S miminkem na koncert?

Jste holka do nepohody a máte i po nedávném porodu neutuchající zájem o kulturní a společenské dění? Stýská se vám po uvolněné atmosféře hudebních festivalů? Určitě vás ale napadá, jak to bude vnímat vaše dítě.

Poslech oblíbené, ne moc hlasité hudby může vás i dítě hezky naladit, ale na hlasitou hudbu a hluk obecně si dejte raději pozor. Malinké děti na hudební festivaly samozřejmě nepatří. Hluk jim velmi vadí. Nejde jen o možné poškození sluchu, ale také o psychický stres, který může dítěti způsobit.

Těžko sice bude někdo bránit činorodým rodičům, aby brali své děti všude s sebou. Je však dobré uvědomit si některá rizika s tím spojená.

Trvalé poškození sluchu

Podle pediatra Martina Gregory to příroda naštěstí zařídila natolik chytře, že jsou kojenci i batolata schopni časem se s následky velkého hluku vyrovnat, takže k dlouhodobému poškození dojít nemusí. Ale i krátkodobé poškození je přece naprosto zbytečné. A navíc, pokud by bylo dítě vystavováno nadměrnému hluku opakovaně, k poruše sluchu nakonec opravdu dojde.

Aspoň na chvilku

Pokud vám to nedá a na akci stejně vyrazíte, možná vás napadne svěřit děťátko na chvíli někomu, kdo na vás počká na klidnějším místě. V takovém případě ale nezapomeňte člověku, kterému dítě svěříte:

  •  dát číslo svého mobilního telefonu, ujistit se, že máte nabitou baterii a zapnuté zvonění nebo vibraci,
  •  domluvit si čas a místo vyzvednutí dítěte,
  •  vysvětlit veškerou potřebnou péči o dítě na danou dobu,
  •  vybavit dítě náhradními plenkami, oblečením, případně jídlem a pitím,
  •  nezapomenout dát s sebou léky, pokud je dítě pravidelně užívá, upozornit na jeho možné alergické reakce.

V případě, že bylo dítě vystaveno velkému hluku po delší dobu, doporučujeme pro jistotu po takové události co nejdříve navštívit dětského lékaře.

20.8.2009 10:13 | autor: Magdalena Holancová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist