává, ale už to není tak hrozné, jako to bylo.

Tak snad se nám opravdu blýská na lepší časy a my si začneme konečně užívat více dnů bez nemocí.

Krásný den.

Bára a Sísa

18.5.2018 2:01  | autor: Bára Kosejková

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist