RE: Snažilky květinky už konečně těhulky.

2.2.2012 (10:19) #877652 AnonymHost Koukám, že co člověk, to jiný názor na příkrmy 🙂 Kačko, já dávám příkrmy tak, jak se to doporučuje bez ohledu na alergie – každou novou potravinu zkoušet 2-3 dny (v případě alergií se doporučuje třeba i 7 dní). Začínala jsem mrkví, ale Maxík ještě neuměl jazýček správně nastavit, takže většina […]

#877652
Anonym
Host

Koukám, že co člověk, to jiný názor na příkrmy 🙂
Kačko, já dávám příkrmy tak, jak se to doporučuje bez ohledu na alergie – každou novou potravinu zkoušet 2-3 dny (v případě alergií se doporučuje třeba i 7 dní). Začínala jsem mrkví, ale Maxík ještě neuměl jazýček správně nastavit, takže většina vytekla z pusinky. Každý den jsem dávku zvyšovala cca o 10 g, aby to nebyl velký záhul pro bříško. Takže vlastně po třech dnech té mrkvičky moc nesnědl a přešli jsme na zelené fazolky. Po cca 7 dnech přestal kakat, takže jsem pak po 4 dnech nekakání nedala zeleninu (tehdy jsme končili artyčokem – měl ho jen jeden den) a nasadili jsme na dva dny ovocnou přesnídávku jablko/hruška. Pak se vykakal a my pokračovali s artyčokem ještě dva dny. Brambor a rýže nejsou alergenní, ale stejně bych je podávala jako každou novou zeleninu tři dny než přejdu na něco dalšího. V našich příkrmech byl brambor hned v druhé zelenině (fazolkách), když nebyla po třech dnech žádná reakce, tak jsme přešli na další.
Začali jsme 10.1., do dneška máme vyzkoušené: mrkev, zelené fazolky, špenát, artyčok, dýně, hrášek (ten moc nejel, snědl vždy jen půlku), cuketa. K tomu byly přimíchané: brambor, rýže, pastiňák. Rýže není zelenina, takže jsme na 9 druzích. Mrkev jsem znovu zkusila někdy minulý týden a zbaštil celý kalíšek 130g. Budeme v tom množství 130g (ke konci už začíná chytat bryndák a různě blbnout, tak asi nemá smysl kvůli pár gramům navíc otvírat další kalíšek) pokračovat do 10.2. (aby byl měsíc na zelenině). Ještě dva dny bude cuketa, pak budu dávat různé na střídačku. Okolo toho 10.2. chci zkusit kaši (kvůli lepku). Tu bych chtěla dávat aspoň týden bez současného zavedení čehokoli jiného, abych mohla lépe rozpoznat případný problém. Pokud to bude v pohodě, tak pak zavedeme masozeleninu, příp. nějaké ovocné přesnídávky. Ale fakt chci u všeho dodržet aspoň ty 3 dny na novou potravinu. Ono se pak totiž hrozně složitě zjišťuje, co že to vlastně začalo dělat problém.
Obličejík mažeme Nivea Baby do chladu, mamča mi jí koupila v lékárně. Jsem s ní spokojená, namažu jí ráno při převlékání a když jdeme později, tak ještě znovu namažu pod nosánkem a kolem pusinky.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist