plánovaný císař

10.3.2008 (0:06) #843601 d drobecciRegistrovaný uživatel Tak vám chci napsat taky svoji zkušenost. A doufám,že se tady do mě taky někdo nepusti… :o)Takže…U mě byl porod plánovaný,protože malá byla otočená zadečkem napřed a dr. uznal za vhodné udělat sekci. Nechtěl riskovat,že by se mimi nějak šprajclo a začlo dusit atd.Takže mi dali epi, a to […]

#843601
d drobecci
Registrovaný uživatel

Tak vám chci napsat taky svoji zkušenost. A doufám,že se tady do mě taky někdo nepusti… :o)
Takže…
U mě byl porod plánovaný,protože malá byla otočená zadečkem napřed a dr. uznal za vhodné udělat sekci. Nechtěl riskovat,že by se mimi nějak šprajclo a začlo dusit atd.
Takže mi dali epi, a to na 2x,protože se po prvé nemohl dr. trefit.
Manžel byl celou dobu u mě a vše viděl. Já měla před sebou roužku.Malá se narodila asi po 15 min. Odnesli ji očistili,manžel byl u toho. Mě jí pak jen donesli ukázat už v peřince.Toť vše,vůbec vám jí nedají jak tady píšete,protože není kam.
Po sešití mě odvezli na pokoj,tam asi za 2 hod.přišli k sobě nohy,a pak břicho. Hrozná BOLEST!!!!!!!!!
Jak ze zašité rány,tak ze stahující se dělohy, na které sem měla pytel s pískem a ještě mě dopovali hormony.
Druhý den,musíte celý ležet ani na záchod,ani polštář. A o tom,že by bylo dítě s váma na pokoji…….
Další den vstáváte,je vám blbě,točí se vám hlava a ste ráda,že dojdete na záchod. Nemužete se na posteli otočit,nemužete nic zvednout. Ale to už vám donesou dítě a musíte se starat. Jedinou starost co sem měla bylo,aby mi malá nevypadla z náruče.
Kojeni….
Vůbec to nejde… Protože dítě dostanete až po dvouch dnech. Saje silně a máte pocit,že vám to tahá až z paty,bolavé prsa,nervozní z toho že to nejde,brečící mimino…
Pak vás pustí domu,a ještě tak min. měsíc,se nemužete vysmrkat,zakašlat prostě nic co namáhá břišní svaly.
Taky mám starch z porodu,protože teď čekám druhé mimi a vlastně nevím co mě čeká. A to mi i dr. řekl,že po císaři si druhý porod budu moct vybrat.
Nejsem zastánce uplně toho klasického porodu,nevím,proč by žena měla tolik trpět. Ale každopádně,to chci zkusit přirozenou cestou,ale nejsem hrdinka a tak si nechám píchnout epi. a za to se nestydím :o)
A ještě jedna věc, když sem rodila a pak ležela dva dny bez toho abych měla mimi u sebe a mohla si ho pochovat,tak sem si připadla jako bych tam byla se slepákem. A strašně dlouho mi trvalo než sem si k malé našla cestu,protože to pro mě bylo jak cizí dítě,nebyl tam ten mateřský pud. A to bylo chtěné a plánované mateřstí a na malou sme se moc těšili.
Každopádně je to teď moje zlatíčko a kdybych si měla vybrat? Tak jediné na čem mi zaleží je aby byla zdravá a šťastná !!!!! :o))
Toť moje zkušenost.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist