RE: TOXOPLAZMOZA

25.3.2012 (23:13) #842557 AnonymHost Ahoj Tumi. Narazila jsem na tvůj dotaz. Nemám čas na pročtení všech článků, které ti už holky doporučily. Věřím, žes tam našla spoustu dobrých informací. Ale jsem veterinářka a diplomovou práci jsem psala právě z parazitologie, tak jen malé shrnutí. 1) Pokud se objeví protilátky v krvi, jde o dřívější kontakt […]

#842557
Anonym
Host

Ahoj Tumi.
Narazila jsem na tvůj dotaz. Nemám čas na pročtení všech článků, které ti už holky doporučily. Věřím, žes tam našla spoustu dobrých informací. Ale jsem veterinářka a diplomovou práci jsem psala právě z parazitologie, tak jen malé shrnutí.
1) Pokud se objeví protilátky v krvi, jde o dřívější kontakt s Toxo a miminko to nijak neohrozí. Spíš je to plus, které tě chrání před akutní infekcí= riziko pro plod.
2) Akutní infekci je třeba prokázat opakovaným vyš. krve a nárůstem protilátek v průběhu 3 týdnů.
3) Zdrojem infekce jsou vyjímečně kočky, výkaly, hlína…. Jen 2% Brněnských toulavých! koček měla prokázanou Toxoplasmozu. O domácích mazlíčcích nemůže být ani řeč.
4) Těhulky, dávejte si pozor na syrové vepřové maso- výskyt Toxo asi 3O%!! Takže řízky bude porcovat a naklepávat jedině manžel, játrové knedlíčky budou možná nedochucené, ale určitě je nechutnejte neuvařené.
5)No a přesazování kytek nebo zahradnické práce neuškodí dělat v rukavicích už jen kvůli listerioze.

Přeji krásné těhotenství, klidný a hluboký zážitek porodu a radost s těch zlobivců nevděčných, za které by člověk dýchal.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist