Víc než jen panenka. Je to kamarádka

Malé holčičky, které si tak rády hrají s panenkami – na maminky, mají už dvacet pět let šanci, zvolit si to nejkrásnější miminko, které ocení jejich péči. S panenkou BABY born® jste si možná svou mateřskou roli trénovala už i vy… Tahle panenka je totiž oblíbená ve více než šedesáti zemích světa.

Pádným důvodem, proč tomu tak je, není luxusní obal, nebo vzhled, ale variabilita produktu a výzkum, který hračkám němečtí výrobci hraček, ve spojení s psychology věnují. Stejně, jako se značka Lux před lety stala synonymem pro vysavač, stejně tak BABY born® je synonymem pro dokonale propracovanou panenku. Odkud se fascinace tímto produktem bere? A jak to, že baví holčičky i po pětadvaceti letech? Co je na ní tak zvláštního?

Klíčem k úspěchu panenky je realistický vzhled. Má přátelské oči, tvář modelovanou podle skutečných miminkovských rysů, která i v nejzatvrzelejších holčičkách vzbuzuje ochranitelské sklony a touhu být tou nelepší chůvičkou. Což je skvělá zpráva, protože hra postavená na výše uvedených základech v dětech vzbuzuje pečovatelské sklony a rozvíjí emoční inteligenci.

Další nespornou výhodou je to, že panenka nepotřebuje baterie, dokáže spoustu činností i bez nich. Umí pít vodu, jíst, dojít si na nočník, malá maminka jí může koupat, přebalovat, chovat, vozit v kočárku. Zkrátka přesně to samé, co vidí u své maminky, která se možná právě stará o nejmladší rodinný přírůstek.

2007_26_rgb-1101x619.jpg

Podle psychologů je tento moment velice důležitý a stojí za zmínku: panenky jsou často dávány holčičkám právě v době, kdy má do rodiny přijít další miminko a malá slečna se pak automaticky stává stejnou pečovatelkou, jako její maminka, obě spolu navazují nové přátelství i hlubší souznění, díky panence starší holčičky nežárlí na nové sourozence. Nemají totiž čas.

Panenka není figurkou, která se rychle omrzí a skončí v koutě. Je to proto, že odborníci na dětskou psychologii věnují velkou pozornost variabilitě doplňků, které si můžete pro panenku pořídit, takže hra s ní je stále unikátní a obohacující. Děti mají bohatou fantazii, proto vznikl celý svět BABY born®, ve kterém mohou děti pečovat o štěňátka, chovat jednorožce, tančit s vílami.

1991.jpgHolčičky, které si před pětadvaceti lety hrály s těmito panenkami jako první, mají mnoho společného s dcerkami, které si s nimi hrají dnes. Přestože se změnil celý svět a také dětské pokojíčky do jisté míry ovládly technologie, přesto se za tu dobu nezměnila touha malých slečen někoho rozmazlovat, starat se o svou panenku, nad kočárkem si vyprávět s kamarádkou, nebo vlastní maminkou rodičovské příběhy. Navíc péče o panenku rozvíjí jemnou motoriku dětí i slovní zásobu, protože jsou nuceny mnohem více komunikovat, než kdyby jen seděly s tabletem v ruce.

S ohledem na zájem o panenky BABY born® byly v poslední době uvedeny na trh také látkové verze BABY born® for babies pro nejmenší děti, kterým plast do ruky nepatří. Společnost Zapf Creation dbá na přísná bezpečnostní pravidla, která jsou s dětskými hračkami striktně nastavená a neoddělitelně propojená.

Fenomén BABY born® zasáhl napříč světem snad každý dívčí pokojíček. Proč tomu tak je, jsme se snažili popsat předešlými řádky. Možná by ale stačilo říci, že tuto panenku holčičky milují proto, jaká je. Kamarádská, milá, kreativní. Věříme, že díky těmto vlastnostem, které se dnes vymykají všem standardům, bude tato panenka hvězdou dětských pokojíků taktéž během následujících generací.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist