Připadám si tlustá, ale jsem máma!

Mára pochybuje o významu šestinedělí. Cítí se v pořádku a kromě toho, že si stále zvyká na to, že již nejsou dva, ale tři, ji téměř nic netrápí. Tedy až na nadváhu. Vadí jí kila navíc, která v těhotenství nabrala, a už teď přemýšlí, jak je shodit. Štve ji, že se tři týdny po porodu stále nemůže vejít do oblečení, které nosila jako „netěhotná“.

S TĚHULKAMI SI MŮŽETE POPOVÍDAT NA DISKUZNÍM FÓRU KLUBU TĚHULEK.


Už nám budou skoro tři týdny. Konečně si začínám uvědomovat že jsem máma. I když někdy ještě se mi stává, že řeknu něco v rozporu s tím, že máme dítě. Třeba navrhnu, že půjdeme teď hned do kina nebo příští víkend poletíme na prodloužený víkend někam k moři. Ještě ne vždy mi dochází, že těmhle nápadům je na dlouhou dobu konec. Ale jsem za to šťastná.

Sebastienek je to nejhodnější miminko. Za tu dobu, co jsme doma a snažíme se dodržovat tříhodinové intervaly krmení, se nám to konečně už pěkně daří. Je důležité mu v tomhle vytvořit určitá pravidla, ale když spí déle jak tři hodiny, rozhodně ho nebudím. A během noci vstáváme stále jen dvakrát, nakrmit, přebalit a zase jít spát. Takže to není v noci až tak hrozné. Dopoledne většinou prospíme. Ale bývají i dny, kdy toto vůbec neplatí. Někdy se ráno v 6 vzbudí a prostě do večera na déle jak na 15 minut neusne. To jsou pak dny, kdy já naprosto nic neudělám a jsem šťastná, že si alespoň stačím vyčistit zuby. Ale těchto dnů je opravdu velmi málo.

Přečtěte si mýty a rady o kojení a ujistěte se, zda děláte vše správně.

Z čeho mám ještě dále radost je, že jsem již zcela zahojená. Stehy mám zcela vypadané a jizvu krásně srostlou. Už týden neberu prášky proti bolesti a můžu sedět a dělat vše jako dříve. Mám z toho opravdu velikou radost, jelikož to byl veliký hendikep v péči o Sebinka a v provozování běžných činností. Takže chce to opravdu jen vydržet, hodně se sprchovat a dodržovat přísná hygienická pravidla. Ještě tedy krvácím, ale to budu podle toho, co jsem vyčetla, celé šestinedělí. No vidíte šestinedělí. Ani moc nevím, na co je. Má být k tomu, aby se tělo dalo po té ohromné změně, jako je těhotenství a porod, do pořádku. Ale já se dnes cítím již zcela v pohodě. Necítím potřebu odpočívat a chovat se ke svému tělu jinak než normálně.

sebastien_miminko_tatink_spanek_obyvak_naruc_chovani_spokojenost_klid_-1101x619.jpg

Hrozně mi vadí, že kila vůbec nejdou dolů a jsem rozhodnutá co nejdřív tomu dopomoci. Mám už vyhlédnutý vozík za kolo a budeme se Sebastienkem drandit v lese a dělat výlety na kole. Taky se k tomuto vozíku dá přidělat dopředu kolečko a hned můžeme vyrazit na brusle. Nemůžu se dočkat. Hlavně ať se to Sebastienkovi líbí a já konečně začnu hubnout. Čekala jsem, že v porodnici nechám většinu nabraných kil, ale bohužel jsem porodem zhubla jen 5 kilo a teď doma dalších 5. Ale ještě těch 17 se mě drží jak klíště. Všude píšou, jak se na to nemá pospíchat a že to chce čas, ale mně to tak vadí. Štve mě, že se vejdu jen do těhotenského oblečení. Nic, co jsme nosila před těhotenstvím, si na sebe stále neobléknu. Také už omezuji sladké a nahrazuji ho ovocem a ořechy. Jak jste po porodu začali cvičit a kdy? Nechci nic pokazit a uspěchat. Máře odpovídejte do diskuze.

Přečtěte si článek o mateřské anorexii a nebezpečí honby za superpostavou.

Nic zajímavého se neděje. Já se vypořádávám s rolí matky a ženy v domácnosti. Zatím to není tak hrozné až na tu únavu a neschopnost dělat vše tak jako dřív. Abych mohla jen na úřad musím týden dopředu plánovat mamku, aby ho přijela pohlídat. Nic není jako dříve. Nic není tak jednoduché – ale je to úžasné. Je mi, jako bychom Sebastiena měli celý život, a neumím si už představit být bez něj.

Klub těhulek najdete nově na našem BLOGU!


 Seznamte se s novou těhulkou Ivou, která je ve 29. týdnu a přečtěte si její příběh.

iva.jpg

 

Seznamte se z novou těhulkou Klárou, která je ve 23. týdnu a přečtěte se o ní a jejím těhotenství.

klara.jpg

25.7.2013 2:03 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist