Odrážedlo First BIKE aneb První kolo bez pedálů

Všichni jsme se někdy učili jezdit na kole, ale ještě nikdy to pro děti nebylo tak snadné! Na odrážedle First BIKE čili prvním kole bez pedálů se již dvouleté dítě naučí držet rovnováhu. Úplně samo, bez vaší pomoci či vysvětlování. Po prvním usednutí na kolo se neustále přidržují nožkami země, postupně se naučí odrážet a nakonec jezdit s nožičkami ve vzduchu. Jaká radost z pohybu! Postupně získávají větší a větší jistotu, jsou na sebe ohromně pyšné a hned odmalička si vytvoří kladný vztah ke kolu.

Odrážedlo First BIKE je ale natolik lehké, že si jej malý cyklista sám zvedne ze země, nasedne na něj, kousek si jej poponese nebo vytlačí do kopce. Teprve později přijde na řadu opravdové šlapací kolo.

Na odrážedlech děti zábavnou formou rozvíjejí své motorické schopnosti, učí se orientaci v prostoru a odhadu vzdálenosti.

„Naší dceři jsme odrážedlo pořídili v době, kdy neměla na čem jezdit – vyrostla z klasické odrážecí motorky, ale na šlapací kolo byla ještě moc malá. Není nijak výjimečně pohybově nadaná, ale již na druhé procházce se sama naučila držet rovnováhu,“ svěřuje se Andrea Balharová ze společnosti First Bike, která je výhradním dovozcem těchto německých odrážedel do České a Slovenské republiky.

First BIKE je prvním odrážedlem u nás, které nese značku Bezpečné hračky. Udělil mu ji nezávislý zlínský Institut pro testování a certifikaci.

Fanynkami odrážedla First BIKE jsou i Olga Šípková a její čtyřletá dcera Adélka: „Oceňuji na něm především to, že je bezpečné – nemá žádné ostré hrany, žádné vystupující šrouby, řídítka se na něm nikdy nepřetočí. Adélka se dnes na své kolo bez pedálů těší, když jdeme ven, automaticky si jej bere s sebou. A naše rodinné procházky? Výrazně se prodloužily a naše tempo zrychlilo.“

Odrážedlo First BIKE je určeno dětem od 2 do 5 let.

Navrhl jej německý designér Ralf Coerschulte, a to pro své vlastní děti. Postupně jej vylepšoval, přidával další technické a bezpečnostní vychytávky, až jej dovedl téměř k dokonalosti a nechal si jej patentovat.

Mnohem více o typech, barvách a veselých doplňcích First BIKE najdete na www.firstbike.cz, doporučujeme sekci VIDEA.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist