Ahoj Štěpánko, 

26.11.2013 (11:34) #895702 J Jana_twinsRegistrovaný uživatel Ahoj Štěpánko,  porod to je obří kapitola sama pro sebe. Jsem psycholog, takže to vidím z té „křehčí“ strany, zároveň jsem matka, která v souvislosti s porodem myslí nejdřív na dítě a poté až na vlastní komfort a také věřím, že to, co nám zdravotnictví přináší je ohromný dar […]

#895702
J Jana_twins
Registrovaný uživatel

Ahoj Štěpánko, 

porod to je obří kapitola sama pro sebe. Jsem psycholog, takže to vidím z té „křehčí“ strany, zároveň jsem matka, která v souvislosti s porodem myslí nejdřív na dítě a poté až na vlastní komfort a také věřím, že to, co nám zdravotnictví přináší je ohromný dar oproti tomu, co mají k dispozici ženy jinde na světě nebo ženy před cca např 100lety. Můj porod dopadl úplně jinak než jsem chtěla a než jsem čekala. Ráda ti svůj porodní příběh řeknu, neboj není to žádný nervák ;o) Z medicínského hlediska byl hladký bez komplikací. Z toho psychologického to už bylo no … blbě…. Pokud chceš napiš mi na jana.and@centrum.cz, do diskuse o tom psát nechci, je to pro mě hodně intimní téma. 

V krátkosti si upřímně myslím, že je jedno jestli rodíš císařem nebo přirozeně pokud se jedná o zdraví dětí. Samozřejmě, že fyziologický porod je lepší ze vše stran, ale ne za každou cenu!!! 

Pak je dle mého důležité si uvědomit jednu věc: porod a doba strávená v porodnici trvá hodiny, dny možná i týdny, ale to vše je směšně krátký čas ve srovnání s tím, že dítě svou matku bude potřebovat po celý její život! Bonding a tyhle záležitosti jsou nesmírně důležité, ale ztrácí svůj význam, pokud se matka později k dítěti chová odmítavě, hrubě, nespravedlivě atd atd. Dítě potřebuje bezpodmínečnou lásku, pochopení a respekt v každém věku- at jsou mu 3hodiny, 15let nebo 40. však i ty píšeš jak moc je pro tebe maminka i ted důležitá.

Láskou a něžnou péčí nemůžeme dítě rozmazlit. Rozmazlenci vznikají jinak. 

Jana

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist