kde rodit?

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel h hanzlici a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #843513
  Anonym
  Neaktivní

  Ahojky, četla jsem, že u prvorodiček obvykle porod nejde tak rychle, navíc jsem četla i několik příběhů, kde ženě praskla voda a byla naprosto v pohodě, sbalila věci a vydala se do nemocnice. ptám se proto, zda bych v případě náhlé situace byla schopná dojet do vzdálenější nemocnice – cca 50 km. Porodnice v mém bydlišti totiž nemá zrovna dobrou pověst a na výběr nemocnice mám přece právo. jen mě zajímá, jestli s tím některá nemáte zkuešnost, že jste rodily někde dál od bydliště a jak to probíhalo v případě porodu. Moc díky

  #843514
  Anonym
  Host

  Milé maminky,
  já bych všem vřele doporučila porodnici ve Vrchlabí, loni jsme tam na svět přivítali naši prvorozenou dceru, myslím si, že tato porodnice v Čechách nemá konkurenci. Neprobíhá u nich registrace k porodu, stejně nemůžete vědět předem, kdy přesně se děťátko přihlásí:) Zato nabízejí možnost předporodního kurzu, prohlídku celé porodnice a jsou kdykoliv na telefonu.

  Jeli jsme 135 km z Prahy na začátku porodu, kdy se mi uvolnila hlenová zátka, za necelé dvě hodinky jsme byli na místě, malá se narodila po dalších sedmi hodinách a to byl rychlý porod:) Naprosté soukromí, ticho, klid, vlastní porodní pokoj, vlastní toaleta, koupelna a jedna porodní asistentka po celou dobu porodu, žádné střídání personálu a vyrušování, civilní vybavení, respektování přirozeného porodu, naprostá volnost pohybu, pití i jídla, miminko Vám nikdo neodnese – můžete jej mít doslova od narození do opuštění porodnice v náručí, možnost pobytu tatínka na nadstandartním pokoji po celou dobu pobytu. Bylo to krásné, přesně dle mých představ a moc rádi na to i s mužem vzpomínáme. Myslím, že i díky pohodovému porodu máme moc spokojené dítko.

  Jako alternativu k Vrchlabí bych viděla porodnici v Neratovicích kousek u Prahy, anebo Kutnou Horu, kde mají také respekt k rodící ženě a nerozhodují o Vás bez Vás. V žádné pražské porodnici bych ale rozhodně nerodila poté, co jsem si v těhotenství všechny obešla a mluvila s kamarátkami, které Prahu okusili na vlastní kůži. To bych se bála, co všechno mi a děťátku provedou. V praze vládne neosobní rutina, kdy se v jedné porodnici narodí i 20 dětí za den. To jsou pak urychlované porody, spousta drog, stres, nervozita, nástřih hráze bez rozmyslu, zbytečné komplikace, oddělování novorozeňat od maminek, následné problémy s kojením, nikdo s Vámi nekomunikuje, nemáte žádné slovo. Nemluvě o obrovském stresu kterým v takové neosobní továrně projde miminko, které výše zmíněné postupy samozřejmě odnáší nejvíc.

  Podrobný přehled porodnic naleznete zde: http://www.aperio.cz

  Ke čtení v očekávání vřele doporučuj (naleznete v knihovnách, lze i vygooglovat):
  – Ingeborg Stadelmann (Zdravé těhotenství, přirozený porod)
  – Thomas Verny (Tajný život nenarozeného dítěte)
  – Frederick Leboyer (Porod bez násilí)
  – Michael Odent(Znovuzrozený porod, Láska jako věda)

  Všem Vám držím palce a přeji krásný porod a zdravá spokojená miminka!
  S pozdravem, Barbora

  #843515
  Anonym
  Host

  Upozorňuji,že v Kutné Hoře se už nerodí asi rok-dva rodit z Kutné Hory nebo do Čáslavy.
  Na nějaké diskuzi jsem psala,že by mi nevadilo rodit v nějaké bílé,sterilní místnosti,ale spíše mi jde o to jak se droktoři a sestřičky ke mě chovají,jak jsou milí a povzbuzují mě jako rodičku.

  #843516
  Anonym
  Host

  Dobrý den,
  děkuji za info, nevěděla jsem, že je Kutná Hora zavřená, je to škoda.

  Díkybohu za Vrchlabí, tam vše funguje. Čáslav bych ale rozhodně nedoporučovala, mají podezřele vysoký podíl epiziotomií (až 80%) i porodů ukončených císařským řezem (20%), tam nebude něco v pořádku, taková čísla nejsou normální!

  Pro mne osobně také nebylo důležité, jak oslnivé zařízení porodnice má, ale abych měla naprosté soukromí, aby respektovali moje přání rodit normálně, tzn. nevnucovali mi epidurál (znemožňuje rodičce vést svůj porod), aby do mě necpali léky (jakékoliv léky porod komplikují), neurychlovali porod (po použití oxitocinu se naruší přirozený průběh porodu a mnohem více to bolí, hrozí větší poranění), podle možnosti na mě nesahali (není mi to příjemné), nestříhali mě (většínou je nástřih hráze mnohem větším zraněním, než k jakému by teoreticky mohlo dojít přirozenou cestou, delší hojení, možné komlikace), nesahali do mě u tlačení (zbytečné a vyrušuje to), nechali mi miminko po narození v náručí (pro dobro nás obou), aby mu nechali dotepat pupečník (ať začne dýchat přirozeně, bez šoku) a vůbec, aby malinké po narození nechali se mnou, aby mu neodsávali tekutinu ze žaludku (první dny jej přirozeníě vyživuje a sytí), aby miminku hned nekapali kapky do očí, nepíchali vitamin K, aby jej neumývali a neměřili hned (narovnání páteře mimina bolí), nechtěla jsem miminko oblékat, jen zabalit do připraveného prostěradla, mít miminko nonstop u sebe, kojit kdy a jak chce ono, doprovázet miminko na všechny prohlídky u pediatra.

  Ve Vrchlabí mi zcela přirozeně ve všem vyhověli, uvědomělé a k porodu připravené rodiče vítají. Jak jsem již napsala, vše bylo pokojné, porod krásný. Jen je důležité uvědomit si svoji představu o ideálním porodu, najít vhodnou porodnici, kde Vám vyhoví (nebojte se jet i větší dálku, porod obvykle není rychlou záležitostí), mít nastudováno předem, jak porod probíhá (aby nebyl člověk jen loutkou v rukou lékařů) a věřit si, to je nejdůležitější. Těšte se k porodu a všechno bude nejspíš fajn:)

  Přeji všem, aby vylíhnutí miminka bylo krásnou vzpomínkou.
  Barbora

  #843517
  Anonym
  Host

  Ahoj, jsem z Liberce a vybrala jsem si porodnici ve Vrchlabí. Přečetla jsem si o těhotenství a porodech kde co, tak jsem se té vzdálenosti (cca 60 km) nebála. Pakliže by se jednalo o překotný porod, skončila bych prostě v Liberci nebo Jablonci, byť nerada. Když se děťátko jednou v šest ráno v dubnu 2011 ohlásilo pravidelnými minutovými kontrakcemi po pěti minutách a trvalo to něco přes hodinu, tak jsme ještě vyvenčili naši pesu, naložili připravené věci a pak jsme vyrazili. Bylo asi osm hodin. Cestou jsem průběh zkonzultovala po telefonu s Vrchlabím – jestli jako nemáme raději zastavit v Jablonci – ale domluvili jsme se, že se to k nim dá zvládnout. Cesta trvala hodinu a půl. Tak dvě hodiny po příjezdu do porodnice mi praskla voda a ještě další 3-4 hodiny to trvalo než jsme si šli naši holčičku narodit. Takže já bych se nějaké té vzdálenosti vážně nebála. Byť to příšťe může být rychlejší, nejraději bychom zkusili Vrchlabí zase. Hodně štěstí 🙂

  #843518
  h hanzlici
  Registrovaný uživatel

  Zdravím,
  o Vrchlabí jsem slyšela jen to nejlepší a mít ji blíž, tak neváhám ani chvilinku. Podle toho, co jsem se kde dočetla, je ještě skvělý Zlín a Kadaň. Já rodila v Kadani a celkově spokojenost, druhé doufám stihneme taky tam 🙂 Mám to od baráku přes 30 km, tak nevím, zda to stihneme na druhý porod (to prý bývá fofr). Třeba do takového Chomutova by mě dostali jen párem valachů. Pro mě jsou směrodatné recenze – když už jsem zmínila Chomutov – vychvalují si svoji snahu o domácí prostředí, ale k čemu mi jsou meruňkové zdi, když sami chomutovští porodníci doporučují rodičce rodit v pololeže, že to je nejlepší poloha pro porod??? Tohle mě absolutně odradilo. Zrovna tak jako mě absolutně odradila šuškanda o Mostě, že nástřihy dělají v podstatě preventivně. O taková zařízení nemám ani zájem se dál zajímat. Jestli s nimi máte dobré zkušenosti, tak samozřejmě jenom dobře.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist