Jak zhubnout stehna a boky?

Stehna a boky jsou problémové partie, právě na nich se tuky usazují nejsnáze. Dřív byly velké boky považovány za symbol krásy a plodnosti, dneska je to ale jinak. Právě tyhle partie se většina z nás snaží trochu zmenšit. Otázku, jak zhubnout boky a stehna si kladou ženy téměř všech věkových kategorií. Taky mezi ně patříte? Pak je tento článek určený právě vám.

rodina-1100x618.jpg Zdroj: Unsplash

Boky a stehna přitahují pozornost

Sice si to nechceme připustit, ale je to tak. Když na ulici někoho potkáte, jako první si většinou všimne vašich boků. Sice jsou považovány za znak plodnosti a my bychom na ně měly být spíš pyšné, ale je tomu přesně naopak. Velké boky a stehna nám přidělávají vrásky na čele, doma pak tiše sedíme a přemýšlíme o tom, jak zhubnout.

Kromě toho, že se kvůli nim neoblékneme do kalhot, sukně a dalšího oblečení, po kterém toužíme, jsou mnohdy terčem posměchu a my hledáme cestu, jak jejich obvod aspoň trochu zmenšit a zvýšit si tak sebevědomí.

Tip číslo jedna: Nejdřív si to srovnejte v hlavě

Základem úspěchu při hubnutí je hlava. Opravdu chcete zhubnout? Proč chcete obvod boků a stehen zmenšit? Děláte to pro sebe, nebo pro někoho jiného? Na tyhle otázky si odpovězte dřív, než se do něčeho vůbec pustíte. Aby se vám to totiž podařilo, musíte to chtít vy a mít nějakou motivaci.

Tip číslo dva: Nestanovujte si přehnané cíle

Ta kila navíc jste nějakou dobu přibírali, bylo by naivní si myslet, že je dáte pryč přes noc. A stanovovat si cíl, že shodíte 30 kilo, nebo že za měsíc budete mít boky jako štíhlá modelka? To jsou nereálně cíle, které vaši snahu rozhodně nepodpoří. Mnohem lepší cestou jsou dílčí cíle za kratší časový úsek.

Tip číslo tři: Hýbejte se!

Hubnout jen v jedné nebo dvou partiích nejde, ideální tak je zaměřit se na snižování celkového tělesného tuku. Jednou z cest je pohyb. Kdo chce zhubnout boky, pro toho jsou ideální aktivity jako:

  • Spinning, který podporuje metabolismus a pomůže vám vyrýsovat spodní část těla.
  • Intervalový trénink s vysokou intenzitou, známý jako HIIT taky účinně spaluje tuky. Krátké série intenzivního cvičení střídáte s krátkým odpočinkem, šetříte tak čas a výsledky se brzy dostaví.
  • Běh jako nejjednodušší aerobní sport. Zlepšuje kondici, podpoří spalování, tvaruje boky, stehna, zadek i lýtka.
  • Klasické dřepy, které umí zázraky. Zprvu cvičte jen s vlastním tělem, později si do ruky vezměte lahve s vodou nebo činky. Posílíte kosti a klouby, zvýšíte vytrvalost a získáte sílu.
  • Zkusit můžete i výpady. I ty jsou efektivním cvikem pro formování bok, stehen a hýždí. Zapojujete při nich totiž hned několik kloubů a skupin svalů.
  • Lehněte si na bok a zvedejte horní nohu tak vysoko, kam až můžete. V horní poloze chvíli setrvejte a poté nohu vraťte zpět do výchozí polohy. Opakujte 10x a pak si lehněte na druhý bok a nohy prostřídejte.
  • V sedě na židli zvedněte nohu a rukama si ji přitáhněte k břichu. 20 sekund vytrvejte, pak nohu vraťte zpět a prostřídejte. Opakujte několikrát.
  • Dalším cvikem v sedě je ohýbání. Sedněte si na okraj židle, nohy lehce rozkročte a jednou rukou se dotkněte špičky druhé nohy. Zvedněte se a totéž proveďte na opačnou stranu.

Tip číslo čtyři: Změňte jídelníček

Bez změny stravovacích návyků to nepůjde. Zapomeňte na všechny detoxy a speciální jídelníčky, začněte si místo toho hlídat příjem a výdej energie. Když budete přijímat méně energie, než ji vydáte, budete v kalorickém deficitu a začnete hubnout.

Zaměřte se na dostatečný přísun bílkovin, které pomohou s budováním svalové hmoty a zároveň zasytí, snižte příjem sacharidů a nezapomínejte ani na vhodné tuky.

Náš tip: Nebaví vás počítat, kolik bílkovin, sacharidů a tuků přijímáte? Vyzkoušejte proteinová jídla a spalujte tuky díky ketóze.

Tip číslo pět: Důležitý je i dostatek spánku

Kdo by řekl, že dostatečný spánek pomáhá snižovat hmotnost? Ale je to tak. Nedostatek spánku vede ke stresu, negativně působí i na náš metabolismus, ovlivňuje i hladinu hormonů v těle, a to vede k touze po nezdravém stravování. Kvalitní spánek vaši snahu zhubnout naopak podpoří, tak si ho dopřejte.

21.12.2021 7:04 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist