Objevte s dětmi Knihozem

Zorientovat se v nabídce knih pro děti není nic jednoduchého. Ročně jich rotačky opustí přes dva tisíce. Proto se nakladatelství Albatros Media spojilo s dalšími a vznikl projekt Knihozemě. Jeho cílem je dětem představit pestrý a trochu tajemný fantazijní svět, říše, kde vznikají dětské příběhy. Rodičům, prarodičům i učitelům pak může výběr knih sloužit jako vodítko pro výběr kvalitní literatury nebo třeba jako inspirace na dárek pro vášnivého knihomola. Zásilka z Knihozemě v knihkupectvích přistane v knihkupectvích už ve čtvrtek 24. května. Co bude první zásilka obsahovat?

V úplně první Zásilce z Knihozemě se představí dvanáct nových knih ze čtyř nakladatelství – Albatros, Fragment, Kniha Zlín a Cpress. „Zásilka z Knihozemě vznikla primárně s cílem usnadnit rodičům, prarodičům a dětem výběr dětských knih. Dali jsme dohromady to nejlepší z edičních plánů našich nakladatelství a vybrali tituly, které mají potenciál oslovit celé spektrum dětských čtenářů,“ říká Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel Albatros Media.

Zásilka z Knihozemě není izolovanou akcí, naopak je začátkem širšího a dlouhodobého projektu Knihozem. Dětem se Knihozem představuje jako pestrý a trochu tajemný fantazijní svět, říše, kde vznikají dětské příběhy. Rodičům, prarodičům nebo učitelům, pak bude sloužit jako platforma celoroční komunikace i vzájemné interakce. Na webu Knihozemě i na jeho sociálních sítích se v průběhu roku budou moci seznámit s tipy na kvalitními dětskými tituly, náměty na podporu čtenářství, informacemi o akcích apod.

Ve výběru budou zastoupeny knihy pro děti od 3 do 15 let, pro kluky i holky. Na své si přijdou čtenáři, kteří mají rádi komiks, obrázkové knihy, dobrodružství či fantasy. Zkrátka nepřijdou ani děti v dětských domovech a vybrané neziskové organizace, které také dostanou po jedné sadě knih zařazených do akce. Všechny knihy vychází ve stejný den – 24. května.

„Moderní dětská literatura se prosazuje poměrně těžko. Většina rodičů o ní nemá dostatek povědomí a při výběru knihy pro své děti často volí dílo, které znají ze svého dětství. Může jít i o klasiku, kterou my vnímáme jako nadčasovou, ale dětský čtenář tohle neřeší – když ho nechytí, odloží ji,“ uvádí Josef Žák a dodává: „Knihozem tak spouštíme s vírou, že když se dětem dostane do rukou více zajímavých současných kvalitních knih, probudíme v nich větší zájem o čtení jako takové.“

Jednotlivé knihy představujeme v galerii v úvodu článku.

23.5.2018 4:19 | autor: Redakce Babywebu.cz
Více o tématu: čtenídárekdětikomunikace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist