Není mléko jako mléko, aneb správné množství a kvalita bílkovin – část první:

Milá maminko, milý tatínku, na tomto místě se budeme věnovat správnému výběru umělého kojeneckého mléka v případě, že Vaše děťátko nemůže být již kojeno. Mateřské mléko je bezesporu tou nejlepší stravou. Jak ale dál, když už kojení není možné?

Umělá kojenecká výživa je náhrada mateřského mléka, a proto by měla mateřského mléko co nejvěrněji kopírovat. Jednotlivé výživové složky obsažené v mateřském mléce jsou odlišné od těch v mléce kravském.

Těmi nejdůležitějšími složkami kojenecké výživy jsou bílkoviny, cukry, tuky, vitamíny a minerální látky. Bílkovina je velmi důležitou a zcela nenahraditelnou součástí kojenecké výživy (mléka), zajišťuje růst a vývoj miminka. Má mnoho funkcí ve všech životně důležitých orgánech jako srdce, svaly, nervy, střevě a celkově v imunitním systému. Na druhé straně i nadbytek bílkovin ve výživě může negativně ovlivňovat látkovou výměnu a zatěžovat ledviny.

V současné době naleznete na trhu značku kojeneckého mléka, značku BEBA, která má upravené základní stavební jednotky bílkovin – aminokyseliny. Tyto složky jsou upraveny dle nejnovějších vědeckých poznatků. Tento proces úpravy bílkovin je velmi složitý a pro značku BEBA unikátní.

Pokud máte zájem o bližší informace, piště nám anebo využijte poradnu MUDr. Jana Fabiánová na www.kojeneckavyziva.cz .

Jsme tu pro Vás a Vaše děti.

Komerční článek firmy Nestlé Česko s.r.o.

beba_b2p_350g_2.jpg

23.12.2008 5:09 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist