Family Market – den plný zážitků a poznání pro rodiny s dětmi

Nahlédněte Montessori pod pokličku a přijďte v sobotu 29. července do pražského Kongresového centra na Family market. Dozvíte se něco o léty prověřených postupech nejrozšířenější pedagogiky na světě a pobavíte se s celou rodinou. Vstup na akci je zdarma.

okno-do-tridy_family-market_portland_dsc_3998-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: inzerce

Trhy, montessori pomůcky, přednášky odborníků, zábavný program pro děti – to vše je Family market, a mnohem více. Zakoupíte zde různé didaktické pomůcky, knihy a především samotné Montessori pomůcky pro různě staré děti. „Montessori je zážitková forma pedagogiky, a proto i Family market bude o zážitcích,“ říká Soňa Havlíčková, manažerka Montessori kongresu.

Montessori „na vlastní oči“

Pro všechny, kdo by se rádi dozvěděli, jak děti v typické montessori třídě pracují, doporučujeme praktickou ukázku – tzv. „okna do třídy“, kde bude možné sledovat děti při práci s pomůckami. K dispozici budou i odborníci, kteří budou odpovídat na dotazy rodičů.

Pro zvědavé rodiče

„Family market se koná v rámci celosvětového montessori kongresu, a díky tomu i v rámci Family marketu využijeme lektorů a odborníků, kteří přijedou do Prahy z celého světa. Rodičům nabízíme workshopy a přednášky na zajímavá aktuální témata,“ vysvětluje Soňa Havlíčková.

Celodenní sérii workshopů otevře Eduardo Juevas z Kanady, který se Montessori  zabývá vice než 37 let, školí Montessori učitele a nyní dokončil nový celodenní kurz pro rodiče s názvem „Protože se rodičem nikdo nenarodil“. V rámci workshopu na Family Marketu bude hovořit o důvodech, proč pro své děti zvolit právě Montessori školy a ne tradiční, kterou většina rodičů zná ze svého dětství. Eduardo bude hovořit, proč je v dnešní době důležité dětem dopřát jiný, než klasický způsob výuky.

Montessori na doma, aneb Montessori za hranicemi škol a školek

Montessori pedagogika nabízí pomoc rodičům i při běžné každodenní výchově.  O tom budou přednášky českých lektorek Michaely Willheimové a Kamily Balcarové. Vysvětlí, jak můžeme změnit naše domácí prostředí, ve kterém se děti doma pohybují, abychom podpořili jejich samostatnost a přirozený vývoj. Zaměří se i na význam komunikace, tedy jak s dětmi hovoříme, a co vhodným způsobem komunikace můžeme získat.

Svoboda versus hranice

Velmi často diskutované téma o volnosti a stanovení hranic ve výchově a vzdělávání dětí připraví známá americká lektorka a bloggerka Jeanne-Marie Paynel, která mimo jiné vede i blog Voila Montessori. Současná generace rodičů vidí význam ve svobodnější výchově, než jakou zažili oni sami, ale neměli by přitom zapomínat na stanovování hranic, bez kterých se děti v našem světě těžko orientují. Volnost a řád, v Montessori pedagogice dvě stránky jedné mince. Jaký je ten správný poměr, tomu se bude věnovat ve své přednášce.

Family Market pro starší děti

Na závěr dne se návštěvníci Family Marketu budou moci setkat se skupinou dětí ve věku od 13 – 18 let z Montessori škol ze zahraničí, kteří povypráví o přechodu z Montessori školy do tradiční školy nebo gymnázia. Co jim Montessori škola dala či vzala, jak se jim daří zapojit mezi vrstevníky, kteří Montessori školou neprošli. Dozvíme se, zda by šli do Montessori školy znovu. Uslyšíme reálné příběhy ze života.

Registrace na workshopy pro rodiče jsou k dispozici na webových stránkách:

www.familymarket2017.cz


International Montessori Congress 2017

Family Market se koná v rámci celosvětového montessori kongresu. International Montessori Congress 2017 je setkání učitelů a dalších odborníků na vzdělávání, které se už od roku 1929 koná vždy jednou za čtyři roky a vždy na jiném kontinentu a zemi. Letos se po 16 letech kongres vrací znovu do Evropy, což z letošního Montessori kongresu v Praze dělá mimořádnou událost pro celou Českou republiku.

Na kongresu vystoupí světově uznávaný školitel a kouč Srikumar Rao, který pracoval mimo jiné i pro firmy jako je Microsoft nebo Google. Dále mírová aktivistka a držitelka nominace na Nobelovu cenu míru Scilla Elworthy, nebo jedna z největších kapacit v oblasti psychologie a výzkumů Angeline Lillard. Bude tu i přední světový environmentalista a rádce v oblasti udržitelného podnikání Paul Gilding. (více viz: http://www.montessoricongress2017.org/ )

Registrace pro české školy za zvýhodněné vstupné: http://montessorisetkani.cz/imc-praha/ 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist