I maminky potřebují energii. Dopřejte si víc…

Starost o malé děti vyplňuje převážnou většinu dne prakticky všech maminek. Děti nás ke svému životu potřebují. Dáváme jim pocit zázemí. Jsme pro ně zdrojem zábavy či informací. Snažíme se jim být vzorem. To vše souvisí s obrovskými výdeji energie spotřebované nejen na naše fyzické potřeby, ale zejména na naši psychiku. Stíháme hodně věcí najednou, staráme se o chod […]

Starost o malé děti vyplňuje převážnou většinu dne prakticky všech maminek. Děti nás ke svému životu potřebují. Dáváme jim pocit zázemí. Jsme pro ně zdrojem zábavy či informací. Snažíme se jim být vzorem.

To vše souvisí s obrovskými výdeji energie spotřebované nejen na naše fyzické potřeby, ale zejména na naši psychiku. Stíháme hodně věcí najednou, staráme se o chod domácnosti, jsme velmi soustředěné na činnost dětí, abychom jim radily, vychovávaly je, ale také hlídaly jejich bezpečnost.

Mnohé z nás už ale chodí do zaměstnání. Potřebují být aktivní, iniciativní, precizní či nápadité, zkrátka připravené podat maximální výkon ve všech ohledech. A po práci hurá domů, užít si čas se svými dítky.

Únava nám může pokazit jinak hezky strávený den s dětmi, který si prostě neužijeme.

A máme při tom všem ještě čas na sebe? Najdeme sílu a zbytky energie udělat ještě něco pro sebe?

Tolik energie vydáváme, ale je třeba ji i přijímat. Víte, že existují látky, které podporují přeměnu stravy na energii? Pomáhají tedy maminkám, aby zůstaly fit.

Ano, takovými složkami jsou např. koenzym Q10, železo, zinek či vitaminy skupiny B. Ale proto aby tyhle složky mohly rozvinout svůj účinek v těle, je nutné aby se z potravy dobře vstřebaly. K tomu zase potřebujeme „zdravá střeva“ resp. zdravou a funkční střevní mikroflóru, tedy dostatečné množství probiotických bakterií. Ty totiž podporují využití minerálů z potravy (vápníku, fosforu a železa) ale jsou i zodpovědné za tvorbu některých vitaminů, zejm. vitaminů skupiny B. Přispívají k podpoře přirozeného obranného systému, přináší pohodu pro zažívání. Navíc procesy přeměny v tlustém střevě zajišťují pro člověka okolo 10 % veškeré energie, jinak nenahraditelné.

Koenzym Q10 pomáhá tělu k tomu, aby uvolnilo energii, železo příznivě působí při únavě a anémii, zinek je důležitý pro imunitní systém a též pro tvorbu inzulínu. Zapojuje se tedy do zpracovávání cukrů.

Tyto látky, společně s dalšími vitaminy, pomáhají maminkám, aby zůstaly fit a měly dostatek energie pro naplnění svých mateřských či pracovních ambicí.

Na trhu se objevil doplněk stravy pro doplnění energie, vitality a podporu imunity maminek s názvem Femibion Energetic Mum.

Je dobře, že se někdo postará i o nás. V tuhle chvíli máte možnost získat ještě měsíc energie navíc a dárek pro dítě. Více na www.femibion.cz

14.5.2010 4:09 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist