RE: Březnová miminka :-)

9.6.2011 (20:30) #870390 y yvoneRegistrovaný uživatel Ahojky maminečky a miminečka, konečně jsem se sem po dlouhé době dostala a půl dne dočítám vaše příspěvky… Hned ze začátku vám napíšu, co je u nás nového. Je to asi tři týdny, kdy se Terezce v pusince objevila moučnivka (samý bílý flíček), dle doktora jsme začali potírat genciánovou […]

#870390
y yvone
Registrovaný uživatel

Ahojky maminečky a miminečka,

konečně jsem se sem po dlouhé době dostala a půl dne dočítám vaše příspěvky…

Hned ze začátku vám napíšu, co je u nás nového. Je to asi tři týdny, kdy se Terezce v pusince objevila moučnivka (samý bílý flíček), dle doktora jsme začali potírat genciánovou violetí. Po cca týdnu (maximální doba potírání) se to jakž takž ztratilo, ale do třech dní to bylo zpět. Dle doktora jsme začali opět natírat , pak jsem ale potkala sousedku a její dcera (10 měsíců) na to také trpěla a pořád se jím to vracelo, tak mi poradila jakýsi gel, který je volně na prodej (stojí cca 300,- +o( ), tak mažeme a je to čím dál lepší. Jenže aby toho nebylo málo, vyrazila se Terezce ta moučnivka na prcince (škaredé červené fleky), tak máme od doktora zase jiné mazání a mažeme a mažeme… 🙁 A když jsem se ptala z čeho se ta moučnivka dělá, tak mi doktor řekl, že z přílišné čistoty .. 8o| .
Jinak už máme za sebou 3 očkování (2x hexavakcínu a 1x Prevenar 13) + 1 dávku Rotarixu – ten se dává pusinkou (VZP měla akci na tuto vakcínu, tak jsem jí využila – normálně stojí cca 4.000,- a nás stála 3.000,- a z toho nám VZP vrátí ještě 500,-.
Co se týče kontroly ve třech měsících, tak Terezka je také pěkný cvalík – 60,5 cm a 6620 g 😛 , omlouvá jí jen, že se narodila už veliká 🙂 .
Největší radost mám z toho, že když jí byly přesně tři měsíce, začala se nahlas smát, takže když se rozchechtá, máme doma kino. Zato s převalováním nějak nespěchá. Zatím se převaluje jen na bok.

K mateřským a rodičovským dovoleným – naštvali mě. Prvně mi řekli, že na mateřskou mám nárok a pak když už jsem na ní jakože byla, mi volali, že na ní nárok nemám :'( . Tak jsem byla do konce šestinedělí na neschopence a pak přešla rovnou na rodičák. Myslela jsem si, že v tomto případě budu muset mít automaticky 4-letou variantu, ale není tomu tak. Jelikož byl přes zimu manža na pracáku, dostali jsme porodné, příspěvek na bydlení a pod. tím pádem mi bylo řečeno, že když mám nárok na tyto dávky, že si mohu vybrat mezi 3- letou a 4-letou variantou. Samozřejmě jsem si vybrala 3-letou. (Teď už se manža vrátil zase do práce). Ale tím to nekončí, žila jsem v domění, že ta částka 7.600,- je pevná, ale není. Strhávají mi z ní veškeré příjmy, které v předchozích měsících byly (neschopenka, porodné,…, takže např. za březen jsem dostala jen asi 2.000,-, za duben nic, za květen kolem 5.000,- a jsem zvědavá, co bude dál …8o| :'( :@ , když to totiž sečtu, tak za ten měsíc těch 7.600,- nemám :'( .

K vašemu plánovanému srazu – je to super nápad, ale je to moc daleko (jestli se nepletu – Český Ráj ? ). Jsem takový sváteční řidič a takovou dálku si netroufnu. Ještě se zkusím podívat na vlakové spojení, ale moc si od toho neslibuji – jsem z takové prdele, že na vlak je to kousek cesty. Navíc, jestli ty rodičovské příspěvky budou stále takhle mizerné, tak na to můžu zapomenout i po finanční stránce :^) .

Jinak jak čtu tak vám dětičky krásně prospívají a dělají jen samou radost – to je moooc dobře tak to má být. Jen tak dál. 😀

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist