Hrajeme si s děťátkem

Naše dítě stejně jako my potřebuje protáhnout své tělo. Zde vám nabízíme několik cviků bez jiných pomůcek i na velmi oblíbených balonech.

Sedněte si na gymnastický míč či židli. Děťátko si dejte na klín a ručičkami opisujte pomyslné malé kruhy – nikdy se nesnažte hýbat ručičkami silou, vždy jen lehce naznačte pohyb. Přidat můžete i říkanku. Je důležité, aby miminko mělo dobře podepřenou hlavičku.

Posaďte se a položte si miminko na klín. Podsaďte dítěti pánev, aby nesedělo svou vahou na zadečku. Uchopte jeho levou ruku a pravou nohu a lehce se snažte je přiblížit. Poté strany vyměňte. Připojte říkanku.

Položte dítě na podložku, uchopte ho za ručky a jemně s nimi pohybujte do stran. Připojte říkanku.

Položte děťátko na podložku a uchopte ho za ručky. Jemně s nimi pohybujte nahoru a dolů. Připojte říkanku.

Dítě je položené na podložce. Jednou rukou ho lehce uchopíme pod kolenem, druhou rokou držíme děťátko za stehýnko druhé nohy. Nožičku dítěte lehce pokrčíme, žádný pohyb neděláme silou a proti vůli dítěte. Nožičku vytočíme do strany. Pohyby dělejte lehce a pomalu. Nožičku pomalu vracíme do natažené polohy. Po „obkroužení“ celého kruhu je nyní nožička dítěte v původní poloze. Pohyb můžeme zopakovat.

I menší miminko můžeme umístit na velký míč. Lehkým pohupováním tam a zpět vytvoříme příjemnou hru. U hraní na míči je důležité miminko právně držet. Ruce máme položeny na bedrech a zadečku.

Děti starší než osm měsíců můžete položit na gymnastický míč a pomalu s nimi pohybovat dopředu a do zadu. Dítě držte za kyčle.

Starší děťátko bude také bavit hra s míčem. Zde můžete k plácání do míče přidat nějakou oblíbenou říkanku.

Dítě položte bříškem na malý míč, přidržujte jej za kyčle. Pohupujte směrem dopředu a dozadu.

Posaďte dítě, které již samostatně sedí (od 9. měsíce), na míč a lehce ho pohupujte. Starší dítě se již bude chtít houpat samo.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist