Očkovat nebo neočkovat?

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel M Maja773 a poslední změna proběhla 10 let, 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #896248
  Anonym
  Neaktivní

  Očkování proti neštovicím je sice nepovinné, ale jak se má laik dobře rozhodnout? Necháte své děti raději očkovat anebo vám to přijde jako zcela zbytečná zátěž organismu?

  #896249

  kdyby bylo očkování nutné a neštovice reálnou hrozbou, bylo by očkování povinné. Myslím si, že už takhle toho do dětí cpeme dost, stačí porovnat očkovací kalendář dítěte v ČR a v ostátních zemích v Evropě. Neštovice jsem jako malá prodělala a myslím, že týden doma s puntíky tekutého pudru není nic, co by se nedalo vydržet. Pokud budeme očkovat před vším (neštovice, chřipka, zánět středního ucha..) nebude mít prostor přirozená imunita dítěte a dítě pak může chytit nějakou banální věc a ta bude mít skrytý průběh, protože všechna ta očkování utlumí přirozené symptomy a to pak může mít fatální následky. Jsem pro povinná očkování a pozorného rodiče, který si bude všímat svého dítěte a pokud se mu nebude něco zdát, vezme ho k lékaři.

  #896250
  M Maja773
  Registrovaný uživatel

  Dobrý den, pracuji na absolventské práci na téma Očkování pro a proti a tímto bych chtěla požádat všechny maminky o vyplnění anonymního dotazníku, který mi pomůže zjistit, jak si na tom s očkováním stojíme tady u nás. Očkování všeobecně je v dnešní době velice diskutované téma a hodně rodičů, hlavně v cizině, přechází na trend neočkovat. Zaměřuji se hlavně na to, zda se po očkování objevily u dětí nežádoucí reakce a jestli je nějaká reálná možnost poškození dítěte očkováním.

  Dotazník naleznete na níže přiloženém odkazu

  https://docs.google.com/forms/d/1QVB_tL6k3W_lwHS_4vXMPZb7RxABNofA4Pas2Hv-GMg/viewform

  Děkuji všem za váš čas a spolupráci 🙂

  S pozdravem Magdalena 

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist