Ilona Csáková: S dětmi je legrace, že se někdy za břicho popadám

Žije s rodinou v Brně a na rodinný život nedá dopustit. Je máma na plný úvazek, ale ke spokojenosti potřebuje i práci. Tak koncertuje a vystupuje v muzikálu Přízrak Londýna, ve kterém hraje královnu Viktorii. Ilona se prostě nemá čas nudit.

Rozhovor s Ilonou Csákovou vznikl pro Teta magazín – časopis, který dostanete zdarma k nákupu v prodejnách Teta drogerie s novým logem.


 Je to život, který jste si vždycky přála?

Přesně tak. Dům, zahrada, děti a bezva chlap. Tedy až na tu holčičku, kterou jsem si přála a už nestihnu, ale o to víc se budu těšit třeba na vnučku.

Jaký byl přechod od single života do toho rodinného? Musela jste se něčeho zříct, nebo to prostě bylo přirozené?

Když po něčem toužíte a sníte o tom, tak tu realitu poté žijete s vědomím, že jste si to tak vysnila a děkujete Bohu, kudy chodíte. Tedy aspoň já to tak mám. Jsem šťastná za to, co mám. Nic si už života víc nemůžu přát. Jen ať jsme všichni zdraví.

Nechybí vám dneska některé věci z toho svobodného života?

Jsou tací, kteří mi to nemusí věřit, ale nechybí. A ráda jsem i o některé přišla a díky přírodní rovnováze platí, že když něco ztratíte, jinde najdete. Když obětujete, jinde získáte. Když jste na tento model mentálně připravené, tak funguje.

csakova05.jpg

Změnil se i okruh přátel, kteří jsou kolem vás?

Ano, a zásadně. Zbylo mi pár skalních pražských přátel a nové si tady na Moravě vytvářím. Myslím, že je to tak v pořádku. Život nám píše pořád nové scénáře a selekce k nim patří.

Měla jste první dítě trošku později, myslíte, že starší rodičky a matky jsou unavenější, nebo to s věkem nesouvisí?

Bývám unavená, ale to jsem bývala i bez dětí. Je to opravdu individuální. Jsem si vědomá toho, že jsem starší matka, ale taky si to pořádně užívám se vším všudy i s těmi strachy. Být fit záleží hodně na tom, jak vás ze začátku nechá miminko spát a v jaké jste kondičce. Myslím si, že jsem už delší dobu opět při síle. To si ale myslím, že dělá pravidelné cvičení, rozumná strava a dostatek spánku.

Říká se, že příchod dětí partnerský vztah změní… souhlasíte?

To je pravda, změní. Ale když si rodinu přejete, tak ta změna je nenásilná a řekla bych přirozená. Už to nejsem jen já, ale my. Člověk najednou přepne do režimu ostražitosti, větší zodpovědnosti, starostlivost, ochrany a tak dále.

Jaká jste máma? Přísná, nebo spíše liberální?

Podle situace. Dva kluci, když se začnou kočkovat, to obnáší hodně pevné nervy a notnou dávku asertivity. Jsme jenom lidi, takže zvýšený hlas a sem tam plesknutí, když už ani domluva nefunguje, jsou myslím někdy na místě. Rozhodně tak přísnou výchovu, jakou měli moji rodiče, já nemám.

dsc_3542.jpg

Před časem jste mi řekla, že jste máma na plný úvazek, platí to pořád?

Jasně, to platí pořád a hlavně mentálně, ale potřebuji i pracovat a být kreativní. Jsem na to zvyklá celý život. Věnuji rodině co nejvíc času, energie, ale taktéž potřebuji osvěžit a načerpat síly. O to víc se pak těším domů a o to víc si vždycky uvědomím, kde je moje místo.

Máte nějaké jiné životní radosti, o kterých jste si třeba nikdy předtím nemyslela, že byste je mohla mít?

Ono se to všechno motá kolem rodiny. Mně dělají dobře na duši i takové věci, kdy si sednu na terasu a koukám do zahrady. A jen tak si tam sedím a uvědomuji si svoje bytí, hezky se mi dýchá a já mám pocit naplněného štěstí. Vím, že to může znít jako klišé a znám lidi, kterým to doslova leze na nervy, ale děti jsou pro mě tím největším zdrojem radosti. Je s nimi legrace, mají zajímavé hlášky, kterým se směju, až se za břicho popadám. To jsou opravdové radosti. A o těch starostech zase někdy příště…

Váš nejstarší syn už brzo půjde do školy, ne? Nemáte pocit, že čas letí nějak moc rychle?

Daniel si ještě rok bude užívat dětství. Já mám roztočenou desku, jezdím po různých akcích, koncertuji s kapelou a pořád mě moje profese baví a naplňuje, a jak zpívá Karel Gott ve své písni: Čas letí jako zblázněný, já nechytím ho ani vy…. Ano, to je realita a s dětmi to letí rychlostí světla. Ale přesto, díky za to světlo.

Text: Ivana Ašenbrenerová


teta_znacka_bar_0.jpgCelý rozhovor naleznete v tištěném Teta magazínu, který si můžete zdarma vyzvednout v prodejnách Teta drogerie s novým logem nebo si ho můžete přečíst online na stránkách Teta magazínu od 9.7.2015, kdy toto číslo vychází.

V prodejnách Teta drogerie s novým logem myslíme na maminky.

Rozšířili jsme dětský sortiment, a tak u nás naleznete kompletní nabídku značkových produktů pro děti od plenek, přes dětské jídlo až po doplňky za vynikající ceny, zejména pro členy Teta klubu. Být členkou Teta klubu se maminkám skutečně vyplatí.

Navíc maminky rádi uvítáme i s kočárkem, díky snadnému vstupu do prodejny (automatické dveře) a uličkám, které průjezd s kočárkem umožňují.

Novinkou je, že si Vaše děťátko může na vybraných dobrotách pochutnat již při nákupu, tedy ještě před zaplacením. Samozřejmostí jsou papírové ubrousky na utření po jídle, které můžete použít zdarma.

Aktuální akce, kde naleznete i slevy na dětský sortiment, hledejte zde.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

img_4304.jpg

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist