Ahoj Gabi,

3.2.2014 (9:38) #893949 Z Zuzana TRegistrovaný uživatel Ahoj Gabi, já jsem měla asi velké štěstí na gynekologa. Všude čtu, jak těhulkám všechno zakazují, mě povolil jakýkoliv sport, který jsem dělala před těhotenstvím, jen jsem měla dávat pozor v prvním trimestru na sporty, kde jsou tvrdé dopady, jako třeba tenis, který ovšem stejně nehraju a nedoporučoval […]

#893949
Z Zuzana T
Registrovaný uživatel

Ahoj Gabi,

já jsem měla asi velké štěstí na gynekologa. Všude čtu, jak těhulkám všechno zakazují, mě povolil jakýkoliv sport, který jsem dělala před těhotenstvím, jen jsem měla dávat pozor v prvním trimestru na sporty, kde jsou tvrdé dopady, jako třeba tenis, který ovšem stejně nehraju a nedoporučoval míčové sporty, kvůli úderu míčem do břicha. Ale právě kolo třeba nezakázal. Já jsem nějakou dobu dělala instruktorku spinningu a znám kolegyni, která na spinnu seděla ještě v 8.měsíci. A jaký by měl být rozdíl mezi spinningem a kolem pr těhotnou? Jako, aby nespadla? To snad může i když se jí zatočí hlava na ulici.
A co se týká letu, letěla jsem, jak víš, ve 32tt na dovolenou. Potřebovala jsem kvůli aeroliniím potvrzení od doktora a ten, když jsem mu ten papír předávala, tak se jen zasmál, jako proč mi to má potvrzovat, že přece to že mi tam dnes dá razítko, že právě teď rodit nebudu, rozhdně neznamená, že nezačnu rodit zítra. A pak se taky divil, proč by mě nechtěli do letadla pustit po 34tt, že přece on mi tam klidně napíše, že jsem v nižším týdnu a co, rodit můžu začít úplně stejně a jen já musím sama poznat, jestli se na let cítím nebo ne. Takže asi fakt vyjímka mezi českými gynekology. Dokonce i v prvním těhotenství, kdy jsem začala ve 24tt lehce krvácet, tak pak nic nezakázal, jen jsem se měla šetřit, ale jak, to nechal na mě, zkrátka se nepřepínat a dělat jen to, na co se cítím dobře.
 Tobě tělo taky jasně řeklo, že to už stačí, tím tvrdnutím bříška. Mně naštěstí netvrdlo, krom jednoho, ve 38tt, kdy jsem v noci myslela, že už snad rodím, jak šílen křeče do břicha jsem dostala, ani vana nezabrala. Tak jsem čekala, co bude a pak to samo přešlo.

Tak se drž, odpočívej a šetři se, jak sama uznáš za vhodné. A užívej si Tobíska.

pa, Zu

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist