RE: Těhule duben 2011

28.1.2011 (15:18) #860385 AnonymHost Haňulko, koukám, že už Ti Šárka vložila odkázek na pupalkový olej, taky jsem koukala na naši lékárnu.cz, ale holky v kamenný lékárně za to chtějí ještě víc! Já si kupovala vloni před létem lahvičku 100ml kolem 250,-Kč takže to je tak nějak obvyklá cena. Myslím, že takový množství bohatě stačí, když […]

#860385
Anonym
Host

Haňulko, koukám, že už Ti Šárka vložila odkázek na pupalkový olej, taky jsem koukala na naši lékárnu.cz, ale holky v kamenný lékárně za to chtějí ještě víc! Já si kupovala vloni před létem lahvičku 100ml kolem 250,-Kč takže to je tak nějak obvyklá cena. Myslím, že takový množství bohatě stačí, když se to bude konzumovat ty 3-4týdny před porodem (ono to je zdravé, ničemu to neškodí). To zase nejni taková hrozná investice.

Hruštičko, Danulka na logopedii válela, logopedka pěla chválu tak jsem ráda.
Venku je krásně tak jsem se po obědě courla do města do banky a do prodejny mimi věcí mrknout na kočárky. Docela mě zaujal Patron, sice cena 9500Kč, ale je opravdu prostornější než to HOCO Austria co jsem měla v plánu. Tak ještě tam zavedu babi s dědou ať mi to zhodnotí a jak se budou tvářit na cenu. Ale asi jim bude cena jedno, jen když bude vyhovovat.

No a taky jsem ještě telefonovala s mzdovou účetní, v pondělí budu opět protože dnes dělala výplaty tak nestíhlala a zjistí mi, zda mám nárok na peněžitou pomoc v mateřství,když už jsem tak dlouho doma a já bych tedy k Dr. musela už příští středu místo 9.2. aby mi vypsal papíry a já to dopravila do práce. Ještě jsem psala dotázek ohledně nároku na PPM do jedný internetový poradny, tak uvidíme. KDyby to klaplo, tak bych i s bříškem asi skákala do stropu, to bych si pak bez potíží mohla vybrat i tu délku rodičovský dovolený. No nebudu chválit dne před večerem, ještě další možnost je, že by šel na 1 den na mateřskou manžílek a pak by se to taky dalo upravit – změnit ta délka čerpání. Jen je potřeba sepsat dohodu o převzetí péče miminka a to až po 6-nedělí. Ale možnost tu je, tak to ještě musím náležitě prozkoumat a dodumat zda by to bylo výhodný. Ale kvůli tý délce čerpání určitě jo. Rozhodně bych šla do 3-letý, ta 4-letá je nejméně výhodná.
A to jsem žila tak nějak v domnění, že nic takového nelze, prostě že půjdu na rodičák až se mimi narodí /protože stále neschválili prodloužení pro Danulku, se s tím courají:@ /. Ještě že ta nová mzdová účetní v práci je tak milá a ochotná, to se jen tak nevidí. A odvíjí se to od toho jak jsem potřebovala jen potvrzení kvůli daňovýmu přiznání manželovi do práce. To jsem netušila co za mašinerii ve zjišťování info probudím. Ale je škoda nevyužít pokud by to šlo, pár korunek navíc se teď opravdu hodí!!!

Tak zatím čaulik holky pěkné páteční odpolko!!!

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist