Nebezpečný deštník, box na hračky, dřevěná skládačka a autíčka

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu ČR jsou v nabídce pro spotřebitele výrobky, které hlavně pro děti představují riziko. Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je více než pravděpodobné, že nastane situace, při které může dojít k poškození zdraví.

Deštník vystřelovací s píšťalkou

Provedeným posouzením deštníků bylo zjištěno, že při manipulaci se složeným deštníkem dochází ke snadnému obnažení konců drátěných paprsků. Při následném otevření deštníku jsou obnažené konce paprsků volně přístupné, čímž hrozí poranění obličeje a zejména očí dětí. Nebezpečí poranění je stupňováno tím, že otvírání deštníku je automatické.

Průměr ocelových drátů, které tvoří paprsky deštníků je pouze 1,3 mm. Vytváří ostré hroty a vykazují rovněž ostřiny. Píšťalka u deštníku vyrobena z tvrdého plastu, snadné odlomení oka od píšťalky.

ČOI zakázala prodej uvedených výrobků a následně distributoři přijali opatření, na základě kterého stáhnuli předmětné výrobky z trhu.

Dřevěná skládačka

Provedeným posouzením bylo zjištěno, že dřevěná skládačka obsahuje snadno odnímatelné dřevěné ploché dílky. Tyto dílky představují riziko snadného spolknutí či vdechnutí dítětem a existuje tak nebezpečí udušení dítěte.

Sada plastových autíček Qallop seedy Superior car No. 0918

Provedeným posouzením bylo zjištěno, že plastová autíčka obsahují dílky (kolečka), která jsou velmi snadno oddělitelná. Tato kolečka představují riziko snadného spolknutí či vdechnutí dítětem a existuje tak nebezpečí udušení dítěte.

Box na hračky PIRÁT 1695 KIDS

Box na hračky (bez větracích otvorů) je určen k používání dětmi bez omezení věku. V tomto případě může vnitřek boxu inspirovat dítě jako úkryt a v případě venkovní fixace víka druhým dítětem může dojít k vážnému ohrožení dítěte, které uvízlo uvnitř. V takovém případě může dojít k vážnému šokovému stavu z malého uzavřeného prostoru a počínajícího nedostatku kyslíku, což může vyústit ve ztrátu vědomí.

(Praha, 1. prosinec 2009)

Více o tématu: dětihračkyporanění

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist