Ahoj Veru,

19.12.2013 (20:59) #894122 p AnnaRegistrovaný uživatel Ahoj Veru, dítě se na očkování připravuje podáváním vitamínu C v dávce 100mg za každý měsíc života (do jednoho roku) nebo 1g za rok života (od roku) do dávky 10g denně. Osobně mi to připadá hodně přehnané takže pokud potřebuji podpořit imunitu dávám Matymu cca 500mg denně do jednoho […]

#894122
p Anna
Registrovaný uživatel

Ahoj Veru,

dítě se na očkování připravuje podáváním vitamínu C v dávce 100mg za každý měsíc života (do jednoho roku) nebo 1g za rok života (od roku) do dávky 10g denně. Osobně mi to připadá hodně přehnané takže pokud potřebuji podpořit imunitu dávám Matymu cca 500mg denně do jednoho roku. POkud budeš dávat umělý vitamín C je důležité aby byl kyselina L-ascorbová (hlavně to L!!!). Vyšší dávky se vždy musí dávat se sodou aby neodvápnily. Takže pokud nebu přímo ve vitamínu tak dávat společně. 

Vitamín D- v dávce 1000-3000 UI denně ideálním zdrojem je rybí olej ale pokud nemáš tak lze i Vigantol

Omega 3 kyseliny- opět ideální zdroj je rybí olej. Používáme nejkralitnější rybí olej, který je fermentovaný takže obsahuje přirozený vit.D, do levnějších je dodávaný uměle.

Hořčík- blokuje glutamátové receptory v mozku. Dávka 30-50mg pro kojence

Pak je dobré dáva selen, zinek a lactobacily.

To že by dítě mělo být před očkováním minimálně měsíc (doporučuji spíš 3 měsíce) naprosto bez jakéhokoliv projevu infekce. A někde jsem četla, že by se nemělo očkovat v období kolem úplňku (týden před a dva dny po)

Doufám, že ty i Anitka očkování úspěšně zvládnete a rady ti budou k užitku 🙂

Také jsem měla problém, že v mém okolí je málo „alternativních“ maminek, které mají k dětem podobný přístup. Zajímají se o stravu, očkují s rozvahou, děti nosí a snaží se je respektovat. Nakonec se mi podařilo najít skupinu děvčat, pro které je toto normální. Pokud jsi z Prahy nebo okolí tak tě na některém našem srazu rády přivítáme.

 

A.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist