Cestování s dětmi aneb co by měla cestovní pojistka vždy obsahovat

Plánujete dovolenou s dětmi a již se připravujete na všechny možné životní situace? Jednou ze základních věcí, které nesmíte opomenout zabalit, je právě cestovní pojištění. Dnes vám poradíme, co vše by měla pojistka v případě rodinné dovolené s dětmi zahrnovat.

Cestovní pojištění – ano či ne?

Při cestě do evropských destinací s sebou zajisté nosíte Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC), který je platný ve všech zemích Evropské Unie. Tento průkaz jeho držitele opravňuje ke stejné zdravotní péči, na jakou mají nárok občané dané země, a to i včetně nastavené spoluúčasti. Komerční cestovní pojištění je naproti tomu komplexním řešením, které se vztahuje jak na zdravotnické služby a léky, tak i například na zavazadla, odpovědnost pojištěných osob, storno poplatky zájezdu nebo i zpoždění dopravního prostředku.

Pokrytí zdravotních nákladů

Za pokrytí zdravotních nákladů zodpovídá pojištění léčebných výloh, které je součástí cestovního pojištění. Toto pojištění lze sjednat s různými limity, tedy maximálními částkami, do jejichž výše bude pojistná událost proplacena. Při cestě s dítětem se vždy vyplatí sjednat tento limit co nejvyšší – 5000 0000 Kč a více, přičemž některé pojišťovny (například AXA) nabízí i balíček s neomezeným limitem plnění.

Pojištění odpovědnosti

Cestovní pojištění pro dítě by mělo zahrnovat i pojištění odpovědnosti, které pokrývá případy, kdy něco omylem rozbijete, poškodíte, popřípadě někoho zraníte. Pojišťovny nezřídka řeší případy, kdy musí proplatit rozbitý televizor na pokoji nebo zajistit ošetření dítěte zraněného na tobogánu. V této souvislosti se vždy vyplatí mít sjednaný limit ve výši minimálně 1000 000 Kč.

Pojištění úrazu

Úrazové pojištění je dalším nezbytným doplňkem cestovního pojištění. Oproti pojištění léčebných výloh je úrazové pojištění zaměřeno přímo na proplácení a léčbu trvalých následků způsobených v zahraničí.

TIP: Cestovní pojištění lze nyní velmi jednoduše sjednat i online s pomocí takzvaných srovnávačů pojištění jako je například Yespojištění.cz. Na základě několika údajů vám kalkulačka vyhodnotí nejlepší dostupné nabídky pojištění a umožní jejich okamžité sjednání.

26.10.2018 2:07 | autor: inzerce
Více o tématu: pojištění

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist