Elektronická zdravotní knížka – vše, co potřebujete vědět

Současným trendem a stále častěji diskutovaným tématem se stává elektronické zdravotnictví, konkrétně Elektronická zdravotní knížka (EZK). EZK je vysoce zabezpečený souhrn zdravotních informací pacienta v elektronické podobě přístupný 24hodin denně prostřednictvím internetu. Zároveň je to bezpečné prostředí propojující poskytovatele zdravotní péče, pacienty a zdravotní pojišťovny. Slouží k předávání zdravotních informací mezi lékařem a pacientem a mezi lékaři navzájem.

Díky EZK máte přehled o všech vyšetřeních, jejich výsledcích i léčbě, stáváte se nositelem svých zdravotních dat, která můžete v případě potřeby poskytnout svým ošetřujícím lékařům. Ti mohou rychleji a kvalitněji rozhodnout o diagnóze, zahájení cílené léčby, předejít zatěžování pacienta nevhodnou kombinací léků, či opakovaným vyšetřením. V nouzových případech může EZK díky tzv. Emergentnímu datasetu – základním informacím o pacientovi jako krevní skupina, alergie apod. zachránit život. Její vedení i zřízení je zdarma pouze pro pojištěnce VZP ČR.

izip_po_rozkliknuti_ii_800x600.jpg

Jako vlastník EZK sama rozhodujete, komu umožníte nahlédnout a zapisovat do vaší zdravotní databáze. Lékaři si díky EZK předají Vaše zdravotní informace a Vy se tím vyhnete tomu, že zapomenete na něco důležitého při popisování vlastní anamnézy. Také předejdete opakování mnohdy nepříjemných vyšetření, protože lékař se dozví, že jste je již absolvovala. Zároveň se nemusíte strachovat, že bude vaše zdravotní dokumentace ztracena nebo skartována.

Možností založení EZK je několik. Nejrychlejší z nich je registrace na pobočkách České pošty se službou CzechPOINT (v současné době pouze pojištěnci VZP). Zde vyplníte potřebný formulář, prokážete se dokladem totožnosti a během několika minut získáte Vaše diskrétní přihlašovací údaje do již funkční EZK. Další možností je před-registrace a po ověření vašich osobních údajů následná registrace na www.izip.cz.Zeptejte se také u vašeho lékaře, ve vybraných lékárnách v síti Lekis a na dalších označených registračních místech.

11.12.2009 10:34 | autor: Redakce Babywebu
Více o tématu: alergieregistrace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist