Bez vitamínů a minerálů to v těhotenství nejde!

Těhotenství není jen doba, kdy se budoucí maminka těší na příchod miminka, ale jedná se o období, které je spjato s obrovskou zátěží pro ženský organismus.

Co vás čeká a co vás nemine?

Těhotenská nevolnost je ten problém, který potrápí nejednu budoucí maminku. Kolem pátého měsíce se situace ve většině případů pozvolna uklidní, a na řadu přijdou těhotenské chutě. Často se stává, že maminka dokáže zkonzumovat téměř cokoliv. A to doslova!

Počínaje tučnými, mastnými jídly po všelijaké sladkosti. Mnoho žen navíc v těhotenství potřebuje střídat chutě v rychlém sledu, takže kyselá okurka doplněná šlehačkou není vůbec nic mimořádného. Toto nevhodné stravování ovšem vede k nepřirozenému nárůstu těhotenské váhy. Z nevhodně zvolených potravin může také docházet k zavodňování a tím pádem i k otokům.

Moudrá ta žena, která se hlídá i v těhotenství!

Budoucí maminka má zvýšené nároky na potřebu kvalitních živin, proto je zcela nezbytné upravit denní stravovací plán a zajistit jak sobě, tak i miminku dostatek všech potřebných látek.

V první řadě je nutno dodat tělu vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro správný vývoj plodu a zdraví matky. Neznamená to, že si sem tam nemůže dopřát již zmíněný dietní prohřešek, ale nesmí se to stát pravidlem. Pokud žena bude během těhotenství dodržovat zásady zdravého stravování, nebude muset po porodu řešit, jak se zbavit přebytečných kil získaných vlastní lehkovážností.

Toto rozhodně ano!

Co je vhodné dodat tělu pro snadnější průběh těhotenství? Tady jsou potřebné látky, které jsou velmi důležité nejen pro budoucí maminku, ale také pro správný vývoj miminka.

eq-kyselina-listova-60-tablet.pngVitaminy skupiny B6 a B12, které snižující míru únavy a vyčerpaní. Přispívají k tvorbě červených krvinek a k posílení imunitního systému. Vitamín C pomáhá především k vstřebávání železa a vitamín D je nezbytný pro vstřebávání vápníku, jenž je důležitý pro stav zubů a kostí. Kyselina listová je skvělým pomocníkem při dělení a diferenciaci buněk. Ovlivňuje růst zárodečných tkání a normální krvetvorbu. Její potřebné množství naleznete v doplňku stravy Elasti-Q® kyselině listové 800. Používá se jako prevence při nedostatku pyridoxinu (vitaminu B6) a kyseliny listové, které se doporučují pro zdravý průběh těhotenství. Navíc přípravek přispívá k normální funkci imunitního systému (vitamin B6).

Těhotenství má často negativní dopad na kvalitu vlasů, proto je vhodné doplnit také dostatečné množství zinku.

eq-vitaminsminerals-3m.pngJestliže nejste zrovna milovnice syrové zeleniny, ve které se vyskytuje většina potřebných látek, je příhodné podpořit organizmus vhodným pomocníkem z lékárny. Budoucím maminkám se výborně osvědčil doplněk stravy Elasti-Q® Vitamins & Minerals s postupným uvolňováním vitamínů a minerálů. Jednotlivé složky tohoto multiminerálního a multivitaminového přípravku pro těhotné a kojící ženy jsou koncipovány s ohledem na hormonální změny v organizmu ženy. Přípravek obsahuje optimální množství prvků všeobecně doporučovaných v období těhotenství a kojení, jako je vápník, hořčík, železo, zinek. Díky systému postupného uvolňování tak dokáže organizmus ženy efektivně využít veškeré obsažené látky.

Chcete bystré miminko?

eq-dha.pngV tomto případě dodejte tělu nezbytnou omega-3 mastnou kyselinu DHA, kterou si tělo ženy nedokáže vytvořit samo. DHA přispívá k normálnímu vývoji očí a mozku plodu kojence. Naleznete ji v unikátním doplňku stravy Elasti-Q® ProMimi DHA. Přípravek neobsahuje jód a je tedy vhodný i pro těhotné s poruchami štítné žlázy.

Pečujte o sebe a zároveň podpořte růst a vývoj vašeho děťátka již v prenatálním věku.

Více informací naleznete na www.elasti-q.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist